GoPay -> PayU a jiné?

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Odpovědět
Pepes
Příspěvky: 19
Registrován: pon 04. dub 2011 15:10:44
Bydliště: Praha

GoPay -> PayU a jiné?

Příspěvek od Pepes »

Zdravím,
Často jsem platil přes GoPay mBankou, ale už to není možné. :cry: Mbank ruší všemožné převody (zrušila i možnost převod u PayPal-dobijeni.cz). Z pohodlí svého domova kvůli svátku budu muset využít platbu kartou, ale to se mi moc nelíbí :lol:

Chápu, že není možné podporovat všechny banky, protože mají různé poplatky, apod. Neplánuje se přidání možnost placení přes PayU nebo alespoň účet u AirBank?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GoPay -> PayU a jiné?

Příspěvek od xsouku04 »

Testoval jsem to a opravdu to nyní nejde. Nevím ale, jestli je to trvalá věc způsobena politikou mBank (možná se tímto krokem snaží podpořit svůj mTransfer, kde je ale nutné vyjednat individuální ceny jako na arabském tržišti), nebo jen dočasná věc způsobená technickými nedostatky na straně GoPay.cz. Položil jsem dotaz.
GoPay nyní nasazoval prý nový systém. O čemž nás informoval. O tom, že by měl platby mBanky vyřadit, nás neinformoval (a nebo informaci dal na takové místo, abychom si jí nevšimli), ale u nich je normální o nepříjemných věcech pomlčet. Už to tak provedli několikrát. Máte o tom nějaké informace?

Z GoPay metod (pokud by mBank opravdu skončila) zbývají už jen platby přes KB a platební karty. Platbu přes platební karty bychom chtěli mít přímo bez prostředníka, nyní se to již vyplatí ... Tedy GoPay by zbylo už jen pro rychlejší platby z Komerční Banky a zcela výjimečně někdo platí z GoPay peněženky. Ostatní možnosti už máme na přímo.
O účtu v mBank bychom také uvažovali, nebude-li to mBank nějak bojkotovat.
Pepes
Příspěvky: 19
Registrován: pon 04. dub 2011 15:10:44
Bydliště: Praha

Re: GoPay -> PayU a jiné?

Příspěvek od Pepes »

xsouku04 píše:O účtu v mBank bychom také uvažovali, nebude-li to mBank nějak bojkotovat.
mBank už bohužel není, co bývala. To bych raději uvítal AirBank - http://finance.idnes.cz/bankou-roku-201 ... 6_bank_sov, ale zatím bohužel mají účty jen pro fyzické osoby..
xsouku04 píše:Máte o tom nějaké informace?
Z FB příspěvků např. https://ctrlv.cz/t982
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GoPay -> PayU a jiné?

Příspěvek od xsouku04 »

Díky. Tedy vypadá to na chytračení samotné mBank. A co takhle jako alternativu zkusit FIO. Osobně jej mohu doporučit.
Mají sice také nějaké rezervy, co se týče zbytečného papírování a komunikace se zákazníky, je to ale asi nejlepší banka. A ještě k tomu vše základní opravdu zdarma. A nezhoršuje se. Hlavně je mi sympatické, že začali od nuly jako záložna, tedy nejsou to žádní investiční pomatenci s nějakým hurá projektem. Fio se dlouhodobě vyvíjí zlepšuje a roste a přitom zůstává nízkonákladové. Tedy nulové poplatky nejsou marketingový výmysl, ale dlouhodobá udržitelná strategie.

Co se týče možnosti pro Vás, také byste si mohl nastavit inkaso, kdy se kredit dorovnává do určité částky zcela automaticky. Na začátku každého měsíce.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: GoPay -> PayU a jiné?

Příspěvek od Pitomec »

K té FIO - mají také některé "špeky", např. zjištění zůstatku na účtu přes cizí bankomat za 9,-Kč. Výběr v cizině z bankomatu je zpoplatněn procenty z vybírané částky. A v Brně na Hybešové (Nových Sadech) je jejich bankomat věčně bez peněz. Když je ještě otevřená pobočka, lze peníze vybrat v ní, jinak smůla. S tím také souvisí relativně malý počet jejich bankomatů a nevybavím si ani jeden, který by byl zároveň i vkladový...
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: GoPay -> PayU a jiné?

Příspěvek od mobilemanic »

No, pokud z placení kartou odstraníte jako prostředníka GoPay a dáte tam někoho normálního, kde se nemusí milionkrát klikat, platit 5 Kč za transakci a nebudou ignorovat moderní technologie jako MC Mobile, tak se určitě spoustě lidí uleví :-) Normální brána od banky by určitě úplně stačila, FIO karetní internetovou bránu nemá?

A když už jsme u toho, ještě byste mohli odstranit ten nesmyslný požadavek na autorizaci mobilního čísla kódem ještě před samotným přesměrováním na bránu, to je tak nehorázná zdržující pitomost.. :-|
Pepes
Příspěvky: 19
Registrován: pon 04. dub 2011 15:10:44
Bydliště: Praha

Re: GoPay -> PayU a jiné?

Příspěvek od Pepes »

Měl jsem účet ve Fio asi 2 měsíce. Co mě vadilo na pobočce - Budějovická jsou fronty při vkladu a krátké otevírací hodiny. Potřeboval jsem slovenský kód banky, ale bohužel je potřeba si to založit na Slovensku. Teď jsem tam byl, ale nebyl na to čas. Za měsíc už se to snad povede.

Mě se naopak líbí právě u Airbank, že to je hned v OC Chodov. Příjemná obsluha a vkládat na účet je možné i o víkendu přes jejich bankomat. Nakonec je to hlavně úročení, možnost případně odmítnout nějaký poplatek a dávají 3 měsíce na zkoušku. Hodně lidí právě ruší mBank za ty nesmyslné poplatky (viz jejich FB např) a hodně lidí už má Airbank. Mají skvělé reklamy :)

Trvalý příkaz na dobití mam, ale zrovna na tenhle měsíc mi to nestačilo :cry: A když se mi to náhodou stalo, tak jsem využil terminál EuroPay, jenže v OC Chodov ho zrušili. A nikde o tom zmínka ani nebyla. :x
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: GoPay -> PayU a jiné?

Příspěvek od Georgius »

Osobně jsem si u mbank účet nechal, je na něm přílovečných 3,50 a s Fiem jsem spokojený. Pohyby stahuju přes API (paranoidně jsem si udělal read-only klíč), upravuju do CSVčka. Výpisy z obou účtů jsou stažené dříve, než se otevře úvodní stránka mbank (že by to bylo tím, že ve finále přenesu méně dat :lol: :twisted: ). A z disku si je pak přečtu kdykoliv offline.
Odpovědět