Stránka 1 z 1

Telco skóre

PříspěvekNapsal: čtv 16. srp 2018 11:35:49
od Spocklw
Když se teď v médiích čas od času řeší to Telco skóre, zajímala by mně jedna věc, kterou jsem nikde nedohledal. Nevíte, zda ta data trojice hlavních operátorů bere pouze od svých zákazníků, nebo ode všech čísel, která jsou přihlášena v jejich síti, včetně zákazníků virtuálů?

Re: Telco skóre

PříspěvekNapsal: čtv 16. srp 2018 15:24:24
od xsouku04
Musel jsem si najít co je to Telco skóre - je to hodnocení bonity zákazníka a z toho se tajným způsobem odhaduje, jak lukrativní je pro jiné obchodníky a služby.
https://www.usetreno.cz/telco-score/

No mobilnímu operátoru ale chybí informace, které číslo komu patří. Tedy i když by mohl pro konkrétní číslo vypočítat nějaké score, tak nemá jak ho propojit s konkrétním člověkem.
Pokud si ale to číslo ověřil žadatel (nevím ale jak budete prokazovat, že to číslo je opravdu vaše), tak by to problém být nemusel, a jestli něco takového poskytují i pro čísla ve virtuální síti, netuším, pravděpodobně ne, protože s podobným využitím údajů nedal nikdo souhlas.

Ještě je třeba připomenout, že řada virutálů jako kaktus, mobil.cz, blesk, oskarta nejsou ve skutečnosti praví virtuálové ale jen další značky.

Pravých virtuálů je mnohem méně.

Re: Telco skóre

PříspěvekNapsal: čtv 16. srp 2018 22:08:04
od alfi
Předpokládám, že to jde jen na smlouvy na jméno (tj. bez předplacenek i firemních tarifů). Spočítat si útratu, způsob platby, platební morálku, roaming, prémiovky je asi jednoduché.. Jen ty tři měsíce zpětně mi přijdou trochu málo (teda pokud se to nepočítá průběžně - ke skóre za první 3 se přičtou další 3..) :-)