Kaktus - Rady

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od LubosD »

Liutasil píše:a myslím, že člověk je na FB téměř pořád
To mě moc pobavilo. Dělá dneska mládež ještě něco jiného kromě čumění do FB? :D
Liutasil
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29. lis 2016 0:16:34

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od Liutasil »

Já to myslel dobře, ale špatně asi napsal. Myslel jsem tím, že je zde hodně lidí kteří FB mají.
Pro mě je to dobrá komunikace mezi kamarády, studenty a jiné.. Ale ta výhoda FB zdarma u kaktusu není nějak extra. Pokud bych to vzal z hlediska dat, myslím, že bych se nikdy nedostal nad 100MB, při občasném tom obrázku.

A korunu každou neřeším, jen zde píšu různé možnosti a fakta. Třeba při převodu čísla zaplatíte 300cca tady., tam je to zadarmo a to už je znát že jo. Sice je tu levnější volání, ale co když zrovna chytnu nějaký balíček..
Možná jsem trochu otravný, ale jen srovnávám a každý názor je dobrý názor pro mě, že jo.
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od 5icz »

Ja jsem u odorika, hlavne proto, ze mam nizke ceny a nemusim resit uz nic jineho. Abych jeste honil nejake akce, jak nejaky student, tak z toho uz jsem vyrostl, mam rad svuj cas.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od mobilemanic »

5icz píše:Ja jsem u odorika, hlavne proto, ze mam nizke ceny a nemusim resit uz nic jineho. Abych jeste honil nejake akce, jak nejaky student, tak z toho uz jsem vyrostl, mam rad svuj cas.
+1 :-)
Liutasil
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29. lis 2016 0:16:34

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od Liutasil »

Jsme teď počítaly kolik dat cca messenger žere a jak je to s tím slavným messengerem zdarma u kakťáka. Průměrně nám u tří lidí vyšlo 29MB za měsíc, při plné zátěži, skoro pořád zaplé. Pokud to není kdejaká blbost, tak se ani nedivím, proč tuto akci nabízejí...

Hodila by se ale aplikace na ten kredit a takhle, teda pokud nic takového už odorik nemá. A možnost převádět nevyužitá data do dalšího měsíce.. Jooo, tím bych taky nepohrdl :D
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od 5uch »

Pokud si od 200-500 dobijete v ten den kredit máte dvojnásob, bohužel platí jen 30 dní, takže vás to nutí dobíjet si permanetně 200 kaček měsíčně. Na druhou stranu, pokud dobijete, máte 400, zakoupíte balíčky a žijete si jak "prase v žitě".
A to je klíčová otázka, jestli to tak člověk chce.
Jestli se chce nechat "tyranizovat" hlídáním happy hour pro dobíjení, případně pak časově omezený kredit čerpat na služby, které možná ani nutně nepotřebuje (a nechat se manipulovat do pozice "prasete v žitě").

Celkově se zdá být Kaktus lepší na internet (facebook nežere data, po vyčerpání balíčku dat internet jede dál sníženou rychlostí)
Dále je fajn, že k udržení platné SIM stačí minimální dobití 50 Kč na rok.
Fajn je i odměna za dobití 200 Kč - volání zdarma v rámci sítě na měsíc.

Odorik sice nemá takováhle lákadla, ale je jinak levnější (lépe vycházejí balíčky internetu, SMS i volání).
Mínusem je zase poplatek za aktivní SIM (0,70 Kč /den).
Za plus pro šetřílky bych považoval i velmi vymakanou statistiku útraty v samoobsluze Odorika. S ní se dají dělat dobré analýzy "coby - kdyby".

Dalšího zlevnění volání člověk dosáhne, pokud si pořídí číslo pro VoIP služby - pak může i třeba z Kaktusu volat zpětným voláním za nejvýše 1,18 Kč/min.
S tím, že zpětné volání snižuje komfort vytáčení volaného. Na druhou stranu, za VoIP číslo se nic neplatí. A vtip je v tom, že ho lze používat, aniž by k němu člověk provozoval skutečný telefon.

