Periodicky test SW klienta

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
lazna
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09. črc 2015 20:24:32

Periodicky test SW klienta

Příspěvek od lazna »

Lze nejak testovat zda je SW SIP klient, prihlasujici se na server Odorik, nazivu (tzn. komunikuje ven, pripadne prijma hovory)? Koukal jsem na Sipsak ale ten mi spis prijde urceny na testovani pruchodnosti linky od klienta k serveru (firewally, packetloss, jitter a pod.). Pripadne znate nekdo nejaky jiny konzolovy/scriptovatelny SW pod windows?

L.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Periodicky test SW klienta

Příspěvek od alfi »

Nějaký pasivní test by měl být vidět v odorik API (stav přihlášení, poslední hovor..)?
Pokud je povolené IP-to-IP volání, mělo by jít poslat nějaký SIP ping/options/notify nebo tak něco (ale zkušenost s tím nemám). Pokud IP-to-IP povoleno není, ideálně by se SIP klient mimo přihlášenou proxy neměl s nikým moc bavit - budou to všechno skeny nebo cílené útoky na zařízení :-) Pak jedině přihlásit druhý účet na nějakou vlastní proxy a SIP ping/options zkoušet z ní.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Periodicky test SW klienta

Příspěvek od xsouku04 »

lazna píše:Lze nejak testovat zda je SW SIP klient, prihlasujici se na server Odorik, nazivu (tzn. komunikuje ven, pripadne prijma hovory)? Koukal jsem na Sipsak ale ten mi spis prijde urceny na testovani pruchodnosti linky od klienta k serveru (firewally, packetloss, jitter a pod.). Pripadne znate nekdo nejaky jiny konzolovy/scriptovatelny SW pod windows?

L.
A proč by neměl být naživu? Doporučil bych periodu registrace zkrátit z běžné hodiny třeba na pět minut. A u nás na webu si nastavit, aby vám přišel email, pokud se změní počet registrovaných zařízení na dané lince. Je to ve stejné tabulce jako najdete číslo linky a SIP heslo.
Budete tak mít přehled o tom, jestli je SIP klient přihlášen.

Do stavu, kdy je sice přihlášen, ale jaksi nezvládne ani vyzvánět natož telefonovat, by se rozumný SIP klient nikdy dostat neměl.
Odpovědět