Frustrující platba kartou a vytváření účtů

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.

Re: Frustrující platba kartou a vytváření účtů

Příspěvekod Pitomec » čtv 13. dub 2017 11:15:32

Ono by u FIO (nebo i jiných bank samozřejmě) úplně stačilo, kdyby se podporovaly jenom platby s 3D Secure a všechny ostatní se zablokovaly. Já sám bych do toho šel hned, protože s 3D Secure nemám problém ani u eshopů např. z Ukrajiny, všude po Evropě je to samozřejmost (aspoň co jsem kde platil) a nákupy z Číny a jinde z Asie řeším přes PayPal.
Obrázek
Pitomec

Příspěvekod xsouku04 » čtv 13. dub 2017 19:48:11

Pitomec píše:Ono by u FIO (nebo i jiných bank samozřejmě) úplně stačilo, kdyby se podporovaly jenom platby s 3D Secure a všechny ostatní se zablokovaly. Já sám bych do toho šel hned, protože s 3D Secure nemám problém ani u eshopů např. z Ukrajiny, všude po Evropě je to samozřejmost (aspoň co jsem kde platil) a nákupy z Číny a jinde z Asie řeším přes PayPal.

Ono by úplně stačilo, kdyby bylo možné si na platby bez 3D secure nastavit jiný bezpečnostní limit. Třeba jeden haléř, tedy je zřejmé, že žádná platba neprojde. To jim na facebooku někdo navrhoval a napsali, že o tom budou uvažovat. Kdyby to chtělo více lidí, asi by to i udělali, ale samotné "bezpečnostní experty" to asi nenapadne.

Výhoda by také byla, že kdybyste výjimečně potřeboval udělat platbu bez 3D secure, na chvíli byste si ten limit zdvihl na částku o něco větší, než hodláte právě zaplatit.
xsouku04
Administrátor

Příspěvekod Pitomec » čtv 13. dub 2017 21:56:42

Měl jsem za to, že někde to tak funguje neboli limit jak u platební karty, tj. do výše 500Kč bez PIN (platba v obchodech) a 3D Secure (platba na webu). Ale u FIO to není.
Obrázek
Pitomec

Předchozí

Zpět na Náměty a připomínky