Nechte si zasílat SMS zprávy z vaší banky na FAX ODORIK.

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Nechte si zasílat SMS zprávy z vaší banky na FAX ODORIK.

Příspěvek od helmut.niederman »

Dneska jsem v internetovém bankovnictví ERA ČSOB zadal platební příkaz a na konci po ověření kódem jsem měl možnost si platební transakci, vytisknout, uložit do souboru, nebo nechat zaslat emailem či SMS. A tak mne napadlo, že bych mohl zadat nomandické telefonní číslo ODORIK na kterém mám zapojený FAX. A zadařilo se, do 2 minut Banka volala na fax a odesílala SMS zprávu. Já ji pak obdržel ve faxové podobě v PDF.
Nevýhoda je, že banka si za odeslanou SMS účtuje náklady. Ale může to být zajímavá volba. :D
sowi
Příspěvky: 7
Registrován: sob 01. říj 2011 21:22:58

Re: Nechte si zasílat SMS zprávy z vaší banky na FAX ODORIK.

Příspěvek od sowi »

Já jsem si jednou nechal poslat ověřovací SMS na pevnou linku (nechci každému svěřovat mobilní číslo) a přišlo mi do e-mailu toto:
Obrázek
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Nechte si zasílat SMS zprávy z vaší banky na FAX ODORIK.

Příspěvek od o-k »

Dobry den

Zaslani SMS na nomadicke ci geograficke cislo Odorika funguje na dva zpusoby a to budto tak jako linka od o2 tzn. vam telefon zazvoni a sms zprava je prectena automatem a nebo prijde email s pdf souborem priloze pokud ovsem mate zadan email pro SMS, faxy a hlasové zprávy. Taky sem si rikal pred casem ze v bance zmenim cislo na zasilani sms autorizacnich kodu ale presel jsem rovnou na Java podepisovaci aplikaci s klicema a heslem (Fio banka). domnivam se ze ne kazda banka vam vezme telefonni cislo zacinajici jinak nez 6 nebo 7, zrovnatak jako ruzne jine sluzby, eshopy apod. Zda by Fio banka cislo pevne linky akceprtovala k zasilani autorizacnich sms nevim a neoveroval jsem tehdy, jako kontaktni cislo vsak mam nahlasenou pevnou linku.
Dokonce ani overeni vlastnika domeny cz jenz pred casem sdruzeni cz nic nabizelo ktere probihalo v overeni emailu (bez problemu), dale pomoci sms a zde jiz bylo treba zdat tel. cislo zacinajici 6 nebo 7 - jine cisla system zamitl ze se nejedna o mobilni cislo takze jsem pouzil mobil mati kterym sem nahradil stavajici cislo pevne linky u Odorika a provedl overeni a jiz nasledovalo overeni adresy papirovym dopisem. Do kontaktu vlastnika domeny lze vsak cislo pevne linky bezproblemu zadat a tak jsem po overeni zase cislo zmenil na Odorici pl.
Odpovědět