VYPNUTÝ MOBIL VYZVÁNÍ !

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

VYPNUTÝ MOBIL VYZVÁNÍ !

Příspěvek od Kristovec »

Jsem v Charkově,a se svým Kyivstarem vytočím vypnutý mobil v ČR,a slyším vyzváněcí tón ! Kromě toho,pokud je volaný zapnutý, dojde mu číslo volajícího z Francie,Německa,jenom ne mé skutečné ukrajinské. Volám ze SIM Kyivstaru, nikoli tedy z vestavěných SIP klientů !
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPNUTÝ MOBIL VYZVÁNÍ !

Příspěvek od xsouku04 »

Dovolte mi vysvětlit, proč tomu tak je. Pokud by ukrajinští operátoři nakupovali hovory do ČR běžným způsobem, platili by za minutu hovoru několikanásobně více, protože za hovory, kde volající číslo je mimo EU, se platí více jak 1 Kč za minutu.
Nakupují proto od kdejakých pochybných překupníků, kteří mění číslo volajícího, a tím se dostávají na podstatně nižší nákupní ceny. Tito podvodníci mívají běžně problémy s kvalitou a spolehlivostí hovorů, proto mají špatně i to vyzvánění.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: VYPNUTÝ MOBIL VYZVÁNÍ !

Příspěvek od Kristovec »

Aha. Děkuji,aspoň vědět proč to tak je. Volané silně mate,když vidí pokaždé jiné číslo a myslí si , že buď cestuji po celé Evropě a mám kamion SIM karet, nebo že si z nich dělám legraci. Takže jim to tak předám, aby se neplašili. Jinak mi to nevadí, protože příchozí hovory na můj Kyivstar nepoužíváme , volám vždy já.
Odpovědět