Stránka 1 z 1

Kredit za bitcoiny

PříspěvekNapsal: úte 14. lis 2017 19:58:07
od o-k
Dobry vecer
Tak docela dost se posledni dobou pise o vselikych kryptomenach tak mne napadla takova myslenka zda treba i u Odorika nemate zalusk na tuto menu. A nebo taky jak vidite budoucnost a eventuelni vyuziti jako skutecneho platidla. Ma smysl jeste dnes vlozit nejaky kapital treba do BTC a ocekavat casem nejake zhodnoceni?
Pekny vecer preji vsem.

Re: Kredit za bitcoiny

PříspěvekNapsal: stř 15. lis 2017 8:06:09
od vlk
Ano, zcela jistě ano.
Ale nezapomeňte, že zhodnocení může být i záporné...

Bitcoin je něco mezi komoditou a měnou. Přikláním se k názoru, že je to měna, jenže natolik novátorská, že s výrazně vyššími výkyvy kurzu k ostatním měnám.
Osobně to, co navrhujete, nepovažuji za investici, je to blíže spekulaci.
Navíc ač ITák nerozumím bitcoinu do detailu na tolik, abych ho vyměnil za peníze. Pokud bych si byl jist technickými detaily včetně rozdělení měny, rizikům, domyšleno co s bitcoinem, když se státy začnou ve velkém zakazovat obchodování, tak bych bitcoinu věřil více než papírkům centrálních bank, které kdykoliv "natisknou" další, kdykoliv mohou provést další celostátní legální krádež, alias kvantitativní uvolňování. Nicméně bitcoin má pro mě v tuto chvíli zásadnější rizika...

Re: Kredit za bitcoiny

PříspěvekNapsal: stř 15. lis 2017 14:23:41
od mobilemanic
Kryptoměna jako taková fungovat může, ale ne v podobě jak to má BitCoin - podle této stránky https://digiconomist.net/bitcoin-energy-consumption tak nějak nezaručeně soukromě odhaduji, že síť dlouhodobě provozuschopná není (což se tak nějak týká všech Proof-of-Work sítí)..

Klíčem u všech těchto měn asi bude prodat v tu správnou chvíli, jenže to se dost těžko odhaduje :)

Re: Kredit za bitcoiny

PříspěvekNapsal: stř 15. lis 2017 19:54:15
od nijel
Energetická náročnost tam určitě je, ale asi ne taková jak tvrdí v článku. Třeba současné ASICy mají spotřebu cca třetinovou než se tam počítá a hashrate sítě je momentálě poloviční. Na druhou stranu tam řeší jenom hashrate což není celá infrastruktura. Přepočet na transakce už je úplně nesmysl, protože počet transakcí s hashrate vůbec nesouvisí (což bude ještě výraznější až budou fungovat off-chain transakce). Zbytek výpočtu už se mi zkoumat nechce :-). On i současný bankovní systém bude mít slušnou energetickou náročnost, akorát to není tolik vidět...

Jaké to bude mít dlouhodobě zhodnocení si může každý tipnout sám a zachovat se podle toho, za pár let se uvidí :-).