Jabber - SMS transport

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Jabber - SMS transport

Příspěvek od Georgius »

Zdravím,
Rozchodil jsem si vlastní soukromý jabber server Prosody s transporty Spectrum (ICQ,Hangouts, Facebook) a v rámci testování mne napadlo, že by bylo hezké mít i SMS bránu. S Odorikem by asi nebyl větší problém bránu napsat, ale mám ještě na příchozí SMS Vodafona a tak jsem zkoumal, jak poslat přes vodafone park SMSku zadarmo z příkazové řádky. Nechci vynalézat kolo, ale zdá se mi, že toto kolo provozuje aplikace oskárek,která ale není opensource. Nemáte s tím někdo zkušenosti ? Zkoušel jsem http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/316197 ale pohořel jsem na vodafoním ověřovacím čísle či co to je. Přihlásit se jde, ale SMS neproleze ... (další level budou ostatní brány).

díky za komentáře
Georgius
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jabber - SMS transport

Příspěvek od xsouku04 »

Georgius píše: pohořel jsem na vodafoním ověřovacím čísle či co to je.
Myslíte CAPTCHA? To tam dávají schválně, aby to nebylo moc snadné.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Jabber - SMS transport

Příspěvek od aplet »

Budu delat vanilkovej puding s piskotama a chci do nej dat jahody které jsou lepsi konzerve nebo cerstve? :D
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Jabber - SMS transport

Příspěvek od Georgius »

Úplně OT to není (budu dělat i transport na Odoričí SMS API), ale i kdyby, "Co se jinam nehodí" :-P.

Není tam capcha, ale nějaký podivný javascript, do kterého se mi nechce nořit pokud už se někdo ponořil. Přihlášení je naštěstí bez kapčy ;-) ...

Jinak v zimně jsou skoro lepší ty z konzervy, než ty bůhví odkud dovezené ...
Odpovědět