Email pro sledování stavu přihlášených zařízení

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Email pro sledování stavu přihlášených zařízení

Příspěvek od Pitomec »

Dneska jsem měl odhlášeny 2 linky (plánovaný výpadek internetu na straně Netboxu cca 2 hodiny) a přesto, že mám vyplněný Email pro sledování stavu přihlášených zařízení, tak žádné upozornění nedošlo. Nějaký problém se zasíláním?
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Email pro sledování stavu přihlášených zařízení

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Dneska jsem měl odhlášeny 2 linky (plánovaný výpadek internetu na straně Netboxu cca 2 hodiny) a přesto, že mám vyplněný Email pro sledování stavu přihlášených zařízení, tak žádné upozornění nedošlo. Nějaký problém se zasíláním?
Dnes v noci jsme prováděli několik plánovaných restartů naší SIP proxy - nasazovali novou vylepšenou verzi a při té příležitosti emaily o změně počtu přihlášených linek vypínáme.
Kdybychom ty maily nevypnuli, lidé by předpokládali, že problém byl s jejich internetem nebo VoIP zařízením (který se může opakovat), a měli by tendenci to nějak zkoumat a řešit. Je to prostě nestandardní situace, která by sváděla dělat chybné závěry.
Restart SIP proxy znamená v ideálním případě výpadek registrací a nových hovorů přes SIP po dobu kratší než jedna minuta, u příchozích hovorů se uplatní směrování na záložní číslo, pokud je nastaveno. Probíhající hovory nejsou přerušeny. Hovory z mobilu na mobil se výpadek netýká.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Email pro sledování stavu přihlášených zařízení

Příspěvek od Pitomec »

Ta odstávka netu u Netboxu (a tudíž i nedostupnost linek) byla dnes mezi cca 10-12 hod.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Email pro sledování stavu přihlášených zařízení

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Ta odstávka netu u Netboxu (a tudíž i nedostupnost linek) byla dnes mezi cca 10-12 hod.
Ráno byly ještě nějaké komplikace (přetížená databáze proxy) a kolega to zapomněl opět zapnout. Zapnul jsem to, až když jste napsal.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Email pro sledování stavu přihlášených zařízení

Příspěvek od Pitomec »

OK a dík za vysvětlení :-)
Obrázek
Odpovědět