mail2sms jako placená služba

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

mail2sms jako placená služba

Příspěvek od Georgius »

Zdravím,
po nějaké době uvažuji, že s jednou ze simkaret "změním lokál" a uvědomil jsem si, že jediné, co mne drží u Vodafonu je mail2sms služba (t.j. to, že po poslání mailu na uzivatel@vodafonemail.cz přijde zpráva zadarmo jako SMS). Dobré to je třeba když je člověk v drahém roamingu (např. USA) a chce dostat upozornění od různých monitorů, hlídačů a případně začátek mailů nejbližších. Vím, že bych si to mohl napsat jako funkci pro svůj server, ale i přes jeho 99% dostupnost by mi bylo tak nějak milejší, kdyby takovou službu provozoval přímo Odorik. Myšlenka je tato:

Po aktivaci (ideálně přes web a třeba i přes API) by maily na adresu uzivatel@sms.odorik.cz přišly na zadaný mobil jako SMS, což by se mi strhlo z kreditu, delší maily by se rozdělily do nejvýše 2 sms. Po deaktivaci by to chodilo na zadaný mejl (uzivatel@seznam.cz nebo tak). Kdyby se podařilo malinko SMSky zvýhodnit proti standardním, bylo by to úplně úžasné. A odesilatel klidně nesmyslný řetězec, pro tohle použití by to nevadilo.
Pokud by se našlo víc uživatelů, dalo by se třeba i filtrovat maily podle nějakých pravidel, aby nějaký vtipálek-spammer nezruinoval kredit, nebo třeba limit na X SMS za hodinu/den.

Myslíte, že by bylo možné něco takového nabídnout, nebo mám raději "pokukovat" po jiných alternativách ?

s díky
Georgius
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: mail2sms jako placená služba

Příspěvek od jadu »

Byla doba, kdy mi tato funkcionalita velmi chyběla. Nyní to není tak žhavé, ale určitě bych hlasoval pro implementaci, situace se může opět změnit.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: mail2sms jako placená služba

Příspěvek od xsouku04 »

Obávám se, že by to využilo jen několik uživatelů. Napadá mne ale využít nějakou obecnější služby mail2SMS třeba třetí strany. Přestože těch co se snaží prodávat SMS jsou mraky, vypadá to služba mail2SMS je poměrně vzácná. Možná by to tedy stálo za to udělat obecně.
Mail by se posílal třeba na mail2sms@odorik.cz a v předmětu by by mohlo být telefonní číslo adresáta i jméno a heslo pro tohle zřízené. Šlo by to pak použít na posílání SMS obecně z jakékoli aplikace, co umí odeslat email.
Nikdo jiný nic takového nenabízí?
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: mail2sms jako placená služba

Příspěvek od jadu »

Posílat heslo v mailu mi nepřijde optimální. Pokud nějaké omezení, pak třeba seznam mailových adres, ze kterých může být zpráva přijata. I když i to se dá obejít, kdyby se někdo opravdu snažil. V kombinaci s případným maximálním limitem pro denní počet SMS mi to přijde ale dostačující.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: mail2sms jako placená služba

Příspěvek od Georgius »

Nevím o nikom, ale tak jak to navrhujete mi to přijde už nějaké překombinované. Kromě Vodafonu, kde se musí zaregistrovat uzivatel zbylí dva z "velké trojky" nabízí přímo telefon@mail.operator.cz - viz nápověda k přeposílání do SMS na seznamu.
V diskuzi na mobilmania v roce 2015 byl závěr dikuse, že to není/nejde. Zhruba v té samé době zaříznul google i SMS upozornění z kalendáře. Takže si myslím, že v tento okamžim na trhu služba tohoto typu není (nebo jsem ji nenašel). Myslím, že by to mohla být další konkurenční výhoda pro Odorik, protože řada jeho uživatelů jsou, slušně řečeno, excentričtí nerdi a pokud mail2sms bude nabízet "velká trojka" a Odorik, dalo by se to použít k propagaci ...

Můj nový telefon bohužel druhou simku má jako e-sim, takže řešení duálně moc nepřipadá v úvahu. Pokud se do toho Odorikovi nechce, tak budu muset promyslet, jestli nebude lepší využít jeden firemní tarif pro příbuzné zaměstnanců, který ale je s měsíčním paušálem a balíčkovanými daty, nebo si mail2sms nakonec uklohním sám. Úplně nejlepší by byl server někde v Polsku, kde bych měl SMS bránu s Odoričí SIMkou a SMS za "euroceny" :lol:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: mail2sms jako placená služba

Příspěvek od xsouku04 »

Cokoli nového, co představíme, je také velký závazek tu službu udržovat v budoucnu a řešit s ní problémy typu spamer, špatné kódování, méně obvyklý obsah mailu a podobně a možná něco dalšího, co mne nyní nenapadá. Málokdo by navíc byl ochoten za podobné SMS platit, i kdyby to mělo být jen 0,50 Kč/SMS.
Z jednoduché věci by se mohla stát rázem komplexní. Pro různé hlídače můžete obvykle použít API. A hroz,í že by to využívaly jen desítky lidí.