Z mého pohledu - pro člověka, co chce hodně šetřit, a rád leze na facebook (a i jinam na internet) je dobrá kombinace toto:
- nějaký mobilní tarif s nízkou nebo nulovou měsíční platbou a s internetem, co lze omezeně používat (např. s Opera mini) i po vyčerpání balíčku dat
(tady vychází dobře zrovna Kaktus)
- a k tomu VoIP číslo od Odorika na zpětné volání. Pokud si k tomu VoIP číslu člověk nebo skupina lidí (kamarádi, rodina) pořídí na doma i VoIP telefon a začne číslo používat nejen ke zpětnému volání (tj. přijímat hovory na tomto čísle a provádět z něj přímé volání), začnou být úspory takové skupiny ještě větší. Sníží se ceny za zpětné volání a v rámci VoIP sítě se volá bez dalších podmínek zdarma. Je ovšem nutné mít doma internet.

Mě vyhovuje tato kombinace:
- Vodafone Odepiš (400 volných minut do VF za 50 Kč) v hlavním mobilu
- Oskarta v druhém mobilním telefonu na data (spotřeba dat do 50 MB měsíčně s Operou Mini v "hloupém" telefonu, 1 Kč / 1 MB )
- Odorik zpětné volání z mobilu na vše mimo síť Vodafone (tarif Odepiš má příšerné pálky za volání nad rámec volných minut a ještě horší ceny za volání do jiných sítí)
- VoIP telefon na doma (aktuální roční útrata 160 Kč při provolaných 17 hodinách... a 52 hodinách přijatých hovorů, které měli volající zdarma).

Pokud bych neměl Odepiš, asi bych šel do kombinace Kaktus (nebo Tesco nebo Oskarta nebo mobil Odorik, pokud bych spolkl platbu 30 Kč měsíčně "za nic") a VoIP Odorik (a zbavil se nutnosti používat ještě jeden mobil na data).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od Pitomec »

5uch píše:Jestli se chce nechat "tyranizovat" hlídáním happy hour pro dobíjení
Naštěstí toto chodí jako upozornění na Facebooku.
Obrázek
Liutasil
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29. lis 2016 0:16:34

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od Liutasil »

Díky za všechny rady.
S tím internet jak jsi říkal, 5uch, by mě i lépe vycházelo možná odorik balíček za 70 kaček a mít 150 MB, než u kaktusu za 50 kaček 80 MB, sice tam je potom rychlejší rychlost po vypršení balíčku, ale pokud se kouknu občas na mail a FB, tak si myslím, že by to mělo stačit.

Navíc ten poplatek 0,70 Kč se neplatí, pokud je utrata větší než 100 Kč, chápu to správně? A to rozhodně bude.
Asi ano, kde kaktus vychází levněji je převod čísla a volání do sítě zadarmo.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od xtonda »

Kaktus má tu zásadní výhodu, že krom měsíčních balíčků se data dají dokupovat za 100 Kč 500 MB. A takto nakoupená data vydrží neomezeně dlouho, pokud je aktivní nějaký samoobnovovací datový balíček. I při placení plných cen vyjde spotřeba dat v rozmezí cca 101 až 2000 MB lépe u Kaktusu než u Odoriku. V případě využívání dobíječek se horní hranice výhodnosti Kaktusu posouvá až nad 6 GB, U Odorku vyplatí pouze extrémně nízká spotřeba, tj. balíčky za 20 Kč a 50 Kč (ale tam zas naskakuje denní poplatek pokud se neutrácí i za něco jiného) a pak 10 GB balík, pokud je plně využit.

Typický scénář tedy u Kaktusu je mít aktivní 80 MB balíček za 50 Kč a v případě dobíjecí akce dobít za 500 Kč, obdržet dalších 500 Kč bonusového kreditu a bonusový kredit proměnit na 2,5 GB dat, případně i nadbytečný běžný kredit. A hlavně, tato data mají neomezenou platnost, podmíněnou pouze tím, že je aktivován libovolný samoobnovovací datový balíček, nejvýhodnější je ten nejmenší.

Sledování dobíjecích akcí přes notifikace z facebooku nebo z robota sledujícího jejich stránku, kde akce oznamují, není až takový problém.

Jinak o Kaktusu je vlákno na fóru Mobilmánie, tam to mají rozmyšlené, propočítané a vyšpekulované do nejmenších detailů.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Kaktus - Rady

Příspěvek od Zedna »

Liutasil píše: Osobně bych asi preferoval odorika. To potom jste ve stresu a musíte si hlídat ty dobíječky a takhle a takový život já nechci. Jen mě třeba mrzí že volání do vlastní sítě ODORIK není zdarma. Plánuji k tomu přivést i další členy rodiny od nesmyslných tarifů o2 a šiklo by se to.
Pokud se vola pres Odorik VOIP (a ne pres Odorik SIM), pak je volani v siti (Odorik VOIP) zdarma.
Odpovědět