Použití na Slovensku

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Odpovědět
Endeer
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 15. kvě 2014 1:45:13

Použití na Slovensku

Příspěvek od Endeer »

Kdybych chtěl použít Odorika na Slovensku, potřeboval bych nějak IP telefon donutit, aby při zadání čísla bez mezinárodního prefixu použil +421 a nikoliv +420. Nějaké nápady jak to udělat?

Mohl bych sice např. na Siemens Gigaset A510 nastavit automatický prefix 00421, ale tím bych zas rozbil volání do ČR. Ještě jsem teď objednal Panasonic TGP500, kde to vypadá že umí v dialplanu nějaké nahrazování před voláním, tak možná tam to donutit půjde. Nicméně potřeboval bych to spíš na tom Gigasetu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití na Slovensku

Příspěvek od xsouku04 »

Jakým způsobem se vytáčí vnitrostátní hovory na Slovensku?
Je to s nulou na začátku nebo ne?

Pokud vytočíte číslo s jednou nulou na začátku, mělo by to fungovat automaticky.

Jinak to co potřebujete nastavit se jmenuji dial plan. Většina telefonů to zvládá, tak předpokládám i gigaset.
Endeer
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 15. kvě 2014 1:45:13

Re: Použití na Slovensku

Příspěvek od Endeer »

O existenci dial planů vím, bohužel Gigaset umí v diaplanu pouze zvolit odchozí SIP linku, nic jiného udělat neumí.

Doufal jsem z vaší odpovědi, že Odorik "magicky" pro čísla začínající nulou zkusí volat Slovensko, ale čísla začínající nulou vůbec volat nejdou, ani při použití odorik.exe - jak byla tato rada myšlena?
Endeer
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 15. kvě 2014 1:45:13

Re: Použití na Slovensku

Příspěvek od Endeer »

Tak na Panasonicu to není problém v dial planu nastavit, aby se prvotní nula nahradila za 00421. Nebyl by to ale problém ani "naopak", prostě by se prvotní [2-9] nahradilo za 00420[2-9].

Bohužel oproti Gigasetu na něm zas nejde nastavit odchozí linka podle volaného čísla, pomocí toho jsem dociloval vybrání "správného CLIPu" podle země, tj. že na Slovensko se volá přes jednu linku = s CLIPem SK čísla a do ČR přes druhou s CLIPem českého čísla.

Zřejmě to budu muset táhnout přes vlastní ústřednu.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Použití na Slovensku

Příspěvek od ViR »

Endeer píše:Zřejmě to budu muset táhnout přes vlastní ústřednu.
U Gigasetu A510 IP je bohužel dialplán velmi primitivní a neumožňuje takové věci, jako nahrazování, přidávání či odmazávání části čísla.

Nicméně, já bych asi postupoval tak, že bych se před pořizováním vlastní ústředny zeptal odoričí podpory, zda je pro konkrétní linku možné nastavit záměnu "0" (následované jinou číslicí než nula) za "00421", a poslat tak hovor do slovenské sítě. Pokud to možné je, tak máte IMO podstatnou část problému vyřešenou, protože by byl rozlišitelný hovor do SR (volený ve slovenském meziměstském formátu otevřeného číslovacího plánu) a hovor do ČR, volený dle českého uzavřeného číslovacího plánu.

Další variantou je vytáčet častěji volaná čísla (v méně volané zemi) ze seznamu v telefonu, nebo použít odoričí zkrácené volby.
Odpovědět