Kaktus - Rady

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od mobilemanic »

Zedna píše:Pokud se vola pres Odorik VOIP (a ne pres Odorik SIM), pak je volani v siti (Odorik VOIP) zdarma.
A pokud by volání ze SIM v síti Odorik mělo výrazně překročit 110,- Kč měsíčně, lze na to zakoupit balíček 3000 minut na všechno Odorik (SIM i VoIP).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Kaktus má tu zásadní výhodu, že krom měsíčních balíčků se data dají dokupovat za 100 Kč 500 MB. A takto nakoupená data vydrží neomezeně dlouho, pokud je aktivní nějaký samoobnovovací datový balíček. I při placení plných cen vyjde spotřeba dat v rozmezí cca 101 až 2000 MB lépe u Kaktusu než u Odoriku. V případě využívání dobíječek se horní hranice výhodnosti Kaktusu posouvá až nad 6 GB, U Odorku vyplatí pouze extrémně nízká spotřeba, tj. balíčky za 20 Kč a 50 Kč (ale tam zas naskakuje denní poplatek pokud se neutrácí i za něco jiného) a pak 10 GB balík, pokud je plně využit.

Typický scénář tedy u Kaktusu je mít aktivní 80 MB balíček za 50 Kč a v případě dobíjecí akce dobít za 500 Kč, obdržet dalších 500 Kč bonusového kreditu a bonusový kredit proměnit na 2,5 GB dat, případně i nadbytečný běžný kredit. A hlavně, tato data mají neomezenou platnost, podmíněnou pouze tím, že je aktivován libovolný samoobnovovací datový balíček, nejvýhodnější je ten nejmenší.

Sledování dobíjecích akcí přes notifikace z facebooku nebo z robota sledujícího jejich stránku, kde akce oznamují, není až takový problém.

Jinak o Kaktusu je vlákno na fóru Mobilmánie, tam to mají rozmyšlené, propočítané a vyšpekulované do nejmenších detailů.
Tato kombinace chytrá kombinace dvou "akcí" je opravdu výhodná. Myslím, že je to tak marketingový záměr. Kdo si to nastuduje, má čas, chuť a trpělivost to sledovat, dostane se na dobrou cenu. Všichni ostatní (kterých je předpokládám většina) platí více než jednou tolik za stejné služby. Skutečné náklady za volání a data T-mobile jsou mizivé, tedy podstatné je pro něj jen to, aby vyinkasovali co nejvíce peněz a přitom příliš nesnižovali ceníkové ceny, protože na to by mohla zareagovat konkurence a k větším tržbám by to nevedlo. Proto ta akce dvojnásobek kreditu, když se dobije v jistý čas.
Věřím, že podobné je to i s Betamax klony, kde kdo to hlídá a umí ideálně využít, dostane se na výborné ceny, na kterých poskytovatel prodělá. Dělá pak zdarma reklamu. Většina ostatních to ale tak optimálně nevyužije, tedy průměrem jsou v plusu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od xsouku04 »

Liutasil píše: Ten balíček 25MB za 20 kč. Ten tu někde na Odoriku je?
Je to normálně běžný balíček jako každý jiný.
http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovych_sluzeb#data
Doporučuji jej používat, pokud máte Android, protože s androidem může být využívání dat 1 Kč=1 MB problematické. I když sami moc dat nespotřebujete android a neposedné apliakce to může zuvládnout sám. Android a jeho aplikace se mohou "splašit" a spotřebovat nesmyslně i stovky MB. Pokud máte nějaký obyčejnější telefon, jako starší nechytrou nokii, platit za data 1Kč=1 MB je OK.
Liutasil píše: Volání z internetu jsem u vás zkoušel za ten kredit za registraci. Musím narovinu říci že když jsem byl v pokoji a tudiž u routeru, tak dobré, vše v pořádku. Ale jakmile jsem sešel po schodech dolů, sekalo se to. A to jsem měl pořád 2-3 čárky signálu. Internet rychlý mám 25MB/s, takže myslím že s tím by problém býti neměl.
Bohužel pozoruji to také. Je to tím jak funguje wifi s mobilním telefonem, často mají ony aplikace i jiné mouchy. Další podstatná nevýhoda je, že VoIP v mobilním telefonu pro příchozí hovory je problematické a vybíjí hodně baterii. Pokud chcete mít možnost doma kvalitně telefonovat za VoIP ceny a chodit po celém bytě či baráku, doporučuji DECT telefony.
http://www.odorik.cz/obchod/kategorie/v ... et-a510-ip

