Stránka 1 z 1

Poskytovatel internetu vyhrožuje ohledně autorských práv

PříspěvekNapsal: úte 14. lis 2017 12:55:14
od xsouku04
Přišel mi email níže. Ponechme stranou, jestli je morální stahovat filmy na internetu. Já osobně to nedělám. Nicméně stahovat může kdokoli, komu prozradíte heslo od wifi, třeba i návštěva, poté Vám může přijít něco podobného. Moje otázka zní, jak běžná je u takového vyhrožování praxe? Dělá to i UPC? Předpokládám, že můj případ bude nejspíš plně automatizován. Nicméně v některých případech např. u spamerů nebo při šíření virů musí podobný email napsat každý poskytovatel, i kdyby to měl psát ručně. Jde mi ale o to, jestli něco opravdu nutí české poskytovatele internetu, aby se zahraničními firmami, co podobně vyhrožují a snaží se tak hájit své obchodní zájmy, vůbec bavili. Pokud já bych si stěžoval, že moje autorská práva porušuje někdo v USA, jistě se se mnou bavit nikdo nebude. Podobně se dost možná s USA firmou nebudou bavit např. v Rusku.
Je totiž možné, že Netbox vyhrožuje především proto, že mu to pomůže snížit datový provoz do zahraničí, který je stále docela nákladný.
Je většina poskytovatelů internetu schopna dohledat, kdo stahování prováděl i v případě, že uživatel má neveřejnou ip adresu? Existuje, myslím, nějaký šmírácký zákon, co poskytovatelům ukládá logovat šmírácká data o komunikaci svých zákazníků. Je ale otázka, jestli je to vždy v praxi dobře využitelné např. v případě torentu, kdy spojení je obrovské množství a všechno logovat musí být docela paráda. Předpokládám, že použitím neveřejné ip adresy bude podobné vyhrožování pro ně mnohem komplikovanější.

Nechci hodnotit, jen by mne zajímala běžná praxe v tomto ohledu v ČR. Většina "obětí" vyhrožování se o tom stydí mluvit, a proto to, co lze veřejně dohledat, není reálný obraz skutečnosti.
Podobné vyhrožování ale může znamenat konec, nebo podstatné omezení veřejných wifi hotspotů. Omezovat lze firewallem nebo si nějak ověřovat a šmírovat své uživatele. Myslím, že ČR je tomto ohledu stále jedna ze svobodnějších zemí a hrozí nám, že to tak nezůstane.


Dobrý den,

byli jsme kontaktováni společností Viacom Inc. se stížností na porušování autorských práv této společnosti nebo některého z jejich mandantů z Vašeho připojení.

Dle této stížnosti je z Vašeho připojení volně přístupný produkt nebo produkty, které jsou v intelektuálním vlastnictví této společnosti nebo některého z jejich mandantů a to bez souhlasu autora, čímž jsou porušovány autorská práva.Těmito produkty můžou být počítačové hry, filmy, hudba nebo podobná data.

Datum uvedené ve stížnosti: 13. 11. 2017 21:42

Konkrétně se jedná o tyto produkty: Teen Wolf - Teen.Wolf.S01E03.HDTV.XviD-SYS.avi


Poskytované z Vašeho připojení prostřednictvím: BitTorrent

Upozorňujeme Vás na skutečnost, že výše zmíněná činnost není v souladu s právním řádem České republiky a pokud dojde k dalším stížnostem na porušování autorských práv z Vašeho připojení, budeme nuceni podniknout další kroky a to případně i včetně blokování Vašeho připojení.

V případě jakýchkoliv dotazů, kontaktujte, prosím, naše Call centrum na telefonním čísle: 539 01 01 01.

S pozdravem a přáním pěkného dne

za tým NETBOX

Zdeněk Vrána, MBA
Obchodní ředitel

SMART Comp. a.s. - provozovatel metropolitní sítě NETBOX
http://www.netbox.cz
Zákaznická linka: 539 01 01 01

Re: Poskytovatel internetu vyhrožuje ohledně autorských práv

PříspěvekNapsal: úte 14. lis 2017 14:33:09
od mymartin
Nevím jak ostatní, ale já osobně jsem se s tím nikdy nesetkal.
Na http://iknowwhatyoudownload.com/en/peer/ lze dohledat P2P provoz podle IP adresy .
Na internetu není moc podobných stížností
https://www.google.cz/search?num=100&ei ... lWQUwoi6Wg

Re: Poskytovatel internetu vyhrožuje ohledně autorských práv

PříspěvekNapsal: úte 14. lis 2017 16:31:46
od mobilemanic
Klasika, robot prochází trackery, najde Vaši IP jako seeda, tak to pošle odpovědnému providerovi, který tu IP vlastní.

