Seznam.cz - Virtuál Adagio Mobile přerušil činnost

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Seznam.cz - Virtuál Adagio Mobile přerušil činnost

Příspěvek od Kristovec »

aplet píše:Kristovec ,děkuji za odpověď ale jediná výhoda u odorika je ta že má jako jedinej v CR vícero možností volání,ale není nejlepší.Co se tyče delikomatu co je zajímavé na prodejce kávy respektive v čem je jiný jako ostatne společnosti?
Jistě,já nehledám nejlepšího,já hledám korektního.Cenově nejlepší bývají v Lucembuŕku,0,005 €/min po EU,ale chybí živý styk,jako tady.
A ten Delikomat? Pochopíš po zkušenostech s firmou Autic = Katastrofa.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Seznam.cz - Virtuál Adagio Mobile přerušil činnost

Příspěvek od Kristovec »

GeBu píše:http://cs.wikipedia.org/wiki/Odorik_z_Pordenone
aplet píše:Kristovec ty musíš být tezkej fanatik do odoriku jak tady čtu tvé příspěvky ,a nejen tenhle ale také inych příspěvcích. :) Máš určitě v obýváku místo nějakýho obrazu obraz nápisem odorik :lol:
Díky,nemyslel bych,že je to české koření.Už pro to i po r.Takže jsme vlastně u Oldřicha.
Jako lingvistu,byť jen velmi svátečního,mne toto zajímá.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Seznam.cz - Virtuál Adagio Mobile přerušil činnost

Příspěvek od Pitomec »

aplet píše:Kristovec ,děkuji za odpověď ale jediná výhoda u odorika je ta že má jako jedinej v CR vícero možností volání,ale není nejlepší.Co se tyče delikomatu co je zajímavé na prodejce kávy respektive v čem je jiný jako ostatne společnosti?
A kdo je tedy nejlepší? :)
Obrázek
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Seznam.cz - Virtuál Adagio Mobile přerušil činnost

Příspěvek od xtonda »

Jednak je to individuální, pro každého je nejlepší něco jiného, a jednak mě tedy Odorik jako mobilní operátor nijak neoslovil, má sice relativně vstřícnou cenovou politiku, ale když vezmu jak dlouho trvalo spuštění elementárnách věcí jako roaming a premium SMS, jak uměle zpomalují rychlost dat, jak se tváří jako předplacenka a přitom pro smysluplné využití služeb je potřeba komplikovaně uzavírat dodatek smlouvy, tak bych docela váhal to někomu doporučit.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Seznam.cz - Virtuál Adagio Mobile přerušil činnost

Příspěvek od Pitomec »

Podepsat dodatek a poslat poštou, to je vskutku náročná věc :D , ale jinak vážně - např. u Vodafone jsem na roaming musel dávat jistinu 5000Kč. Co je tedy lepší? Pro mě zcela jistě Odorik. Jedinou věc, kterou u Odoriku postrádám, je dual-sim. To jsem měl u VF a spokojenost.
Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Seznam.cz - Virtuál Adagio Mobile přerušil činnost

Příspěvek od MaT »

No myslím, že xtonda s tou rychlostí spuštění roamingu myslel ani ne tak to, že se musí vyplnit ten dotazník, pak ho někam posílat a že tak v průměru do 1-2 dní pak roaming aktivují. To teď myslím takhle celkem funguje. Problém byl spíš v tom, že i jen to spuštění té možnosti podepsat tenhle dodatek tu nebylo úplně od začátku a čekalo se na to pokud si dobře pamatuji minimálně několik měsíců...

