Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od xsouku04 »

Poptejte se po svém okolí. Osobně žádnou šedivku neznám, protože žádnou nepoužívám, a i kdybych znal typu "Statek Novák", tak není úplně fér ji dávat někde veřejně na web. Je to hrozně tenký led, být šedivka. Některé mají v podepsané smlouvě takové pokuty, že to v podstatě znamená okamžitý konec firmy, kdyby se O2 rozhodlo. (zpravidla ale dostanou velkorysou nabídku, že se vzdají všech svých ovcí - tedy je to jen konec šedivky) Nerad bych, aby mým přičiněním např. zkrachoval nějaký statek.

Ptejte se v okruhu svých známých, nehledejte šedivku na netu. Pokud byste ji našli na netu, nebo takovou, co nabírá lidi hromadně bez větších omezení, má již našlápnuto k tomu, aby skončila... Pokud opravdu najdete šedivku na netu asi bude též předražená, protože když už někdo podstupuje to riziko, pravděpodobně si přiráží aspoň 100 Kč/SIM/měsíc. Proč by to jinak dělal?

Nejlepší šedivka je taková, která vlastně ani šedivka není, ale je to třeba jen výhodná nabídka pro zaměstnance, nebo prostě jen pár simkaret bokem pro známé bez toho, aby to někdo dělal ve velkém. U dat se to naprosto nedá prokázat, nehledě na to, že pár datových SIM ani nikdo řešit nebude.

U dat se není třeba tolik bát, číslo se nepřevádí a není nikde vidět, nemůžete o něj přijít. S voláním to může být horší, tam zůstaňte pro jistou o Odorika :)

Jinak neomezené volání dostanou firmy dnes za cca 150 Kč/měsíc. Mám to z doslechu od více různých zdrojů. Předpokládám, že u datových SIM bude podobná sleva oproti veřejným nabídkám, ale přesné údaje nemám. Ale myslím, že 10GB za 200 Kč je dosažitelných, pokud má Váš známý dostatečně velkou firmu a obrat.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od xtonda »

Vlákno poptávek a nabídek na tarify šedivek a neveřejných akci je na fóru mobilmanie. Co sem tam před časem viděl mohlo by být možné sehnat datové simky T-Mobile za polovic, tj. 10 GByte za 325 Kč.

Také jsem si zjišťoval, že u T-Mobile jsou ty jejich tarify na doma blokovány na dva modely "stolních" routerů Huawei a blokace je skutečně na model, tj. pokud se i někde v bazaru sežene takový modem z distribuce T-Mobile měll by ten tarif dle jejich info fungovat, tj. není tam vazba na konkrétní kus. Tedy mohlo by fungovat sehnat si někde mobil jemuž lze snadno změnit IMEI (údajně většina modelů se SoC Mediatek) a nastavit mu IMEI z povoleného modelu routeru.
lopol
Příspěvky: 3
Registrován: ned 16. bře 2014 21:07:58

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od lopol »

Využíval jsem Tescomobile. 150M FUP a pak 200kbps za 75Kč měsíčně ( mám starou simku) na prohlížení webu to bylo naprosto dostatečné.Teď bohužel změnili podmínky a od 15.7.16 po vyčerpání dat internet zastaví úplně.
martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od martv »

Nevím, jak moc je to relevantní, ale pro mě to byla docela zajímavá nabídka, kterou jsem vzal, neb jsem žádnou šedivku nesehnal. Vodafone LTE, 4 GB za 259 Kč měsíčně. Je tam ale závazek na 2 roky. Možno ještě dokoupit +1 GB za 99 Kč. Dostal jsem to normálně na pobočce, simka má normálně aktivní hlasové služby (jde z ní tedy i volat a smskovat, ač ceny nic moc).
Sharptan
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:45:41

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od Sharptan »

martv píše:Nevím, jak moc je to relevantní, ale pro mě to byla docela zajímavá nabídka, kterou jsem vzal, neb jsem žádnou šedivku nesehnal. Vodafone LTE, 4 GB za 259 Kč měsíčně. Je tam ale závazek na 2 roky. Možno ještě dokoupit +1 GB za 99 Kč. Dostal jsem to normálně na pobočce, simka má normálně aktivní hlasové služby (jde z ní tedy i volat a smskovat, ač ceny nic moc).
No, moc výhodné to není, mám účet u Casablanky, a ta si za 1GB přenesený ze serveru na internet(NIX.cz) účtuje necelých 40 haléřů, a to mám odběr nějakých 6000GB, co má operátor..., ten bude mít cenu ještě o dost níže. Z toho se dá odvodit, co mají operátoři za až 1000-ci násobné přirážky ke skutečným nákladům. Data rozhodně drahá nejsou, jen v ČR nefunguje zdravá regulace, když tu není zdravý trh...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od xsouku04 »

