MODEM Alcatel OT L850V nečekaná anomálie a jaká je příčina ?

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

MODEM Alcatel OT L850V nečekaná anomálie a jaká je příčina ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Zdravím, již poměrně dlouho použivám v USB zásuvce u počítače USB Modem Alcatel OT L850V koupený od t-mobile. Funguje se všemi SIM kartami všech operátorů.
Nikdy s tímto modemem jsem nezaregistroval anomálie až včera večer, kdy jsem vypínal počítač. Jakmile vypínám počítač, vytahuji USB modem a nenechávám zastrčený v USB zásuvce ( neboť by hrozilo, že by se mi Windows nenabootoval to se mi už jednou stalo, po restartu PC )

K té anomálii. Včera jsem byl úplně vyděšený, jakmile jsem odpojoval modem - nemohl jsem ho ani ten USB sticks udržet v ruce, byl rozpálený a rozžhavený jak kdyby byl v grillu. A ještě ke všemu nepříjemně smrděl, jakoby se něco pálilo. Krev mi zatuhla v okamžiku, kdy jsem podvědomě vysunul kryt kde je místo pro SIM kartu a paměťovou kartu. Zápach jako když něco začíná prohořívat byl ještě větší, SIM karta pod tzv. sponkou, která drží SIM kartu, aby nevypadla z drážky, byla divně zdeformovaná, samozřejmě viditelná vada byla na zadní straně SIM jako by ju něco rozleptalo. Když jsem SIM kartu vytáhnul z drážky, byla SIM karta kde je čip mírně prohnutá a bylo vidět, že se pomalu začal roztavovat i čip, protože mi z toho čipu nějaký vlásek vypadnul. Sim karta se dává standartně do modemu jako standartní SIM karta, jelikož mi vypadla z násady, tak už jí mám jen mikro a už mi nezacvakne do té násady, abych z ní měl standartní velkou SIM kartu.... Je to předplacená karta Vodafone a od vánočních svátků si již vychutnávám po druhé 10 GB dat internetu.

Dnes když jsem zapínal počítač, měl jsem strach, že čip SIM karty je zdemolován a nepojede mi to, tak jsem zkoušel vsunout jen MIKRO část SIM karty pod tu sponku, aby ten čip zakryl ty kontakty, které načítá - ani jsem nedoufal že mi to USB modem tu SIM kartu načte. Samozřejmě dnes už je ten USB sticks vychládlý a tak jsem to tedy zapojil do USB modemu, počítač ten modem přijal a spustil se intranetový dashboard a já byl mile překvapený, že se mi na první dobrou podařilo správně nasadit mírně ohnutou zdecimovanou mikroSIM a že se tedy funguje.

Přesto bych rád věděl, proč k té anomálii došlo ? Mám obavy, že kdybych ten počítač včera vypínal později že by došlo i ke vznícení toho MODEMU. Nevíte čím ta anomálie může být způsobená ?
Podotýkám a napadají mne takové nesouvislé věci jestli to není tím, že jsem do spodní volné USB zásuvky zapojoval USB flashky, protože jsem něco stahoval z internetu a ukládal je tam. Jestli ten počítač do těch USB zásuvek neposílal víc energie než je zdrávo ?

Obyčejně ten USB modem při delším provozu začne hřát, ale včera měl takovou teplotu, jako by se chtěl vznítit a dojít k požáru. Není to náhodou tím, že by mi docházela záruční doba modemu ? Modem jsem kupoval někdy na jaře 2016 ale jak víme, dnešní elektronika dlouho nevydrží. Viz vybuchující baterie do Samsungu.
Bohužel, žádný LTE modem nemám a obávám se, že T-mobile už ani nenabízí USB Sticks LTE modemy, že už nabízí jen s Wifi variantou za několik tisíc korun. :roll: Napadá vás možná příčina této anomálie ? Ještě podotknu, že počítač byl v pořádku, ten naštěstí nesmrděl, takže mohu vyloučit, že by to bylo počítačem, ale jestli on do těch USB zásuvek neposlal více energie ? A nebo zřejmě dochází životnost toho modemu nebo jak víme, dnes dlouho nic nevydrží. :cry:
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: MODEM Alcatel OT L850V nečekaná anomálie a jaká je příči

Příspěvek od mobilemanic »

To je v dnešní čínské kvalitě normální, že se občas z polovodiče stane vodič :-D ale buďte rád, že Vám hořel jen modem, dneska bez problému hoří i daleko nebezpečenější elektronika.. :-P
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MODEM Alcatel OT L850V nečekaná anomálie a jaká je příči

