platba Bitcoiny

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od alfi »

Náhodou jsem narazil na to, že bitcoiny by měla umět Gopay brána, kterou už používáte (https://www.platebnibrana.cz/vlastnosti/platebni-metody), tj. možná by šla využít už stávající integrace? :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:Náhodou jsem narazil na to, že bitcoiny by měla umět Gopay brána, kterou už používáte (https://www.platebnibrana.cz/vlastnosti/platebni-metody), tj. možná by šla využít už stávající integrace? :-)
O tom víme. Je to ale tak trochu jen reklamština podobně jako jejich podpra paypalu. Jen poskytnou přesložitělé tlačítko, ale peníze jdou napřímo.
Gopay se chceme do budoucna raději úplně vyhnout. Vše přesložitělé a prosáklé reklamštinou, a když člověk potřebuje vědět, jak to doopravdy funguje (tedy různá často ne úplně logická omezení), tak aby to z nich tahal jak z chlupaté deky. Třeba zjistit, které metody dokončí platbu v reálném čase. Pokud to nějaká metoda neumí, nemá smysl ji totiž používat, protože to už rovnou mohou poslat přímo na náš účet bez Gopay.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od xsouku04 »

Po roce a půl oživuji tohle vlákno na téma platby bitcoiny. Je pravda že jedna transakce s bitcony nyní stojí až 300 Kč, tedy bitcoiny ztrácí možnost použít je na placení za rozumných podmínek? Nyní totiž existují banky, co dělají i mezinárodní platby z účtu na účet výrazně levněji.
Rozumím tomu dobře, že z bitcoinů se nyní stává sběratelský a investiční suvenýr, něco jako třeba drahé poštovní známky, bez reálné užitečnosti? Je-li tomu tak, poté jeden z hlavních argumentů propagátorů bitcoinu - možnost levně platit - se stal nepravdivý a zřejmě byl použit záměrně jen pro počáteční zvýšení hodnoty bitcoinu. Opravdu zasvěceným, jako např. autorům onoho software, muselo být hned od začátku jasné, že pokud bitcoin uspěje a rozšíří se, své využití jako platidlo ztratí.
Jestli je na tom něco špatně, tak mne prosím opravte.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od mobilemanic »

Jeden z důvodů, proč se oddělil Bitcoin Cash, ale ani ten nedopadne lépe. Navíc volatilita kurzu BTC tomu také zrovna nepřidává, všichni to jen syslí, ale na nějaké placení to skoro použít nejde. Co se týká transakcí, ono můžete zadat transakci s inteligentním poplatkem aby to nestálo majlant, ale taková transakce se neprovede nikdy [těžaři preferují podepisování toho, z čeho alespoň něco kápne] nebo také třeba za 3 měsíce, což je k ....(doplnit slovo dle aktuálního rozpoložení :D)
nijel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 05. kvě 2015 15:42:15
Kontaktovat uživatele:

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od nijel »

S poplatky to tak hrozné není - včera jsem odeslal s poplatkem cca 15 Kč a bylo potvrzeno do hodiny. Nicméně stejně pro placení v řádu stokorun to podle mě moc není. Buďto použít něco co ještě nenarazilo na takové problémy ve škálování (třeba Litecoin), nebo počkat na Lightning, který by měl být na menší platby ideální.

Stejně by mě zajímalo jestli by to reálně používalo tolik lidí, aby se to vyplatilo implementovat :-). Já osobně bych to asi nepoužil, protože nechci tahat Bitcoiny do účetnictví.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od mobilemanic »

nijel: tak reálně to pokud vím neimplementuje snad nikdo, všichni co BTC přijímají to dělají přes zprostředkovatele, tudíž v účetnictví bojují přinejhorším s EUR či USD, ve kterých to dostanou vyplaceno.
nijel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 05. kvě 2015 15:42:15
Kontaktovat uživatele:

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od nijel »

Na straně toho kdo platby přijímá to tak dost často je. Ale pokud chci platit a použít z toho vzniklý daňový doklad, tak bych musel Bitcoiny do firmy nějak dostat a mít je v účetnictví...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od xsouku04 »

nijel píše:S poplatky to tak hrozné není - včera jsem odeslal s poplatkem cca 15 Kč a bylo potvrzeno do hodiny. Nicméně stejně pro placení v řádu stokorun to podle mě moc není. Buďto použít něco co ještě nenarazilo na takové problémy ve škálování (třeba Litecoin), nebo počkat na Lightning, který by měl být na menší platby ideální.

Stejně by mě zajímalo jestli by to reálně používalo tolik lidí, aby se to vyplatilo implementovat :-). Já osobně bych to asi nepoužil, protože nechci tahat Bitcoiny do účetnictví.
Spíš jde o to, že vyhlídka je že se poplatky a doba potvrzení transakce bude už jen zhoršovat. Zvláště nahoru to půjde, když se popularita bitcoinu bude zvyšovat.
Nebo je tam nějaká šance, že to opraví? Pakliže ne, tak lze říci, že bitcoin obsahuje sebedestrukční mechanizmus. Pokud by se opravdu hodně používal, stane se nepoužitelným.
A tento sebedestrukční mechanizmus musel být znám už i v samotném počátku bitcoinu. Počet transakcí v budoucnosti bylo možné snadno odhadnout. Ale ti lidé, co se jej snažili prosadit (aby na tom vydělali), nám vědomě lhali o tom, že bitcoin je na placení. On je ale to ale hlavně sběratelská/investiční, protože tím platit moc dobře v budoucnu nepůjde, je tak bitcoin bez reálné hodnoty, jediná hodnota je "sběratelská". To mne přijde hodně kuriózní.
nijel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 05. kvě 2015 15:42:15
Kontaktovat uživatele:

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od nijel »

Řešením by měl být právě Lightning, který se teď zavádí.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: platba Bitcoiny

Příspěvek od xsouku04 »

nijel píše:Řešením by měl být právě Lightning, který se teď zavádí.
Jsem zvědav, jak to dopadne. Zarážející je, že se o tomto zásadním problému bitcoinu, na který by mohl v budoucnu doplatit i tak, že klesne na hodnotě, moc nepíše.
Možná je za tím něco špinavého, jako že ty velké transakční poplatky vyhovují skupině lidí, které mají bitcoin pod kontrolou.
Na druhé straně, kdyby byl bitcoin opravdu použitelný, mohl by růst ještě více. Hlava mi to nebere. Celé je to nějak podivně mediálně bublinovité, jako kdyby ty novináře někdo řídil, co mají psát.
Odpovědět