Rychle kontakty - vic nez 99?

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:Nyní je možné zadat celkem 899 kontaktů. 1-99 a pak 200-999.
SUPER!!
Diky moc za neustale vylepsovani sluzeb Odorika.
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od lifdo69 »

Samé dobré zprávy :-) Jen tak dál! :-)
marekzavadil
Příspěvky: 16
Registrován: pát 02. bře 2012 12:05:31

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od marekzavadil »

Vzhledem k tomu ze neni mozne hromadne pridavat kontakty - ale musi se po jednom.
Udelal jsem takove webove rozhrani, kde je mozne pridat kontakty hromadne.
Muzete vyzkouset. http://d.8u.cz/odorik_rychle_volby/
Pokud se bojite zneuziti API hesla tak si ho po pouziti zmente.
Pokud by mekdo mel zajem muz dodat i zdrojovy kod PHP - je to takova rychlokvaska.
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Achjo, zase výmysl jak něco obejít. Proč to neresite například přidáním nějaké predikce, nebo kontrolou počtu zadaných číslic, aby to nekolidovalo s čísly rozsahu jak bylo zde zmíněno. Dalo by se to zkombinovat se službou speciální čísla. Ve smyslu zadat třeba 10*xxxx a může tam být třeba tisíc zkrácených voleb od 1 do xxxx bez přerušení řady a nebude to kolidovat s ničím. Maximálně ne všude se dá aplikovat hvězdička ale zrovna mne nic nenapadá kde by mohla vadit. Z pohledu scriptace mi to přijde i jednodušší než aby script hlídal rozsahy.
marekzavadil
Příspěvky: 16
Registrován: pát 02. bře 2012 12:05:31

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od marekzavadil »

forum-user-UDFENS2 píše:Achjo, zase výmysl jak něco obejít. Proč to neresite například přidáním nějaké predikce, nebo kontrolou počtu zadaných číslic, aby to nekolidovalo s čísly rozsahu jak bylo zde zmíněno. Dalo by se to zkombinovat se službou speciální čísla. Ve smyslu zadat třeba 10*xxxx a může tam být třeba tisíc zkrácených voleb od 1 do xxxx bez přerušení řady a nebude to kolidovat s ničím. Maximálně ne všude se dá aplikovat hvězdička ale zrovna mne nic nenapadá kde by mohla vadit. Z pohledu scriptace mi to přijde i jednodušší než aby script hlídal rozsahy.
Ja myslim ze to je vyresene takto dobre. Musite take uvazovat, ze hvezdicky se pouzivaji napriklad v dialplanech domacich telefonu.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od Zedna »

Mne se tohle reseni (rozsah 1-99 a pak 200-999) take velmi libi.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od xsouku04 »

marekzavadil píše: Ja myslim ze to je vyresene takto dobre. Musite take uvazovat, ze hvezdicky se pouzivaji napriklad v dialplanech domacich telefonu.
Navíc rychlá volba je zde často právě proto, aby pro uskutečnění hovoru stačilo zadat toho co možná nejméně.
A lidi mohou mít telefony/nastavení dialplanu, kde jim vytáčení hvězdiček v čísle nebo i na začátku jejich dialplan vůbec nedovolí nebo to interpretuje jako nějaký interní nastavovací příkaz.

Také to navazuje co možná nejlépe na stávající rychlé kontakty, kdy princip je stejný, jen přibude další číslice.
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

A co třeba predikce? 10xxxx
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od xsouku04 »

forum-user-UDFENS2 píše:A co třeba predikce? 10xxxx
Zrovna čísla začínající 10 by teoreticky mohla kolidovat s číslovacím plánem.
Navíc jsou dvě číslice zbytečně navíc.
Také nechceme aby to mohlo kolidovat s číslem v síti.
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Tak třeba pak snad jen kontrolovat podle počtu znaků v celém čísle. Trimistne by byla nouzová a call centrum. A čtyřmistna (nebo jinak) číslování kontaktů. Stejně si myslím že speciálními čísly by se daly dělat ještě divy.
Akorát by se muselo ještě vymyslet co se SIM mobilními čísly, protože ty mají kredit a infolinku pod čtyřmístními.
Odpovědět