Odorik Callback 2 - stav kreditu

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Odpovědět
preclix
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 23. bře 2017 10:52:46

Odorik Callback 2 - stav kreditu

Příspěvek od preclix »

Dobrý den,

moc bych prosil a dost by se mi u Androidové aplikace Odorik Callback 2 hodilo, kdyby šlo vypnout automatické získávání informace o stavu kreditu.

Třeba v nastavení možnost zap/vyp nebo pouze po kliknutí do té oblasti stavu kreditu.

Internet v telefonu přes mobilní síť nepoužívám a potřebné data platím po kB. Nejsou to závratné částky, ale ke koruně za objednání hovoru se to vyšplhá.

Monitoroval jsem traffic a jsou to pro mne zbytečná data navíc. Myslím, že si aplikace i pamatuje stav kreditu z předchozího připojení a jestli tam mám o 5 korun víc nebo míň na účtu odoriku není v ten moment zrovna důležité.

byl bych moc rád, kdyby s tím šlo něco udělat

moc děkuji

R.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik Callback 2 - stav kreditu

Příspěvek od xsouku04 »

preclix píše: Internet v telefonu přes mobilní síť nepoužívám a potřebné data platím po kB. Nejsou to závratné částky, ale ke koruně za objednání hovoru se to vyšplhá.
Rozumím tomu, že stav kreditu se občerstvuje pro některé zbytečně často. I tak by to ale měly být naprosto zanedbatelné haléře a nejsem si jist, jestli má smysl to řešit.

Napadá mne, jestli Vám data nepožírá něco úplně jiného. Aplikací, které číhají na pozadí a vyloženě daty plýtvají řádově mnohem více, je spousta, plýtvá i samotný android.

Jakou cenu máte za MB nebo KB? Máte vodafonní internet připojení na skok, kterou stejně vodafone hodlá rušit? http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=4120 Při ceně cca 1 Kč = 1 MB to opravdu nemá smysl řešit.

Jak se vyznat v tom, jaké aplikace data spotřebovávají a jak se alespoň částečně bránit, jsem popsal na wiki - http://www.odorik.cz/w/android:data_pod_kontrolou

Zásadní je vypnout aplikacím možnost stahovat data na pozadí.

Pokud používáte na androidu připojení, kde platíte za přenesená data, jednoznačně doporučuji použít i firewall. Samotný čistý Andorid je schopen nadělat desítky MB/měsíc zbytečně bez zjevného užitku.
preclix
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 23. bře 2017 10:52:46

Re: Odorik Callback 2 - stav kreditu

Příspěvek od preclix »

Dobrý den,

předem děkuji za odpověď. Nene. Nic jiného data nepožírá. Mám aktivovaný firewall s pravidly. Dříve Droidwall nyní afwall+. Povolené jen aplikace které potřebuji. Navíc na telefonu používám (nyní lineageOS, dříve cyanogenmod) takže čistý android.

Nemám žádný datový balíček. Používám historický twist tarif od T-mobilu s platbou za každý započatý kB=0.06 Kč (tj. 1MB=cca 60Kč)-nezanedbatelná částka.

Ale v podstatě SMS odeslaná skrze internetové brány Vás vyjde na 0.30 Kč=datová náročnost kolem 5 kB. Nyní právě používám objednání callbacku přes sms a to i na zahraniční čísla. A mnohem pohodlnější by to bylo právě přes aplikaci.

Testoval jsem i traffic odoriku callback při spuštění a po spuštění, kdy částku kreditu nestahuje (pokud se neklikne na tu částku). Samotné objednání právě vyjde stejně jako SMS ale po spuštění aplikace se ještě připočítají nějaká data za stažení kreditu. Dobře mluvíme o haléřových položkách, ale 100 objednání je 60 Kč=zbytečných.

Mohl bych udělat test znovu a připojit screenshot jednotlivých stažených paketů. S mojí četností volání a SMS se nevyrovná žádný paušál a to nemluvím o hovorech mimo hranice naší malé země.

Je to blbost ale tuto funkci bych ocenil :-) Hlavně by mi to ten callback hodně zrychlilo - oproti psaní sms.

íky
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Odorik Callback 2 - stav kreditu

Příspěvek od xtonda »

No tak je na čase začít používat tarif, kde je cena za data méně šílená než 60 Kč za 1 MB.
preclix
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 23. bře 2017 10:52:46

Re: Odorik Callback 2 - stav kreditu

Příspěvek od preclix »

ale téma není o tarifu. To by mohlo být samostatne na jiném vlákně.

Proto jsem svůj požadavek vložil do náměty a připomínky. Je v tom více důvodů proč nechci.

Jen píšu, co by se mi hodilo. Když to nepůjde tak to budu používat jako do teď no :-)
Odpovědět