Doma bez mobilu

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od alfi »

Varianta 1 - na mobilu zapnout režim letadlo (odpojí se od mobilní sítě) a následně zapnout wifi pro aplikace (teda pokud si whtasapp nekontroluje zapnutou sim - fakt nevím)
Varianta 2 - pořídit bezdrátová sluchátka, telefon leží někde v koutě a do hlavy "svítí" jen výrazně slabší bluetooth :-)
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od vlk »

peekaa píše:Nadpis je zkratkovitý, ale jde mi to tohle: když jsem doma, abych nevolal přes mobil ale přes pevnou. Ano, často mi z mobilu bolí hlava.

Odchozí volaní: to je jednoduché: na odoriku mám nastaven CLIP na mobil a to jede. Až tedy na telefonní seznam, že musím opisovat čísla z mobilu, ale zase toho není tolik a pár čísel si uložím.

Příchozí volání: zatím mi to funguje, jen když telefon zcela vypnu. Na T-mobilu mám nastaveno, že při nedostupnosti volá moje číslo na odorikovi. Ale to je nevýhodné, protože mi pak nejde whatsapp, telegram a mnoho dalšího, sms.

Neví někdo nějaké lepší řešení? Ideálně by se mi líbila aplikace, kde si budu zapínat a vypínat na pár tapnutí.

Díky moc.
Zkuste to opačně. Postupně uvádějte číslo na pevnou Odorika a to mějte přesměrované na mobil. Takhle to řešíme my: rozdáváme číslo na pevnou a po 5 sekundách zvoní i na mobilech. (I když my tím řešíme jiné věci).
Josef
Příspěvky: 8
Registrován: sob 25. črc 2020 9:13:29

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od Josef »

xsouku04 píše:
Pitomec píše:Na nepodmíněné směrování a dokonce i pro dual SIM funguje snadná appka https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US
Podobná apka je určitě supr. Kdyby byla apka, co třeba dovede automaticky detekovat domácí nebo kancelářské wifi a na základě toho sama provést přesměrování na domácí pevnou linku, to by bylo fakt super. A když wifi zmizí (odešel jsem), sama ho zrušit. Protože když je člověk doma nebo v kanceláři, může být fakt pohodlnější hovory příjímat na VoIP. Zjevné výhody, kromě toho, že vám to nezáří do hlavy, jsou také to, že se lépe s mobilem pracuje, kdy na něm není hovor, můžete třeba přepojit na kolegu. Také můžete můžete mít mobil v nabíječce nebo jej alespoň tolik nevybíjet.

Také by nebyla špatná varianta, kdyby se přesměrování sice zapínalo ručně, (např. v době kdy mám skoro vybitý mobil) ale samo by se zrušilo poté, co se baterie plně nabije, nebo poté, co se vzdálím z definované domácí wifi.

Mobilních aplikací je sice hrozně moc, ale ty, co bych potřeboval, obvykle nemohu vůbec najít, nebo jsou hodně drahé. (např. na hromadné rozesílání SMS z mobilu přes API rovnou z PC). Také postrádám aplikaci, co by umožnila snadno vytvořit tunel pro nastavení VoIP telefonu nebo routerů či jiného lokálního zařízení, co má vlastní webové stránky, někým z podpory.
Super aplikace na například automatické nastavení přesměrování podle dostupnosti Wi-Fi je Tasker: https://play.google.com/store/apps/deta ... id.taskerm . Jen není zdarma, ale těch 95 Kč za to stojí. Posílám příklad skriptu: https://taskernet.com/shares/?user=AS35 ... forwarding
Odpovědět