Leo Express a GDPR

Chcete probrat nezařaditelné téma ?

Leo Express a GDPR

Příspěvekod EuroTEL *11 » čtv 17. kvě 2018 18:10:04

Dneska jsem obdržel email od dopravce Leo Express a ten mi jasně klade nůž na krk, buď do 25.května odsouhlasím nové podmínky v souvislosti GDPR nebo v opačném případě příjdu o LEO účet, Leo koruny, Leo Smile Club.

JInými slovy, postupuje stejně jako Facebook - pokud tedy nebudu souhlasit, příjdu o účet. Má na to právo ? Co si o tom myslíte ? Proč bych se měl podřizovat diktátu GDPR ? :x
EuroTEL *11

Re: Leo Express a GDPR

Příspěvekod xsouku04 » pát 18. kvě 2018 9:36:22

GDPR je plné nejednoznačných frází. Souhlas se zpracováním osobních údajů nesmí být vynucen, pokud zpracování není nezbytně nutné. Pokud je zpracování nezbytně nutné, není ale žádný souhlas potřeba a změnu podmínek stačí vzít na vědomí. Ale záleží na tom, jak je to celé postaveno. Motá se v tom nyní kde kdo, včetně větších firem.
xsouku04
Administrátor

Příspěvekod EuroTEL *11 » pát 18. kvě 2018 19:19:00

xsouku04 píše:GDPR je plné nejednoznačných frází. Souhlas se zpracováním osobních údajů nesmí být vynucen, pokud zpracování není nezbytně nutné. Pokud je zpracování nezbytně nutné, není ale žádný souhlas potřeba a změnu podmínek stačí vzít na vědomí. Ale záleží na tom jak je to celé postaveno. Motá se v tom nyní kde kdo, včetně větších firem.

Dneska proběhla velká aktualizace operačního systému Windows 10 a při té příležitosti jak se aktualizace nainstalovaly, Microsoft než mne přihlásil do "desktopu - nabídka start, plocha atd " mi vyhodil pár oken, které jsem musel nastavit, buď základní nebo úplné v souvislosti GDPR, takže Microsoft teď nyní v souvislosti s aktualizací systému vyžaduje souhlas s GDPR a to tak, že se musím rozhodnout, jestli mám povolit Microsoftu plné sdílení obsahu PC tedy jaké webové stránky používám, jaké aplikace používám... no snažil jsem se mu tu nastavit na nutné minimum -tedy minimum špiclování. Uvidíme jak to bude dál. Je zvláštní, že třeba České dráhy nic po mne nechtějí abych odsouhlasoval GDPR 8-)
EuroTEL *11

Příspěvekod Pitomec » sob 19. kvě 2018 12:21:09

Zřejmě mají zpoždění, jako vždy :D
Obrázek
Pitomec

Zpět na Co se jinam nehodí