Jméno volajícího + ID zkrácené volby

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Odpovědět
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Jméno volajícího + ID zkrácené volby

Příspěvek od michaels »

Zdravím,

Mám HW VoIP bránu a tam připojený DECT telefon. Dále mám také několik rychlých kontatků. Pokud mi někdo z těchto rychlých kontaktů volá, na 8 pozicovém displeji DECTu mi zabere 4 znaky číslo zkrácené volby a na vlastní název už pak není místo.
Prostě místo např. "Prace" tam vidím "999. Pra"

Bylo by možné z CLIP odstranit číslo zkrácené volby? Zda se mi to jako zbytecne plytvanim mista na jiz tak malem displeji

Díky

Michal
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jméno volajícího + ID zkrácené volby

Příspěvek od xsouku04 »

Doporučuji používat jedno a dvojmístné rychlé kontakty, můžete ušetřit další 2 znaky.
Asi by to vyžadovalo zvlášť nastavení, protože v případě více místa na displeji a dvoumístného rychlého kontaktu je to asi optimální. Můžete tak rozpoznat kontakty uložené v rychlých kontaktech a ty, která máte uložené přímo ve sluchátku.
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Jméno volajícího + ID zkrácené volby

Příspěvek od michaels »

Dobrý večer,

Samozřejmě je mi jasné, že čím kratší kontakty, tím toho víc uvidím.

Používám (resp. chtěl bych začít používat) rychlé kontakty tak, aby byly lehce zapamatovatelné.
Čili např číslo do práce by bylo pod *772 - protože 7=p 7=r 1=a, číslo "Kladno" pak *552 atd.
Takto tam mam připraveno několik čísel a pak stačí vytočit první 3 písmena resp. čísla a člověk si to nemusí pamatovat.

Např. v práci jsem nakonfiguroval ústřednu na *xxxxx takže díky tomuto systému rychlé volby je způso vytáčení rychlý.

Takže je to škoda, že to nelze :( Holt asi si budu muset udělat čas vlastní Asterisk :)
Díky

Michal
butrus
Příspěvky: 62
Registrován: sob 18. kvě 2013 18:25:32

Re: Jméno volajícího + ID zkrácené volby

Příspěvek od butrus »

michaels píše:Dobrý večer,

Samozřejmě je mi jasné, že čím kratší kontakty, tím toho víc uvidím.

Používám (resp. chtěl bych začít používat) rychlé kontakty tak, aby byly lehce zapamatovatelné.
Čili např číslo do práce by bylo pod *772 - protože 7=p 7=r 1=a, číslo "Kladno" pak *552 atd.
Takto tam mam připraveno několik čísel a pak stačí vytočit první 3 písmena resp. čísla a člověk si to nemusí pamatovat.

Např. v práci jsem nakonfiguroval ústřednu na *xxxxx takže díky tomuto systému rychlé volby je způso vytáčení rychlý.

Takže je to škoda, že to nelze :( Holt asi si budu muset udělat čas vlastní Asterisk :)
Díky

Michal
Zdravím,

přimlouval bych se za ten vlastní Asterisk :-), ono pak si s tím člověk může pohrát, jak chce, a nastavit vše přesně podle svého...
Odpovědět