Pokud bychom ale vymysleli nějaký obecnější způsob sms2mail, šlo by posílat SMS z každého mailového klienta. Jen by email musel mít speciální formát a obsahovat něco jako heslo, abychom nereagovali na každý spam. To se mi líbí více, protože použití to má více, ale také si nejsem jistý, jestli by to bylo dostatečně dobré pro větší část zákazníků.

Hledal jsem, jestli něco takového neexistuje pro android.
https://play.google.com/store/apps/deta ... main&hl=cs

Zde si pro službu sms2mail uživatel zřídí extra email, který bude používat jen pro tohle.

My bychom vlastně mohli udělat to stejné. Jen by to nebyl email u nás, ale nějaký jiný existující speciálně zřízený třeba freemail, od kterého nám dáte imap přihlašovací údaje. Můžete používat zabudovaný spam filtr i třeba třídění pošty, tím někoho vytřídíte. No onen mailový klient by mohl brát emaily ze složky příchozí a po odeslání je přesunout do složky odesláno a možná po doručení je dát dokonce do složky doručeno. Kolik lidí by ale tohle bylo schopno a ochotno používat? Obávám se, že ani při této více univerzální variantě by to nebyly více než desítky lidí.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: mail2sms jako placená služba

Příspěvek od Georgius »

No právě, jde o tu složitost. Majorita si koupí chytrofon a zbytečně platí za data. Minorita by z takového nebo onakého důvodu chtěla SMS (například na hloupý telefon a tak podobně). Posílat SMS přes API vyžaduje základní schopnost programování - mně osobně to nevadí, ale spoustě lidí ano. Nutnost autentikace v emailu mi přijde jako další komplikace, lidi, kteří by si třeba chtěli posílat zprávy ze seznamu/gmailu tohle prostě nedají.
Ta androidí aplikace se mi osobně moc nelíbí, je tam hodně míst, kde to může potenciálně selhat :-(

Chápu důvody, proč se do toho nepustit a respektuji je. Škoda, že nejde posílat SMS přes API za cenu jako ze simkarty :-( ... no nic, budu muset spočítat obě alternativy (firemní tarif vs. SMS přes API + data + čas na implementaci ...)
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: mail2sms jako placená služba

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Bohužel mobilní operátoři ani virtuálové neposkytují možnost posílání emailu na SMS, to jsou zastaralé služby, které využije minoritu. Dnes v době chytrých telefonů, sociálních sítí, existují různí kecálkové, které nahrazují službu SMS. Jak jsem nedávno zaznamenal, po roce 2025 má v Evropě dojít k ukončování služeb pro GSM typu SMS a MMS a na Slovensku plánují už po roce 2020 rušit služby jako MMS, SMS aj. Dokonce i u nás v Česku operátoři až se spustí 5G síť začnou taky rušit SMS služby, protože je nahrazují inteligenní chytré aplikace na sociálních sítích. Čili SMS bude po roce 2020 stejný přežitek a zastaralé jako klasické tištěné telegramy.

Jak jinak si zdůvodnit, proč Vodafone, rušil Vodafone Park, protože jak řekl, lidé to už moc nevužívali, nikdo o to nejevil zájem. I dnes mezi mladými lidmi není moc valný zájem o posílání SMS když mají messengry a různé kecálky. Inu s dobrými GSM službami, se službami, které se zaváděli ke konci 90.let se budeme muset postupně loučit. :roll:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: mail2sms jako placená služba

Příspěvek od Pitomec »

O rušení SMS dost pochybuju, protože kromě toho, že je to pro operátory velmi slušný zdroj příjmů, jsou tady pak i např. notifikační SMS z bank (3D Secure), využití pro neslyšící a zkrátka stále zájem ze strany zákazníků. Skutečně ne každý uživatel mobilu zároveň smrdí někde na FB, aby posílal zprávy takto :D
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: mail2sms jako placená služba

Příspěvek od mobilemanic »

Také myslím, že zrušení SMS a MMS nehrozí - spíše převedení na nějakou IP technologii, podobně jako třeba VoLTE.
Odpovědět