Změna účtování DPH v rámci EU (Skype a DPH)

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Změna účtování DPH v rámci EU (Skype a DPH)

Příspěvek od Kristovec »

Dosud 15%,ale od 1.1.2015 podle země bydliště,tedy pro mne jako CZ bude 20%.
Co to jsou zase za daňové šachy?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype a DPH

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Dosud 15%,ale od 1.1.2015 podle země bydliště,tedy pro mne jako CZ bude 20%.
Co to jsou zase za daňové šachy?
Tu informaci máte odkud? U nás se platí DPH 21%. Jinak je dobře, že někdo nemá podstatnou výhodu jen kvůli tomu, že se registruje jinde. Také je dobře, že se DPH vybere u nás a ne jinde. A asi to přivítají i zákazníci plátci.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Skype a DPH

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
Kristovec píše:Dosud 15%,ale od 1.1.2015 podle země bydliště,tedy pro mne jako CZ bude 20%.
Co to jsou zase za daňové šachy?
Tu informaci máte odkud ? U nás se platí DPH 21%. Jinak je dobře že někdo nemá podstatnou výhodu jen kvůli tomu, že se registruje jinde.
Dostal jsem to emailem přímo od Skype.Ano,my vlastně máme 21%.
A píšou tam,že se mírně zvednou i ceny Platím průběžně.
Takźe shrnuto - Skype citelně zdraží.Ale já ho mám stejně jen a jen pro volání z Odoriku,tak mi to vadit nemusí.

Jinak,pokud máme mít stejnot
daňovou zátěž,uvítal bych i stejné mzdy.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype a DPH

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že za to může nový zákon co platí od 1.1.2015 Cituji.
S účinností od 1. ledna 2015 se mění některá pravidla pro určení místa plnění u poskytování telekomunikačních služeb, služeb rozhlasového a televizního vysílání a elektronických služeb. Z pohledu DPH budou uvedené služby bez rozdílu vždy zdaňovány v místě příjemce služby1.
Poskytovatel z EU i mimo EU, který poskytuje jakoukoliv z výše uvedených služeb a jehož zákazníky jsou koneční spotřebitelé usazení v členském státě EU, bude mít povinnost odvádět DPH z dotčených služeb v jednotlivých členských státech usazení jeho koncových zákazníků. Poskytovatelům z EU vznikne tato povinnost na rozdíl od stavu do 31. 12. 2014 nově.
Aby se poskytovatel těchto služeb vyhnul zdlouhavé povinnosti registrovat se k DPH v každém jednotlivém členském státě místa usazení jeho koncových zákazníků a nemusel zvlášť v každém členském státě podávat daňové přiznání a odvádět daň, bude mít možnost dobrovolně se zaregistrovat do zvláštního režimu jednoho správního místa, tzv. mini-one stop shopu. Prostřednictvím daňového portálu toho členského státu, kde se k režimu jednoho správního místa zaregistruje, pak může na jednom místě podávat daňové přiznání a platit daň ze všech služeb, kterých se tento režim týká.
Zdroj informací. http://www.financnisprava.cz/assets/cs/ ... S_info.pdf

Elektronické služby nabízí kde kdo, tedy změna se bude týkat kde koho.

Vidím v tom ale dva teoritické problémy. Nesmysl je počítat DPH v nějaké zemi jen kvůli pár eurocentům. To se bohatě nikomu nevyplatí. Adresu si koncový zákazník může vymyslet včetně adresy mimo EU.
Z pohledu podnikatele by jednoduchým řešením by mohlo být prostě nedovolit zákazníkům udávat zahraniční adresu.
Pokud si zákazník adresu vymyslí (čemuž nikdo nemůže zabránit), nemůže si pak DPH zaplacené ve "špatné zemi" odečíst. A nebo jen předpokládat, že služba je určena jen pro ČR, pak není komplikace žádná.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna účtování DPH v rámci EU (Skype a DPH)

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že Skype vůbec neumí vystavovat daňové doklady, pokud je odběratelem plátce daně. V tom případě by měl vystavovat faktury bez DPH, protože DPH si platí každý plátce sám až ve své zemi. To ale zdá se neumí a účtuje české DPH 21%, které si ale, zdá se, nelze odečíst, protože je vystavuje plátce daně registrovaný v Lucembursku a ne v ČR. 30% z takto zaplacené daně navíc schlamstne luksemburský finanční úřad za to, že se obtěžuje peníze dostat na účet a následně přeposlat do ČR. Těžko to tedy bude oficiální postup pro mezifiremní transakce s možností odpočtu. Samo osobě se mi nezdá, že by bylo možné odečítat DPH od jiných plátců, než těch s českou registrací k DPH. Tedy ano, Skype účtuje české DPH, ale odečíst si jej nejde.

Položil jsem dotaz na jejich fóru. Vypadá to, že zatím nezbývá, než jedno DPH platit dvakrát.

Jinými slovy Skype se zdá být pro firemní zákazníky nepoužitelný nejen kvůli své těžkopádnosti, špatné podpoře a přesložitělému "manager" rozhraní (manager.skype.com - určeno pro firmy), ale ani správně neumí vystavit daňový doklad.
Pravda, pro čtenáře fóra forum.odorik.cz je to, předpokládám, spíše taková kuriozita, než že by to někomu opravdu vadilo. Hloupost a arogance velkých firem je prostě neskutečná.

My musíme Skypu nyní platit za ne úplně spolehlivě fungující službu skype connect, aby bylo možné volat na skype jméno Odorik.cz. Všechny ostatní možnosti jsou nyní blokovány, nebo díky chybám na straně Skype fungují nespolehlivě. Ostatně i samotné službě skype connect měla necelý měsíc výpadek, než se rozhodli, že tuhle možnost na které docela dost vydělávají nakonec ponechají.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Změna účtování DPH v rámci EU (Skype a DPH)

Příspěvek od MaT »

Jinak,pokud máme mít stejnot daňovou zátěž,uvítal bych i stejné mzdy.
No většina daní se počítá jako určité procento z nějakého zdaňovaného základu. Jak byste si to jako představoval? Jako že když mají v Německu 4x vyšší platy, měli by mít daň z příjmu (nebo DPH, to je fuk) 40 %, ale my, když je máme 4x nižší než oni, tak budeme mít jen 10 %?
Odpovědět