Já teď třeba v podstatě rok čekal na možnost nějakého pohodlnějšího obnovování balíčků (což ještě stále není) nebo alespoň na nějaké datové balíčky s objemem dat tak nějak "mezi" 150 MB a 1500 MB - a toho jsem se dočkal až teď od května. Chápu, že vývojářská kapacita je u Odorika nějakým způsobem omezená, dost omezení je také ze strany GTS/T-Mobile - ale třeba zrovna ty balíčky s jinými velikostmi prý byly ze stany GTS umožněny už někdy od začátku dubna, při tom v rozhraní Odorika se balíček 500 MB objevil až skoro na konci dubna a přišlo mi to, že to bylo dost narychlo a na poslední chvíli, aby aspoň něco bylo (protože ve fóru bylo slíbeno, že od 1. května něco bude) - a už jim to asi bylo blbé. Naštěstí mé dosavadní potíže s daty toto řeší, byť tedy automatizovaná obnova balíčků by byla také fajn a s dvěma balíčky po 150 MB bych si asi většinu měsíců vystačil a ještě by mě to přišlo levněji...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam.cz - Virtuál Adagio Mobile přerušil činnost

Příspěvek od xsouku04 »

To zpoždění vzniklo takto: Původní představa byla, že balíčky mezi 150 MB a 1500 MB se nebudou nabízet vůbec, ale budou se (volitelně automaticky) dokupovat po 150 MB. Je to tak výhodnější kvůli cenové politice T-mobile. Problém ale byl, že balíček nešel přikoupit v jediném kroku, což to komplikovalo a představovalo teoretické nebezpečí, že u GTS mohou mít výpadek právě v okamžiku nechtěného stavu. Výpadky a různé záseky jsou bohužel relativně časté. Možnost dokoupit datové balíčky jako atomickou operaci, bylo slibováno v září minulého roku, že to bude brzy.
Ve skutečnosti je to až nyní s tím ale, ale navíc přibylo nové API, bez kterého tahle nová věc nejde použít. To že to bez něj nejde, jsme zjistili nečekaně až v okamžiku, kdy jsme se chystali nasadit. Tedy najednou díky "nutnému" přechodu na nové API cca měsíc práce navíc. Již se to ale chýlí ke konci.

Ano, mohli jsme to udělat dříve. Ale není to tak, že bychom to dříve neudělali z lenosti či jen hloupé arogance. Navíc dělat T-mobile testera není něco, o co bychom stáli, tedy když se nasazení o měsíc či dva odloží, může to pro nás znamenat další úspory.

Ono se dost špatně plánuje, když se totiž podrobnosti o tom, jak to či ono funguje a jaké to má v praxi omezení, dozvídáme až za chodu.

Vypadá to, že nové API přinese i nějaké další výhody. Tím si ale můžeme být jisti znovu až po nasazení, které probíhá v těchto dnech.
Po nasazení nového API půjde využít všechny možnosti, které T-mobile svým virtuálům nabízí, relativně snadně.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Seznam.cz - Virtuál Adagio Mobile přerušil činnost

Příspěvek od helmut.niederman »

I virtuál 3TON se pustil na velmi tenký led, když jsem SIM kartu kupoval měl přísné podmínky pro využití výhodnějšího předplaceného tarifu, například pokud jsem chtěl využívat tarif HOME, musel jsem mít měsíčně udržovací kredit více jak 200,- Kč a tuším ještě jedna podmínka, minimálně dobíjet každý měsíc 200,- Kč. Jinak se mi přepnul na tarif Tourist, kde jsem měl drahé hovory a drahé SMS, dnes to virtuál tak předělal, že ta atraktivita skončila, v důsledku konkurenčního boje s Odorikem. Dnes není problém mít tarif Home a mít klidně kredit pod 200,- Kč a dobíjet jednou za tři měsíce. Například jsem se o tom přesvědčil, když jsem si teď o víkendu v Palladiu kupoval novou SIM kartu s tarifem HOME.... jen nechápu proč nabízejí i druhou předplacenku Tourist, když lidé stejně k vůli cenám šáhnou pro tarif HOME. U tarifu Tourist se platí téměř vše 4,90 Kč. I cena SMS a volání do zemí EU a volání v česku. U Tarif Home se platí 1,70 Kč v Česku. Teď zase nabízí datové balíčky, že se nemusí uzavírat kontrakt. Takže obávám se, že 3TOn se dostal na tenký led i k vůli bezplatným příchozím hovorům v Roamingu.
Odpovědět