Platnost kreditu.

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
mpalenikova
Příspěvky: 1
Registrován: pát 23. led 2015 11:56:49

Platnost kreditu.

Příspěvek od mpalenikova »

Dobrý den,

jsem úplný nováček v tomto tématu a teprve se s Vaší službou seznamuji. Chtěla jsem se zeptat jaká je minimální částka dobití kreditu a jestli je nějaká doba, do které se musí kredit vyčerpat?
Děkuji předem
Marie Páleníková
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kredit

Příspěvek od xsouku04 »

Minimální částka převodem je 100 Kč, v hotovosti 50 Kč.
Kredit neexpiruje, ale když neprovoláte za 2 roky a zároveň nedobijete ani 100 Kč, začne být účtován poplatek 2 nebo 4 Kč/měsíc podle toho, jestli od nás máte číslo nebo nikoli.

Na účtování ale budete upozorněna, takže máte možno tomu zabránit vyšší útratou nebo opětovným dobitím.

Nemůžeme totiž držet nevyužívané účty a telefonní čísla na věky, proto je tam tohle. Zatím to ale u nikoho nebylo uplatněno.


Viz. bod 8 všeobecných podmínky. http://www.odorik.cz/Vseobecne_podminky_miniTEL_sro.pdf
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Platnost kreditu.

Příspěvek od v.kopp »

Co by se stalo kdybych poslal méně než 100,- ? Převodem (platím z účtu u FIO) jde přece poslat libovolná částka, ne?

Je to ale ode mne otázka spíš ze zvědavosti. Navykl jsem si dobíjet 200,- když kredit klesne pod 50,- a měnit to nebudu (to nám stačí cca na 3 měsíce).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Platnost kreditu.

Příspěvek od xsouku04 »

v.kopp píše:Co by se stalo kdybych poslal méně než 100,- ? Převodem (platím z účtu u FIO) jde přece poslat libovolná částka, ne?

Je to ale ode mne otázka spíš ze zvědavosti. Navykl jsem si dobíjet 200,- když kredit klesne pod 50,- a měnit to nebudu (to nám stačí cca na 3 měsíce).
Nic by se nestalo, normálně se to připíše. Kdyby ale někdo soustavně dobíjel malé částky do jiné banky než FIO nebo RB, museli bychom za to vymyslet nějaký poplatek, abychom neprodělávali na bankovních poplatcích. U FIO máme připsání zdarma (tam je zdarma skoro vše a je to normální - také zatím nejlepší internetové bankovnictví v ČR) a u RB máme balíček.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Platnost kreditu.

Příspěvek od Zedna »

@xsouku04

Diky za zajimave info ohledne tech poplatku za dobiti castky mensi nez 100Kc.

Napada mne, ze by tedy bylo lepsi motivovat lidi, aby pri dobijeni prevodem preferovali (pro vas) bezpoplatkovou FIO banku, treba zavedenim poplatku pri dobiti prevodem s castkou mensi nez 100Kc na vas ucet jiny nez FIO.

Obecne si myslim, ze drzet si ucet u vysokopoplatkove banky jen proto aby nekdo mohl provest prevod "uvnitr banky" a usetrit tak poplatky uz v dnesni dobe ztraci trochu smysl, bezpoplatkove banky uz dnes maji dohromady zhruba 1.6 milionu klientu a tempo jejich narustu je stale obrovske, zhruba 1000 novych klientu kazdy kalendarni den (FIO>300, Air>300, mBank=90, Equa ?, Zuno ?, za den), tedy zhruba 30 000 za mesic, 360 000 za rok.
http://ekonomika.idnes.cz/male-banky-ro ... nomika_nio
Kdo chce, muze si dnes zdarma vybrat z nekolika bezpoplatkovych bank, takze je to jen jeho "blbost", ze ma stale ucet ve vysokopoplatkove bance a plati i za odchozi platby.

Vim, ze to neni jen o tom poplatku, ale i rychlosti pripsani, kdy prevod uvnitr banky je rychlejsi.
Ale spis bych doporucil Odorikovi zavest si ucty pro bezplatne/rychle dobijeni v bezpoplatkovych bankach mBank/FIO/Air/Equa/Zuno a zpoplatnit to dobijeni malych castek na jine nez tyto ucty a pripadne i ty drahe vysokopoplatkove dobijeci ucty (KB) uplne zrusit, pak by se nemusely resit nejake poplatky.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Platnost kreditu.

Příspěvek od xtonda »

Tady je trochu komplikace, že všechny bezpoplatkové banky kromě FIO nenabízí účty právnickým osobám nebo je nabízí, ale už nejsou bezpoplatkové.

Každopádně pokud si ČS účtuje poplatek za příchozí platbu a nemá rozumný balíček nebo tarif pokrývající příchozí platby paušálem, tak nevidím důvod proč poplatek nepřeúčtovávat stejně jako u Gopay a dalších zpoplatněných způsobů, s ptařičným vysvětlením ať se klienti ČS chytnou za nos a vidí co je jejich banka zač.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Platnost kreditu.

Příspěvek od Zedna »

@xtonda

Spravny postreh o tech firemnich/pravnickych bezplatnych uctech, to mi nedoslo.
Souhlas se vsim uvedenym v tvem prispevku.
Odpovědět