Volané číslo sa stratí pri presmerovaní na SIP uri

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Odpovědět
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Volané číslo sa stratí pri presmerovaní na SIP uri

Příspěvek od pali »

Ak si presmerujem prichádzajúce VOIP hovory na vlasné SIP uri (napr. pomocou podmieneného presmerovania v paralelnom vyzváňaní na príslušnej linke ALEBO alias ako záložné číslo a alias mať na SIP uri), tak na svojom SIP serveri (kde sa hovory presmerúvavajú) už nevidím v žiadnej SIP hlavičke na aké bolo pôvodné volané číslo.

Request URL v INVITE riadku ako aj hlavička "To:" obsahuje iba prepísané SIP uri, na ktoré Odorik ústredňa hovovy presmerovalo. Nikde nevidím ani moje verejné číslo (na ktoré sa sa volalo) a ani číslo Odorik linky (cez ktorú hovor bol presmerovaný).

Bolo by možné pridať nejakú novú možnosť aby sa "To:" hlavička v INVITE pakete neprepisovala pri presmerovaní na alias/sip uri a aby v nej ostalo pôvodné volané číslo?

Alebo aspoň pridať nejakú novú SIP hlavičku do INVITE paketu, kde by bolo zachované pôvodné volané číslo?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volané číslo sa stratí pri presmerovaní na SIP uri

Příspěvek od xsouku04 »

A proč to nepošlete na to volané číslo rovnou? Tedy aby SIP uri bylo ono volané číslo? Dát to do nějaké hlavičky by určitě šlo i když to to nebude..
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Volané číslo sa stratí pri presmerovaní na SIP uri

Příspěvek od pali »

Ak dobre rozumiem, tak váš návrh je aby som mal viac vlastných SIP uri (nie len jedno) a každé z nich by odpovedalo konkrétnemu volanému číslu. To by asi nejak šlo.

Pôvodne som si myslel, že pri presmerovávaní hovorov v Odoriku sa budú pridávať štandardné SIP hlavičky o presmerovaní, ale ako som zistil, tak tam nie sú žiadne...
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Volané číslo sa stratí pri presmerovaní na SIP uri

Příspěvek od pe.havel »

pali píše:Ak dobre rozumiem, tak váš návrh je aby som mal viac vlastných SIP uri (nie len jedno) a každé z nich by odpovedalo konkrétnemu volanému číslu. To by asi nejak šlo.

Pôvodne som si myslel, že pri presmerovávaní hovorov v Odoriku sa budú pridávať štandardné SIP hlavičky o presmerovaní, ale ako som zistil, tak tam nie sú žiadne...
Ale mně to funguje. Sice jsem nezkoumal obsah SIP paketu (kde DID přesně sídlí), ale do vlastní ústředny se mi přes jeden SIP účet na Odoriku pří směrování z více veřejných čísel normálně informace o volaném (i volajícím) čísle dostane (vidím ve výpise DID, mohu podle DID směrovat…).

Stačí, když u každého veřejného čísla v paralelním volání nastavím stejné

Kód: Vybrat vše

sip:_@xxxxxx
, kde x je číslo linky na Odoriku, na kterou jsem vlastní ústřednou registrován.

A nebo jsem nepochopil otázku a předchozí odpověď :-)
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Volané číslo sa stratí pri presmerovaní na SIP uri

Příspěvek od pali »

Vo vašom prípade sa vaša ústredňa registruje na Odorik linku. V mojom popísanom prípade priamo Odorik pomocou "presmerovanie na SIP uri" presmeruváva prichádzajúce hovory na môj SIP server, ktorý sa už k Odoriku neregistruje.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Volané číslo sa stratí pri presmerovaní na SIP uri

Příspěvek od pali »

Teraz pri prijímaní SMSiek by sa mi dosť zišlo vedieť zistiť, že na ktoré číslo sa pôvodne volalo pred tým, že sa hovor na Odorik ústrední presmeroval (či už na iné Odorik číslo alebo SIP alias). Na viacero linkách mám presmerované hovory z čísla 00420+42014700 na SIP alias, ktorý prijíma SMSky. A ďalšie Odorik tel. čísla, ktoré nepatria mne (ale iným Odorik zákazníkom) majú nastavené presmerovanie čísla 00420+42014700 na moje nomadické (ktoré potom presmeruváva na SIP alias pre príjem SMSiek). Takto v súčasnej situácii neviem zistiť, že ktorému číslo vlasne bola prijatá SMSka určená, lebo Odorik pri presmerovaní zahodí informáciu o pôvodnom čísle na ktoré sa volalo a nie je ani uvedená v žiadnej SIP hlavičke.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Volané číslo sa stratí pri presmerovaní na SIP uri

Příspěvek od pali »

Tak pozerám, že SIP definuje v RFC5806 Diversion hlavičku. Keby sa táto hlavička nastavovala na pôvodné volané číslo pri presmerovávaní na SIP uri, tak by to pomohlo.

Odorik v súčasnej dobe nepridáva Diversion hlavičku ani pri presmerovaní z jedného Odorik čísla na druhé Odorik číslo. Skúšal som to teraz. Pri paralelnom zvolení na sip:@linka (namiesto *linka; tzn. sip trunk na prichádzajúce hovory) sa do To: hlavičky dáva číslo na ktoré bol hovor presmerovaný. Tzn. nie povôdné číslo na ktoré bolo volané.

Takže ani použitie SIP trunk na prichádzajúce hovory nepomôže ako tu bolo spomenuté. Pôvodné volané číslo sa nenchádza ani v Request-uri ani v To hlavičke a Diversion hlavička sa v INVITE pakete nenachádza vôbec.

Je nejaký plán do budúcna pridávať Diversion hlavičku pri presmerovaní hovoru z jedného Odorik čísla na druhé Odorik číslo alebo SIP uri?
Odpovědět