Myslím, že pokud by na to provider nereagoval, tak se nestane vůbec nic :-)

Re: Poskytovatel internetu vyhrožuje ohledně autorských práv

PříspěvekNapsal: úte 14. lis 2017 17:13:22
od LubosD
Řeknu to takhle: velcí ISP tyhle stížnosti rovnou hází do koše. Vlastní zkušenost s UPC, O2 a T-Mobile.

ISP vás odpojovat nebude, protože takovou povinnost nemá a přišel by o zákazníka.

Re: Poskytovatel internetu vyhrožuje ohledně autorských práv

PříspěvekNapsal: úte 14. lis 2017 19:35:50
od o-k
Zdravim
Jednou mi od firmy kde mam VPS prisel email o podezreni z porusovani autorskych prav. Viz nasledujici texty:

Kód: Vybrat vše
obdrželi jsme hlášení o porušování autorských práv odehrávajícím se
prostřednictvím Vašeho VPS. Celý obsah hlášení naleznete na konci této
zprávy. Žádáme Vás o prošetření.


Kód: Vybrat vše
Dobrý den,
zprostředkovaně pomocí Narodního CSIRT támu ČR jsme obdrželi hlášení od Federal Office for Information Security o tom, že Vaše VPS bylo kompromitováno a napadeno mallwarem. Celý obsah hlášení naleznete na konci této zprávy. Žádáme Vás o prošetření a sjednání nápravy.


Jednalo se o protokol Bittorrent a v podstate jsem si to zpusobil sam chybnou konfiguraci programu TOR ktery se tak stal exitem pro veskery provoz a nikoliv jen pro urcene porty jak jsem pochopil posleze. Provedl jsem spravnou konfiguraci, napsal email ze jsem problem vyresil a byl klid. Pokud by se to opakovalo tak chapu ze by mi VPS odstavili od pripojeni. Ale zadny vyhrozovani ani silny slova.

Chapu ze ISP maji tendenci omezovat nejak zahranicni traffic ktery neni neomezeny tak jako domaci.

Re: Poskytovatel internetu vyhrožuje ohledně autorských práv

PříspěvekNapsal: úte 14. lis 2017 21:09:28
od Pitomec
Naprostá pitomost, protože jakási společnost Viacom nemůže sama rozhodovat o tom, co je nebo není porušení autorských práv. O tom rozhoduje výhradně soud, kam si tito trapáci můžou klidně podat žalobu a důkazní břemeno bude na nich. Tak jako tak neprokáží vůbec nic, protože by museli ztotožnit konkrétní osobu, která se takového porušení dopouštěla, což je prakticky nemožné. A další věc je i to, že pod názvem "Teen Wolf - Teen.Wolf.S01E03.HDTV.XviD-SYS.avi" se může skrývat úplně cokoliv, klidně video z 1. máje za socialismu nebo cvičení na Spartakiádě apod. O hodnověrnosti sdělení ze strany Viacom pak ani nemluvě, klidně si to mohli celé vymyslet. Vůbec se divím, že se Netbox něčím takovým zdržuje místo toho, aby firmy typu Viacom rovnou posílal do patřičných mezí (_!_) :D

Re: Poskytovatel internetu vyhrožuje ohledně autorských práv

PříspěvekNapsal: úte 14. lis 2017 23:45:51
od mymartin
Podle https://goo.gl/1VpysC má nejdražší traffic Austrálie a Evropa je 20x levnější. Obrázek

Re: Poskytovatel internetu vyhrožuje ohledně autorských práv

PříspěvekNapsal: stř 15. lis 2017 12:27:13
od xsouku04
mymartin píše:Podle https://goo.gl/1VpysC má nejdražší traffic Austrálie a Evropa je 20x levnější.


Fakt zajímavý článek.

Zajímalo by mě, jak dlouho by prošlo provozování porno stránek se zaměřením na Australský trh v rámci balíčku neomezených serverových dat :)

Měli by ty Australany nechat vyhladovět a domluvit se na ně. A říci jim: "My jsme internet a vy jste jen australský lokální nehorázný monopol. Vy budete platit nám za připojení k internetu a ne obráceně." :)
Přece australský monopol také potřebuje konektivitu do zbytku světa. Že by ony nehorázné ceny platily především pro ostatní australské subjekty, které zajímá především provoz v rámci Austrálie?

Jestli jsem to dobře pochopil, tak článek pojednává o nákupních cenách přímo v daných oblastech. K tomu je ještě potřebné přičíst "výpalné" pro ty, co vlastní mezistátní/mezikontinentální optické kabely, a to jistě podle toho, jak moc velký mají monopol. A tohle by mohlo s poměrem cen pro různé oblasti také trochu zamávat.