Otázky V. Moravce se zástupcem mobilních operátorů a státu

Chcete probrat nezařaditelné téma ?

Otázky V. Moravce se zástupcem mobilních operátorů a státu

Příspěvekod EuroTEL *11 » ned 15. dub 2018 21:12:50

Díval se někdo dnes na dnešní otázky Václava Moravce 2.část ? Václav Moravec si pozval zástupce mobilních operátorů v jedné osobě, zástupce ministerstva obchodu a průmyslu a ředitele ČTÚ.
Nemohu si pomoct, ale v některých věcech jsem souhlasil s tím zástupcem mobilních operátorů týkající se razítek ohledně věcných břemen.

Tady je repríza pořadu.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126 ... ce-2-cast/
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 21:15:11

Re: Otázky V. Moravce se zástupcem mobilních operátorů a stá

Příspěvekod xsouku04 » ned 15. dub 2018 22:48:03

Zajímavé. Ten člověk z ČTÚ si plete mega bity s mega bajty a neřekl, jestli je to průměrná spotřeba za měsíc. Nejspíše ano.

Aby mohl být všude kvalitní, levný a neomezený internet, musí ke téměř každé BTS vést optický kabel. A tahat optické kabely je v ČR nesmyslně obtížné, i když by je bylo velmi snadno a levně možné pokládat s vedením elektřiny, vody, plynu, odpadu a podobně. Ale prostě se to běžně nedělá a tak se vše prodražuje... A přitom např. kopáči odpadu dovedou celé měsíce blokovat ulice a terorizovat město, ale optický kabel se stejně při té příležitosti nepoloží... EU vymýšlí dotace v řádech stovek miliard, aby tuhle optiku někdo natahal, ale podmínky zadají tak špatně, že to nikdo nechce dělat.

Osobně mám také pocit, že čeští mobilní operátoři fungují hodně neefektivně. Jejich interní systémy jsou pomalé, poruchové a vyžadují zbytečně moc ruční práce.

Ceníkové ceny v ČR jsou asi opravdu nadprůměrně vysoké. Pokud bychom ale zahrnuli i neveřejné nabídky, rozdíl už takový nebude. Problém v ČR je hlavně v propastném rozdílu veřejných a neveřejných nabídek.

Že lidé větší datové balíčky spotřebují v průměru jen na 50%, neznamená, že by více dat nevyužili. Prostě se data bojí spotřebovávat celá, aby je to pak nezařízlo a nemuseli to nějak řešit.

Co je ale zajímavé, je, že by ČTÚ chtěl regulovat data tak, aby se virtuálové dostali k lepší ceně za data, ale čeká se, co na to evropská komise, mobilní operátoři mají za to, že to shodí ze stolu. Zjevně si tím jsou docela jisti, kdyby totiž dostali opravdu strach, raději by sami o něco zlevnili a nečekali na regulaci, která pro ně může být opravdu nepříjemná.

Uvidíme jak to dopadne.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7009
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno


Zpět na Co se jinam nehodí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník