Paralelní volání a obsazeno nebo odmítnuto

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Odpovědět
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Paralelní volání a obsazeno nebo odmítnuto

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Dobrý den.
1.Bylo by možné přidat do Odoriku možnost, aby se neaplikovala žádná nastavení z paralelního volání ale odeslalo se volajícímu 603 Decline v případě, že nebude k lince připojený žádný SIP telefon? Nebo lze tohoto efektu nějak docílit již nyní?

A ještě jeden dotaz,
2.Lze nějak nastavit dobu vyzvánění volajícímu? Třeba, že po XX vteřinách vyzvánění se mu automaticky zavěsí (603 Decline) (když to do té doby někdo nezvedne)?

Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paralelní volání a obsazeno nebo odmítnuto

Příspěvek od xsouku04 »

forum-user-UDFENS2 píše:Dobrý den.
1.Bylo by možné přidat do Odoriku možnost, aby se neaplikovala žádná nastavení z paralelního volání ale odeslalo se volajícímu 603 Decline v případě, že nebude k lince připojený žádný SIP telefon? Nebo lze tohoto efektu nějak docílit již nyní?
Decline je ale špatně, lepší je temporary not awalable a mám za to, že to se opravdu pošle po přehrání zvukové hlášky

forum-user-UDFENS2 píše: A ještě jeden dotaz,
2.Lze nějak nastavit dobu vyzvánění volajícímu? Třeba, že po XX vteřinách vyzvánění se mu automaticky zavěsí (603 Decline) (když to do té doby někdo nezvedne)?
To si nastavte na telefonu. Bude to ale fungovat jen v případě, že v paralelním zvonění máte jen jednu linku a jeden přihlášený telefon.

Co přesně chcete docílit?
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Paralelní volání a obsazeno nebo odmítnuto

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Využívám často připojení ne statickým telefonem, ale připojení přes SIP Klienta v Androidu a nejsem připojený k lince pořád.
V současné chvíli mám v paralelním vyzvánění ve stejné chvíli volání i na mobilní číslo na kterém také nejsem stále tak když nejsem na lince ani na mobilním čísle tak aby se člověku poslala buď hláška o tom, že volaný je dočasně nedostupný nebo obsazovací tón.

Vím, že s tím jsou nějaké problémy jinde ve fóru jsem myslím četl, že to nelze a že lze obsazovací tón nebo zavěšení vyvolat jen odmítnutím hovoru.
Těm volajícím i když nejsem na žádném čísle tak jim to vyzvání i minutu, dvě, a dál jsem nezkoušel a jeví se, že to akorát neberu.

Zkoušel jsem dát před všechna čísla v nastavení paralelního vyzvánění i *088 ale stejně to volajícím vyzvání i když na lince ani na paralelním čísle nejsem.
Dále jsem zkoušel nastavit, aby po 20ti vteřinách vyzvánění volájícímu zavěsilo přidáním do paralelního vyzvánění této kombinace ale ta nefunguje: *08320*0821 když jsou v paralelním zvonění další telefonní čísla.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paralelní volání a obsazeno nebo odmítnuto

Příspěvek od xsouku04 »

Jo pokud je v paralelním zvonění více čísel, tak to jen falešně zvoní do doby, než selžou všechny větve hovoru. Mobilní operátor tam chvíli pouští tu hlášku o nedostupnosti a v tu dobu to falešně zvoní. Až to tu hlášku přehraje, pravděpodobně zkusíme hovor spojit jinou cestou a hláška je tam nanovo.

Jediné, co bychom snad mohli udělat, je, aby když je SIP linka nepřihlášená, tak se to chovalo, jako by to paralelní zvonění ani nebylo, a poslat to jen na ten mobil s přenášením té hlášky o nedostupnosti.
Ale to by zase mohlo být pro někoho nežádoucí.
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Paralelní volání a obsazeno nebo odmítnuto

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Bylo by možné udělat v nastavení přepínač pro obě varianty? Respetive zaškrtávací políčko.
Odpovědět