Příspěvek od xsouku04 »

Obyčejný zkrat na USB? To by vysvětlovalo, proč se všechno tak hrozně zahřálo, ale přitom to funguje dál.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: MODEM Alcatel OT L850V nečekaná anomálie a jaká je příči

Příspěvek od helmut.niederman »

Je to divné, ale dnes se mi vůbec nezahřívá USB sticks a surfují LTE letem světem internetem :) Ale stejně musím vyřešit tu mírně zdeformovanou ohnutou SIM kartu, nevíte, jestli Vodafone to vyměňuje zdarma pro předplacenkáře ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MODEM Alcatel OT L850V nečekaná anomálie a jaká je příči

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Je to divné, ale dnes se mi vůbec nezahřívá USB sticks a surfují LTE letem světem internetem :) Ale stejně musím vyřešit tu mírně zdeformovanou ohnutou SIM kartu, nevíte, jestli Vodafone to vyměňuje zdarma pro předplacenkáře ?
Myslím, že ano. Jestli se něco nezměnilo, jen tam má možná limit 1 za rok zdarma. A dost možná budou chtít heslo do samoobsluhy.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: MODEM Alcatel OT L850V nečekaná anomálie a jaká je příči

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak jsem přišel na to co to způsobuje. Nevím proč, ale při delším používání ( delším spuštění ) Odorik.EXE se to začne dost rapidně zahřívat. Jakmile ukončím program a počkám pár minut, tak USB modem se pak trochu zchladí. Ale jakmile začnu používat Odorik.exe a mám ho zapnutý 15 minut a volám tak se to dost zahřívá. Hrozné :twisted:
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: MODEM Alcatel OT L850V nečekaná anomálie a jaká je příči

Příspěvek od osmdesát »

Odorik.exe má jednu vadu, a to, že neustále odesílá a přijímá data, i když je jen v pohotovosti a nevolá se. Ten pohotovostní datový přenos je sice minimální, ale způsobuje to, že modem musí neustále vysílat, což jej dost zatěžuje. Myslím, že nebude stavěný na takový permanentní provoz. Výrobce počítá s tím, že vysílání bude občasné, v chvilkách, a v mezidobí se stihne ochladit.
Každopádně používání programu odorik.exe z výše zmíněného důvodu nedoporučuji. Nejen kvůli zátěži modemu, ale i kvůli neustálému vysílání rádiových vln.
Proč tento program neustále odesílá data, nevím, snad se snaží udržet otevřené spojení pro případ neplnohodnotného internetového spojení (různé NATy a jiné znehodnocující technologie). Raději vyzkoušejte běžný sip klient. Myslím, že vaše spojení vydrží otevřené bez nutnosti cokoliv nepřetržitě odesílat, případně v programu nastavte občasné odeslání udržovacích dat (keep-alive).
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: MODEM Alcatel OT L850V nečekaná anomálie a jaká je příči

Příspěvek od helmut.niederman »

osmdesát píše:Odorik.exe má jednu vadu, a to, že neustále odesílá a přijímá data, i když je jen v pohotovosti a nevolá se. Ten pohotovostní datový přenos je sice minimální, ale způsobuje to, že modem musí neustále vysílat, což jej dost zatěžuje. Myslím, že nebude stavěný na takový permanentní provoz. Výrobce počítá s tím, že vysílání bude občasné, v chvilkách, a v mezidobí se stihne ochladit.
Každopádně používání programu odorik.exe z výše zmíněného důvodu nedoporučuji. Nejen kvůli zátěži modemu, ale i kvůli neustálému vysílání rádiových vln.
Proč tento program neustále odesílá data, nevím, snad se snaží udržet otevřené spojení pro případ neplnohodnotného internetového spojení (různé NATy a jiné znehodnocující technologie). Raději vyzkoušejte běžný sip klient. Myslím, že vaše spojení vydrží otevřené bez nutnosti cokoliv nepřetržitě odesílat, případně v programu nastavte občasné odeslání udržovacích dat (keep-alive).
Ano, máte pravdu, viníkem je Odorik.EXE, tím, jak se mi přehřál modem mi teplem zkroutil SIM kartu. Bojím se, že když ji dám do telefonu či tabletu tak ji tam ani nezasunu a tak je zatím v USB modemu. Chystám se do pobočky Vodafone, snad mi vydají novou SIM kartu, protože tahle předplacenka není u nich registrována na moje jméno a adresu. Jsem tedy v jejich CDR záznamech vedený jako noname anonymous preipad customer.
Odpovědět