Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Sharptan
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:45:41

Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od Sharptan »

Dobrý den,
potřebuji nahradit mobilní připojení od U:fona (Air Telecom a.s. - nástupce Air Telecom s.r.o.), který přes 10+ dní není schopný vyřešit svůj technický problém.
Zařízení Celot K-300 se připojí k U:fonovi, ale U:fon mě dávno po zaplacení takzvaně oboustranně blokuje (sice nevím, co to je, ale asi nějaký U:fon COOL výraz...).
Prý je to problém jen mého zařízení, kolik nás je se stejným problémem :D? Nicméně na U:fonově info "sranda" lince se vám sice omluví a problém řeší a řeší a po 10 dnech to pošlou na reklamační a sdělí vám, že více informací vám podat nemohou třeba takovou, kdy to vyřeší TO ani omylem..., vyměnit zařízení, když je to problém jen "mé" služby (asi nějaká má V.I.P. předplacená nefunkční služba z ElectroWordu...), TO ani omylem, tak trochu to zavání tím, že v tom nebude jen jeden modem s jedním číslem... A samozřejmě vám tento operátor nezapomene sdělit po týdnu nic nevyřešení, že jsou státní svátky, a to nepracujeme, skvělá telekomunikační společnost...

Nicméně, co hledám: Spolehlivý mobilní internet s 10+GB za +/-300,-Kč s vazbou max. na 1 až 2 měsíce, přenosová rychlost alespoň 200 kBps (0,2 MBps) a dobré pokrytí Čech, nějaký TIP? Díky
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od konrad »

Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od Kristovec »

No tedy! Prohlédl jsem si Váš odkaz - svého času jsem uvažoval o EriMobilu,teď už rozhodně neuvažuji...........
U Tescomobilu platím vlastně 75 Kč za 150 MB naplno,a pak asi neomezeně 200/200 kbps,už jsem několikrát vyjel kolem 5 GB ale rychlost už víc neklesala.
Někdy ale těch 200 jako by bylo málo,a tak jsem zvažoval ten Eri 0,5 nebo 1 MBps,ale i když jsem nabídku studoval dost podrobně,o vícepásmové brzdě jsem netušil.A 128 nepotřebuji,když mi Tesco nechává 200.
Čemu má člověk potom věřit,komu důvěřovat? :(
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od Kristovec »

Sharptan píše:Dobrý den,
potřebuji nahradit mobilní připojení od U:fona (Air Telecom a.s. - nástupce Air Telecom s.r.o.), který přes 10+ dní není schopný vyřešit svůj technický problém.
Zařízení Celot K-300 se připojí k U:fonovi, ale U:fon mě dávno po zaplacení takzvaně oboustranně blokuje (sice nevím, co to je, ale asi nějaký U:fon COOL výraz...).
Prý je to problém jen mého zařízení, kolik nás je se stejným problémem :D? Nicméně na U:fonově info "sranda" lince se vám sice omluví a problém řeší a řeší a po 10 dnech to pošlou na reklamační a sdělí vám, že více informací vám podat nemohou třeba takovou, kdy to vyřeší TO ani omylem..., vyměnit zařízení, když je to problém jen "mé" služby (asi nějaká má V.I.P. předplacená nefunkční služba z ElectroWordu...), TO ani omylem, tak trochu to zavání tím, že v tom nebude jen jeden modem s jedním číslem... A samozřejmě vám tento operátor nezapomene sdělit po týdnu nic nevyřešení, že jsou státní svátky, a to nepracujeme, skvělá telekomunikační společnost...

Nicméně, co hledám: Spolehlivý mobilní internet s 10+GB za +/-300,-Kč s vazbou max. na 1 až 2 měsíce, přenosová rychlost alespoň 200 kBps (0,2 MBps) a dobré pokrytí Čech, nějaký TIP? Díky
Zkuste to Tescomobile.
Současný nejmenší tarif je 100 MB naplno a pak 200/200 kbps a stojí 100 Kč měsíčně,je to předplacenka.
Možnost zlevnění - dobijte v prodejnách Tesco od 300 Kč a dostanete 50 Kč poukaz na další platbu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše: Zkuste to Tescomobile.
Současný nejmenší tarif je 100 MB naplno a pak 200/200 kbps a stojí 100 Kč měsíčně,je to předplacenka.
Možnost zlevnění - dobijte v prodejnách Tesco od 300 Kč a dostanete 50 Kč poukaz na další platbu.
Neplánuje O2 zaříznou FUP pro své SIM i své virtuály? http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=21&t=3778

Problém s těmi FUP vidím hlavně v tom, že pokud onu SIM dáte do androidu, android si bez dovolení a zbytečně pořád sosá data na pozadí a je schopen sežrat GB měsíčně i při zapnutém FUPu. A jelikož má android kdekdo, začíná to být pro oprátory problém. Viz můj případ, kdy můj android a jeho arogantní aplikace i s FUP 16-20 kbit nadělal data cca 300 MB za půl měsíce a to bez jakéhokoli užitku - http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=3788 . Je tam i popsáno, jak se tomu bránit.

Android a jeho aplikace není sám, kdo dovede data stahovat naprosto neúčelně.

