O2 - ceník pevná linka

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: O2 - ceník pevná linka

Příspěvek od helmut.niederman »

vce píše:Jen tak pro zajímavost - Kromě toho se stále připojují k internetu oním diskutovaným historickým vytáčeným připojením, jen aby si stáhli nebo odeslali pár e-mailů (ale víceméně nemohou stahovat velké přílohy). Za měsíc měli 26 dial-up připojení v celkovém tarifování 98 minut, což jim vyšlo na 39,20 Kč bez DPH. Takže pro ně je tento typ pevné linky od O2 včetně dial-up internetu pořád ještě asi finančně nejvýhodnější.
Mne by tedy zajímalo, jak se mohou připojit k internetu dial-up, když analogové modemy už se snad ani neprodávají a tedy by mne zajímalo, jaké mají doma technické koncové zařízení ?? A navíc nevím, jestli nějaký firma poskytuje dial-up, když už frčí ADSL - VDSL - XDSL.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: O2 - ceník pevná linka

Příspěvek od Pitomec »

Třeba ISDN.
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: O2 - ceník pevná linka

Příspěvek od helmut.niederman »

Pitomec píše:Třeba ISDN.
Ale to je jen pro firmy, pro domácnosti O2 ISDN už roky neposkytuje. Já jsem měl kdysi v dobách SPT Telecomu taky ISDN linku a pak jakmile se přerebrandovalo na O2 jsem musel zrušit ISDN a vráti se k HTS. Jako domácnost už nedostanete ISDN. Navíc tarify u ISDN jsou silně předražené :idea:

A jak píše
vce píše:Jen tak pro zajímavost - pevnou linku u O2 s neomezeným voláním v ČR za 299 Kč používají moji rodiče. Oba mají přes 80 let. Díval jsem se jim na telefonní účty a například za poslední měsíc (ale tak podobně jim to vychází každý měsíc) protelefonovali 698 minut, převážně na mobilní čísla svých známých, kteří už pevnou linku zrušili. Kromě toho se stále připojují k internetu oním diskutovaným historickým vytáčeným připojením, jen aby si stáhli nebo odeslali pár e-mailů (ale víceméně nemohou stahovat velké přílohy). Za měsíc měli 26 dial-up připojení v celkovém tarifování 98 minut, což jim vyšlo na 39,20 Kč bez DPH. Takže pro ně je tento typ pevné linky od O2 včetně dial-up internetu pořád ještě asi finančně nejvýhodnější.
Ty rodiče co mají přes 80 let těžko mohou mít doma ISDN, když mají tarif za 299,- Kč, ale u ISDN linky takový tarif za 299,- Kč neseženete. Takže se museli připojovat dial-upem rychlostí 56 kbits. A ISDN umožňuje 128 kbits.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: O2 - ceník pevná linka

Příspěvek od mobilemanic »

Modem se vždycky někde nějakej najde :-) Spíš už bych ani nevěděl, jaké číslo volat :-)
Odpovědět