Sharptan píše:
martv píše:Nevím, jak moc je to relevantní, ale pro mě to byla docela zajímavá nabídka, kterou jsem vzal, neb jsem žádnou šedivku nesehnal. Vodafone LTE, 4 GB za 259 Kč měsíčně. Je tam ale závazek na 2 roky. Možno ještě dokoupit +1 GB za 99 Kč. Dostal jsem to normálně na pobočce, simka má normálně aktivní hlasové služby (jde z ní tedy i volat a smskovat, ač ceny nic moc).
No, moc výhodné to není, mám účet u Casablanky, a ta si za 1GB přenesený ze serveru na internet(NIX.cz) účtuje necelých 40 haléřů, a to mám odběr nějakých 6000GB, co má operátor..., ten bude mít cenu ještě o dost níže. Z toho se dá odvodit, co mají operátoři za až 1000-ci násobné přirážky ke skutečným nákladům. Data rozhodně drahá nejsou, jen v ČR nefunguje zdravá regulace, když tu není zdravý trh...
To se ale nedá srovnávat, protože serverovna je ten internet.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od konrad »

náhodou jsem se dostal k tomuto odkazu, nemám zkušenost
http://m.mobilmania.cz/plus4u-jednoduse ... /a-1325468

edit: https://www.plus4u.net/produkty-a-sluzby/mobile/cenik/ to už tak zajímavé není
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od xsouku04 »

konrad píše:náhodou jsem se dostal k tomuto odkazu, nemám zkušenost
http://m.mobilmania.cz/plus4u-jednoduse ... /a-1325468

edit: https://www.plus4u.net/produkty-a-sluzby/mobile/cenik/ to už tak zajímavé není
plus4you je ukázkový příklad toho, jak dopadne nafoukaná šedivka (nechtěli si přiznat, že jsou jen šedivka), která se nebojí nabízet své služby kdekomu na internetu. Nemělo to dlouhé trvání, plus4you jsou dnes už jen obyčejný virtuál, tedy nabídka podobná tomu co nabízí třeba Odorik.cz.
Sharptan
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:45:41

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od Sharptan »

Narazil jsem na tarify pro státní správu ČR z roku asi 2014 a ceny vůbec nejsou špatné... https://img42.com/cP5Nn

Nevím, proč by cena 0,40,-Kč za 1GB pro kohokoli, kdo chce k NIXu, nebyla vypovídající? Ano, operátor by měl něco vydělat a spravuje svou síť (někdy dotovanou státem) a hromadu poboček, kde vám nakonec stejně neporadí... Ale pokud dnes lze u Poláků najít nabídky 10GB pod 150,-Kč a to stále na tom tamní T-mobile vydělává, pak nevím, v čem tkví unikátnost českého trhu, že je stále tak drahý? Jen už ne tak děsivě jako dříve, ale to snad není omluva. Nemluvě o nesmyslných dvouletých úvazcích, který jiný podnik si někoho takto uvazuje za podprůměrnou nabídku z pohledu Evropského trhu?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za U:fon internet - 10+ GB/měs. za +/-300,-Kč?

Příspěvek od xsouku04 »

Sharptan píše:Narazil jsem na tarify pro státní správu ČR z roku asi 2014 a ceny vůbec nejsou špatné... https://img42.com/cP5Nn
O tom, že takové ceny opravdu v ČR existují vím. Z obrázku plyne, že se jedná o nabídku T-mobile. Volání do T-mobile (vlastní síť) totiž nabízí za zvýhodněnou cenu 0,20 Kč/min. Volání do cizích sítí stojí 0,25 Kč/min, což je nižší cena než za kterou to nakupují. Cenu volání do cizích sítí nakupují za 0.27 Kč/min, nemluvě o vlastních nákladech za sestavení hovoru.
Ano je možné argumentovat tím, že něco vydělají na příchozích hovorech z cizích sítí. Ale náklady na terminaci příchozích hovorů byly stanovené regulátorem na 0.27 Kč/min, tedy o nějakém zisku z kterého by bylo možné dotovat odchozí hovory nelze moc mluvit. Nebo že by žili jen z rozdílu účtování 60+60 a 1+1? Způsob účtování z obrázku totiž nevyplývá.

Myslím že je možné že ceny od roku 2014 už nijak neklesly, operátoři totiž začínají narážet na samotné dno kdy na tom začínají prodělávat.

Zajímalo by mne, jaké ceny mají podobně velcí zákazníci v okolních zemích. Třeba v Polsku. Mám teorii, že v okolních zemích je jen malý rozdíl mezi nabídkou pro koncové zákazníky z ulice a nabídkami pro velké firemní zákazníky. Myslím, že by tam neměl být rozdíl větší, než cca 20%, je určitě spousta ochotných to přeprodat s touto marží. V ČR je ale rozdíl mnohanásobný (500% ?), může být i větší. Tedy předpokládám že neveřejná nabídky pro velké je v ČR i Polsku podobné, naráží na samotné dno, kdy by operátor prostě prodělal. V ČR je jen nezdravě obrovský rozdíl mezi maloobchodní veřejnou nabídkou a neveřejnou pro větší zákazníky.

Tedy jinak. I v ČR jsou ceny stejně nízké jako v Polsku, ale ne pro všechny, ale jen "vyvolené".
Nevím, proč by cena 0,40,-Kč za 1GB pro kohokoli, kdo chce k NIXu, nebyla vypovídající?
My máme přípojku do NIXu 1 Gbit, data v rámci paušálu neomezená. Nejde moc srovnávat jablka s hruškami. Ony totiž serverovny v ČR tvoří český "internet", a NIX může tak trochu žadonit, aby jej připojili do internetu a absolutně si nemůže vymýšlet, nebo by jej obešli. Zato zahraniční internet je drahý, protože tam si diktují větší hráči, kteří si o sobě myslí, že oni jsou ten světový internet a tak si mohou diktovat.
Odpovědět