Dvě podivnosti

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Dvě podivnosti

Příspěvek od Georgius »

Dobrý den,
1) mohli byste mi říci, proč byl neuskutečněný VOIP hovor č. 168993854 do Kazachstánu a 168993855 do ČR, když oba byly ze stejného číslo na stejné CZ číslo :?: :shock:

2) příchozí hovor č. 168985870 na Odoričí SIM (číslo nikomu nedávám) mi volal, že dostal SMS s mým číslem a výhružným obsahem - asi nejde nějak dohledat u T-mobilu tu SMSku ?

díky
Georgius
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě podivnosti

Příspěvek od xsouku04 »

Georgius píše:Dobrý den,
1) mohli byste mi říci, proč byl neuskutečněný VOIP hovor č. 168993854 do Kazachstánu a 168993855 do ČR, když oba byly ze stejného číslo na stejné CZ číslo :?: :shock:

2) příchozí hovor č. 168985870 na Odoričí SIM (číslo nikomu nedávám) mi volal, že dostal SMS s mým číslem a výhružným obsahem - asi nejde nějak dohledat u T-mobilu tu SMSku ?

díky
Georgius
add 1)
Suffix *5 pro přebírání identity jiné linky tam máte dvakrát, což dělá problémy. Jednou v rychlých kontaktech a podruhé jste jej vytočil za rychlý kontakt.
add 2)
nevidím, že byste na dané číslo SMS odesílal, tedy nemohl jste ani vyhrožovat. Předpokládám, že si dotyčný číslo, z kterého mu bylo vyhrožováno, patrně nějak spletl.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Dvě podivnosti

Příspěvek od Georgius »

Děkuji za rychlou odpověď. Tušil jsem, že jsem možná automaticky za rychlou volbu dal *5, ale zaujal mne výsledek této chyby. Co se týče SMS, spíš mne zajímalo v kontextu problémů s odesíláním SMS jinak než ze SIM karty jak je možné, že někomu korektně přijde SMS s mým číslem (=asi podvržené) - čekal bych, že by měla např. alespoň originovat v síti T-mobile ? :shock:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě podivnosti

Příspěvek od xsouku04 »

Georgius píše:Děkuji za rychlou odpověď. Tušil jsem, že jsem možná automaticky za rychlou volbu dal *5, ale zaujal mne výsledek této chyby. Co se týče SMS, spíš mne zajímalo v kontextu problémů s odesíláním SMS jinak než ze SIM karty jak je možné, že někomu korektně přijde SMS s mým číslem (=asi podvržené) - čekal bych, že by měla např. alespoň originovat v síti T-mobile ? :shock:
Je otázka, jestli ta SMS byla z podvrženého čísla, nebo to dotyčný popletl a volal jen na podobné číslo omylem. Jinak podvrhout číslo není omyl, akorát u SMS do ČR si odesilatele z českého čísla dělá naše velká trojka monopol a SMS obvykle zahazuje ( a doručenku potvrdí). To ale nedělá z důvodu, že by chtěli někoho chránit. Je také možné, že SMS občas nezahodí.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Dvě podivnosti

Příspěvek od Georgius »

Většina telefonů, co znám, nabízí možnost "zavolat autorovi SMS", takže "špatné opsání" mi přijde jako relativně nepravděpodobné, byť možné. Pravděpodobnější mi přijde, že si vyhrožovač náhodou vybral moje relativně hezké číslo (i když ne až tak strašně "hezké" ;-) )a použil ho jako odesilatele SMSky. No a pak je mi záhadou, proč se zrovna v tomhle případě operátor rozhodl SMSku tiše nezahodit "jako obvykle", na což by v tomto případě odesilatel musel spoléhat ...
Odpovědět