K čemu přesně ta data potřebujete? Možná bych šel na to z druhé strany a snažil se rozmyslet, jestli jich opravdu tolik potřebujete a nedala by se nějaká (třeba 85%) ušetřit.Tím byste se pak také mohl dostat na jinou cenu a nabídku. Např. s Opera mini nebo Opera Turbo můžete ušetřit až 90% dat a ještě si zlepšit rychlost načítání.
Sharptan
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:45:41

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od Sharptan »

- Otavanet - neomezený 64k má FUP 150MB na plné LTE, pak těch 64kb (bit, což je 8kB(bajtů)), ale agregaci jsem nezjistil, neví... nicméně to sami berou jako doplňkovou službu, a když Kaktus T-mobilu vám dá skoro totéž za 50,- :/, pak asi nic zajímavého.
- Erimobile - zvažoval jsem už dříve, ale je tam šílená agregace 1:60, díky které jste na tom hůř než na předplacence operátora a máte vyšší cenu...
- ano, O2 chce zpeněžit alespoň část z dat "přenesených" zadarmo...
- když jsem se díval kolik si účtuje server housingová společnost CASABLANCA za konektivitu do netu přes český NIX, tak při nejnižším tarifu s 6200GB to vycházelo na 0,35 Kč za 1GB. Že by provoz LTE sítě byl tak náročný, že často chtějí za 1GB 20,-Kč a víc, což je asi 57-násobek a větší (při 2-letém úvazku)?

To opravdu něco použitelného kolem těch 10GB třeba i přes solidnější šedivku za 300,-Kč na českém trhu není? Potřebuji to skutečně používat, i tak díky za tipy.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od Pitomec »

Jenom k tomu Androidu - když jsem ho sám měl, tak nikdy nedošlo k tomu, že by něco bez mého vědomí tahal na pozadí. Veškeré aktualizace aplikací byly nastaveny na stahování pouze přes WiFi a vzhledem k tomu, že data žerou baterku, tak jsem je ručně zapínal pouze dle potřeby (jelikož být nonstop na Facebooku a dalších zhovadilostech fakt nemusím :D ).
Obrázek
Sharptan
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:45:41

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od Sharptan »

xsouku04 píše: K čemu přesně ty data potřebujete? Možná bych šel na to z druhé strany a snažil se rozmyslet jestli jich opravdu tolik potřebujete a nedala by se nějaká (třeba 85%) ušetřit.Tím by jste se pak také mohl dostat na jinou cenu a nabídku. Např. s Opera mini nebo Opera Turbo můžete ušetřit až 90% dat a ještě si zlepšit rychlost načítání.
Skutečně je to pro mobilní práci na notebooku, takže občas windows aktualizace, office aktualizace, a pak nějaká data taky pro mě ;) - na U:founovi mi vyhovovala hlavně bezzávazkovost a více méně po většinu času použitelná rychlost, ale 10 a více denní výpadek bez ohlášení či vysvětlení..., co stále trvá..., taková služba je už o ničem.

Ještě mě napadá, neprovozuje tu někdo mobilní internet "bez drátu" či "na doma" na cestách? Lze tuto SIM použít i v jiném zařízení? A lze se zříci koupě té jejich předražené operátorské krabičky? V horším případě, jak tu jejich krabičku napájíte na cestách vlakem apod.? Už jsem měl i dotaz na ČTÚ a operátor by neměl SIM vázat na nějaké zařízení dle nějakého nařízení EU (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 20&from=CS), takže moc nechápu, že se to nedá koupit bez toho routeru... U operátorů vůbec nechápu víc věcí, nač mi je na mobilu rychlost 185+ Mbps a na zařízení na doma dají 4 nebo 8 Mbps :D...? I při 300,-Kč za 20GB mají astronomickou marži. A Poláci dají 10GB pod 150,-Kč :/
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od xsouku04 »

Já mohu doporučit jedině nějakou šedivku, tedy spíše firemního známého se středně velkou firmou.
On si onu datovou SIM dá do nákladů, odepíše DPH a dostane hotovost a vy budete mít cenu, na kterou by jste jako fyzická osoba s malou útratou vůbec nedosáhli.
Sice by se to dělat nemělo, ale pokud se s tím nebudete všude možně chlubit, je to naprosto bezpečné. Pokud je to dobrý známý, možná po vás nebude chtít ani platit DPH.


Menší virtuálové jako ERi, vás po větším přenesení dat nebudou mít rádi. Pravděpodobně vás dají do party s dalšími velkými stahovači (agregace) a budete se pak omezovat navzájem. A nebo na tom prodělají gatě a službu zruší. Ani jedno není dlouhodobě dobré.

V každém případě doporučuji jakékoli aktualizace si nechat na dobu, kdy jste na nějakém wifi zdarma. Na prohlížení webu Operu v režimu Turbo.
nač mi je na mobilu rychlost 185+ Mbps a na zařízení na doma dají 4 nebo 8 Mbps
Předpokládám že těch 185 Mbps je maximální teoretická rychlost celé BTS (která je předpokládám připojena optikou) o kterou se ale dělí často všichni uživatelé v okruhu až několika kilometrů.
Sharptan
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:45:41

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od Sharptan »

xsouku04 píše:...doporučit jedině nějakou šedivku,...
když tak poprosím o nějaké bližší info do zpráv případně na fórum, pokud to není něco extra tajného - zejména jaké jsou limity, závazky a další podmínky, chtěl bych novou čistě datovou SIM. Telefonování už mám vyřešené skvěle :)
Odpovědět