Příjem SMS zprav na nomad číslo

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
Andreasbaader
Příspěvky: 4
Registrován: pon 25. pro 2017 14:05:48

Příjem SMS zprav na nomad číslo

Příspěvek od Andreasbaader »

Prosim o informaci, zda je mozne prijimat sms od ruznych mobilnich operaturu na sve nomad cislo u odorik. Myslel jsem si, ze staci nastavit email pro zasilani sms jako pdf, ale nefunguje to. Mam sim u O2 a kdyz si poslu na sve nomad cislo sms, tak mi na email prijde. Ale kdokoli jiny mi posle sms na moje nomad odorik cislo sms, nic mi na email neprijde. Jak to tedy je? Je nutne jeste neco nastavit nebo tato sluzba sms do emailu neni 100% funkcni.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem SMS zprav na nomad číslo

Příspěvek od xsouku04 »

Andreasbaader píše:Prosim o informaci, zda je mozne prijimat sms od ruznych mobilnich operaturu na sve nomad cislo u odorik. Myslel jsem si, ze staci nastavit email pro zasilani sms jako pdf, ale nefunguje to. Mam sim u O2 a kdyz si poslu na sve nomad cislo sms, tak mi na email prijde. Ale kdokoli jiny mi posle sms na moje nomad odorik cislo sms, nic mi na email neprijde. Jak to tedy je? Je nutne jeste neco nastavit nebo tato sluzba sms do emailu neni 100% funkcni.
Je potřeba to vyzkoušet, nebo se zeptat O2. SMS nechodí jako SMS ale jako hlasová správa nebo FAX. A to jestli ji O2 doručí, nebo prostě jen zahodí a nechá si za to zaplatit není něco co bychom mohli ovlivnit.
V každém případě tohle není něco co by bylo dobré nějak víc používat. Je zde totiž ještě problém s tím, že na pevná čísla je posílání SMS dražší než běžná SMS a navíc i ti co mají neomezené SMS za tento typ SMS platí. Funkcionalita u nás je zde hlavně kvůli popletům, kteří z neznalosti občas odešlou SMS i na pevné číslo. Pokud bychom nepřijali jako FAX a neposlali na mail uživatele, automat by zkoušel volat až několik dní a měli by jste spoustu nesmyslných zmeškaných hovorů z podivného čísla.
Andreasbaader
Příspěvky: 4
Registrován: pon 25. pro 2017 14:05:48

Re: Příjem SMS zprav na nomad číslo

Příspěvek od Andreasbaader »

Aha, me slo o to, ze pokud bych nahradil klasickou sim kartu vasi sluzbou s nomad cislem (mam datovou sim s 30GB), tak jestli je to plnohodnotna nahrada, tzn. zda mi prijdou sms jako pdf na email od jinych lidi nebo treba od obchodu, pri overovani ruznych sluzeb atd.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Příjem SMS zprav na nomad číslo

Příspěvek od mobilemanic »

Troufám si tvrdit, že větší polovina by Vám jich nepřišla...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Příjem SMS zprav na nomad číslo

Příspěvek od helmut.niederman »

Spíše než nomandické číslo doporučuji geografické číslo a toto číslo nastavit jen jako FAX pro příjem faxů, tedy když někdo na to číslo zavolá, měl by slyšet ve sluchátku, že se dovolal na FAX. Pak na to číslo poslat SMS zprávu. Já to takto kdysi testoval, když jsem si nechal poslat ověřovací SMS od společnosti GOOGLE. Jinak pokud vám někdo píše SMS s diakritikou nebo má SMS více znaků, na fax dorazí jen jedna SMS zpráva a zbytek se zahodí. Takže pokud někomu odešlete 3 SMS zprávy v jednom obdržíte jen jednu a třeba věta nebude dokončená a zbytek bude zahozeno. :idea:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem SMS zprav na nomad číslo

Příspěvek od xsouku04 »

Nyní máme jednu stížnost, že hovor, který měl doručit SMS, sice přišel, ale jakmile na něj začal pípat náš fax, tak okamžitě zavěsil.
Číslo, z kterého to přišlo, je 284001000, což by mělo být O2. Možná mají v O2 nějakou poruchu.
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Příjem SMS zprav na nomad číslo

Příspěvek od LubosD »

Jak to s tou rolí O2 vlastně je? Proč vyřizuje SMS na všechny pevné linky a nomadická čísla zrovna O2? Kdo něco takového stanovil?

V dnešní době, kdy jsou pravé pevné linky na totálním ústupu a většina nových bude stejně zapojená přes VoIP, mi to nedává smysl.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem SMS zprav na nomad číslo

Příspěvek od xsouku04 »

LubosD píše:Jak to s tou rolí O2 vlastně je? Proč vyřizuje SMS na všechny pevné linky a nomadická čísla zrovna O2? Kdo něco takového stanovil?

V dnešní době, kdy jsou pravé pevné linky na totálním ústupu a většina nových bude stejně zapojená přes VoIP, mi to nedává smysl.
Myslím, že to dělá i T-mobile, ten to ale dělá dobře. Tedy když si pošleme SMS z Odoričí SIM, prostě přijde.

V této hře jde především o moc a aroganci silnějšího. Aby mohla pevná a nomadická čísla nahradit mobilní čísla i co se SMS týče, není žádoucí, protože na to mají monopol mobilkáři.
Další vlivy jsou, že těch čísel není až tolik a není o to až takový zájem.
Oni o kšefty nepřichází, když si za SMS odeslanou na pevnou zaúčtují zvýšený tarif. Že je oné plechové hubě stěží rozumět a služba spíše obtěžuje, je netrápí.

Ostatně na pevné linky lze spolehlivě doručovat SMS i v textové podobně a dokonce za to příjemce dostane i drobnou provizi. Jen ten paušál cca 500 Kč/číslo/měsíc to celé přeučuje jen pochybnému použití.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Příjem SMS zprav na nomad číslo

Příspěvek od helmut.niederman »

LubosD píše:Jak to s tou rolí O2 vlastně je? Proč vyřizuje SMS na všechny pevné linky a nomadická čísla zrovna O2? Kdo něco takového stanovil?

V dnešní době, kdy jsou pravé pevné linky na totálním ústupu a většina nových bude stejně zapojená přes VoIP, mi to nedává smysl.
Všechny pevné linky a VOIP čísla patří CETINu. A to je paradox, protože správně O2 by měl účtovat jinou sazbu než volání do vlastní sítě. Ale nedělá to. Například u O2 předplacených služeb nabízejí balíček, týdenní neomezené volání volání do O2 zdarma za 59,- Kč a do ostatních sítí se platí 5,90 Kč.
No a když máte tento balíček aktivní a zavoláte si na VOIP čísla nebo geografická čísla například čísla která patří společnosti MINITEL s.r.o. O2 to přesto neúčtuje standartní sazbou a vztahuje se i na tato volání balíček jako kdybyste volali na mobilní telefon či pevnou linku O2. Myslím si, že O2 nedokáže rozlišovat komu patří pevné číslo a rovnou to bere jako linku CETINu a proto je to výhodné. Zatím. :)
Odpovědět