Máte-li nějaký starší DECT telefon, co funguje s pevnou linkou, stačí dokoupit adaptér - http://www.odorik.cz/obchod/kategorie/t ... dytone-701

Zdá se to sice jako nepříjemná investice. Ale není to ve skutečnosti tak hrozné protože: Životnost VoIP telefonu je řádově vyšší než mobilního telefonu. Tedy VoIP telefon kupujete na více jak 10 let. A jeden VoIP telefon může používat více lidí v domácnosti. Tedy pokud by celé rodině ušetřil v průměru 10 Kč/měsíčně, již se vyplatí. A je zde komfort navíc, jako možnost si prozvonit svůj vlastní mobil, volat domů zdarma z VoIP, mít možnost volat domů, když nevím, kdo je doma a podobně... Používáním DECT sluchátka šetříte svůj mobilní telefon, který se může třeba zrovna nabíjet. Překvapivě je také často je také lépe slyšet než s chytrým mobilním telefonem.
JPT
Příspěvky: 328
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od JPT »

Ten hardwérový VOIP telefon doporučuju. Za ten komfort to stojí. Volat z PC nebo mobilu je na prd. PC neni furt zaplé a mobil (u mě Win6,5) ty aplikace moc použitelné nejsou.

UPDATE: Doporučuju HW telefon všeobecně. Ne ten konkrétní typ z předchozího postu, protože já mám C610IP.
Naposledy upravil(a) JPT dne sob 03. pro 2016 15:54:51, celkem upraveno 1 x.
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od achil »

Taky se snažím nejvíce volat z domova přes VoIP a s telefonem Gigaset. Volaným se zobrazí moje mobilní číslo a tak když se nedovolám, seženou mě na mobilu. Když jsem zvažoval přechod mobilního čísla k Odoriku, tak kvůli poplatku za přenesení čísla jsem váhal. Ale je fakt, že nic není zadarmo a dotace jsou všeobecně zlo.
Teď jsem rád za férové účtování toho co skutečně využiju. Sem tam zaplatím 0,7 denní poplatek, protože moc nevolám, ale je to v pohodě. Už mě ta reklamština všude okolo nebavila.
JPT
Příspěvky: 328
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od JPT »

Já volám málo, takže bych klidně zaplatil za ten převod SIM těch 300Kč nebo kolik to je ? Ale těch 21Kč se mi platit nechce, takže kdybych neměl bezpaušálový Vodafon (nula za paušál + drahé volání, ale levné přes Odorik callback) tak bych si pořídil asi Kaktus a nebo možná spíš ČEZ Mobil, tam se taky nemusí platit paušál.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od Georgius »

Tak se přidám se svým názorem - pokud přistoupíte na hru "operátor bude pískat a zákazník tancovat", může být Kaktus výhodnější - podobně jako mBank. Pokud na to nemáte chuť/čas, pak je tu Odorik (nebo třeba Fio), kteří mohou mít za určitých podmínek třeba i o chlup horší cenu, ale jsou zcela transparentní a nesnaží se Vás napálit. Toto fórum je naprosto unikátní, a pokud použijete hledání, najdete řadu případů, kdy např. došlo k nějaké technické chybě a Odorik vracel bez řečí kredit. Na infolince to nebere slečinka na brigádě, která má za úkol vás odbýt a neeskalovat problém k technikům, ale v drtivé většině případů někdo, kdo tomu rozumí, umí pomoci/poradit nebo v nejhorším sežene někoho, kdo se na to podívá. Takže si myslím, že Odorika se sluší podporovat a proto mi není líto jediné protelefonované koruny (zejména přes VoIP ;-)).
Odpovědět