Doma bez mobilu

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Doma bez mobilu

Příspěvek od peekaa »

Nadpis je zkratkovitý, ale jde mi to tohle: když jsem doma, abych nevolal přes mobil ale přes pevnou. Ano, často mi z mobilu bolí hlava.

Odchozí volaní: to je jednoduché: na odoriku mám nastaven CLIP na mobil a to jede. Až tedy na telefonní seznam, že musím opisovat čísla z mobilu, ale zase toho není tolik a pár čísel si uložím.

Příchozí volání: zatím mi to funguje, jen když telefon zcela vypnu. Na T-mobilu mám nastaveno, že při nedostupnosti volá moje číslo na odorikovi. Ale to je nevýhodné, protože mi pak nejde whatsapp, telegram a mnoho dalšího, sms.

Neví někdo nějaké lepší řešení? Ideálně by se mi líbila aplikace, kde si budu zapínat a vypínat na pár tapnutí.

Díky moc.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

Google si nepřeje, aby mohl mobilní telefon hovor přeposlat na VoIP a sloužit tak jako domácí GSM brána položená v nabíječce. Kdyby tomu nebránil, tak by klidně v telefonu mohla být virtuální ústředna, která by mohla hovor libovolně přepojit kamkoli, třeba na stolní nebo přenosný DECT voip telefon vedle na stole. Ale mocní rozhodli, že to není žádoucí. Technicky v tom žádný problém není, ale hackovat jádro androidu je moc obtížné.
Druhá možnost hovor přesměrovat přímo pomocí T-mobile. To jde, ale není to zadarmo. Bohužel v případě nepodmíněného přesměrování tam T-mobile říká hlášku, že hovor je přesměrován, což může některé lidi zbytečně vystrašit. Jiná možnost je nastavit si podmíněné přesměrování v případě např. obsazenosti a v telefonu spustit nějakoku aplikaci, co odmítá všechny příchozí hovory. Bohužel jsem ale žádnou dobrou k tomuto účelu nenašel. A nebo si nastavit přesměrování po několika zazvoněních, což může být dobré hlavně pro případ, že to zapomenete vypnout. Dojde vám to, až hovor předčasně přestane vyzvánět.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od peekaa »

Bohužel v případě nepodmíněného přesměrování tam T-mobile říká hlášku, že hovor je přesměrován, což může některé lidi zbytečně vystrašit.
Mě to teda neříká, ale něco jsem si vypl v nastavení T-mobile.
Jiná možnost je nastavit si podmíněné přesměrování v případě např. obsazenosti a v telefonu spustit nějakoku aplikaci co odmítá všechny příchozí hovory. Bohužel jsem ale žádnou dobrou k tomuto účelu nenašel.
Jo to by bylo řešení.
A nebo si nastavit přesměrování po několika zazvoněních, což může být dobré hlavně pro případ, že to zapomenete vypnout.
To je nevýhodné - složitě se zapíná a vypíná a není možné to nechat furt zapnuté - není možné abych nemohl v pracovní době pracovní telefon zvednout i po 15s nebo i déle.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:Google si nepřeje, aby mohl mobilní telefon hovor přeposlat na VoIP a sloužit tak jako domácí GSM brána položená v nabíječce. Kdyby tomu nebránil, tak by klidně v telefonu mohla být virtuální ústředna, která by mohla hovor libovolně přepojit kamkoli, třeba na stolní nebo přenosný DECT voip telefon vedle na stole. Ale mocní rozhodli, že to není žádoucí. Technicky v tom žádný problém není, ale hackovat jádro androidu je moc obtížné.
Druhá možnost hovor přesměrovat přímo pomocí T-mobile. To jde, ale není to zadarmo. Bohužel v případě nepodmíněného přesměrování tam T-mobile říká hlášku, že hovor je přesměrován, což může některé lidi zbytečně vystrašit. Jiná možnost je nastavit si podmíněné přesměrování v případě např. obsazenosti a v telefonu spustit nějakoku aplikaci co odmítá všechny příchozí hovory. Bohužel jsem ale žádnou dobrou k tomuto účelu nenašel. A nebo si nastavit přesměrování po několika zazvoněních, což může být dobré hlavně pro případ, že to zapomenete vypnout. Dojde vám to až hovor předčasně přestane vyzvánět.
A co Apple ten to umožňuje ? Iphony mají tuhle možnost ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:
xsouku04 píše:Google si nepřeje, aby mohl mobilní telefon hovor přeposlat na VoIP a sloužit tak jako domácí GSM brána položená v nabíječce. Kdyby tomu nebránil, tak by klidně v telefonu mohla být virtuální ústředna, která by mohla hovor libovolně přepojit kamkoli, třeba na stolní nebo přenosný DECT voip telefon vedle na stole. Ale mocní rozhodli, že to není žádoucí. Technicky v tom žádný problém není, ale hackovat jádro androidu je moc obtížné.
Druhá možnost hovor přesměrovat přímo pomocí T-mobile. To jde, ale není to zadarmo. Bohužel v případě nepodmíněného přesměrování tam T-mobile říká hlášku, že hovor je přesměrován, což může některé lidi zbytečně vystrašit. Jiná možnost je nastavit si podmíněné přesměrování v případě např. obsazenosti a v telefonu spustit nějakoku aplikaci co odmítá všechny příchozí hovory. Bohužel jsem ale žádnou dobrou k tomuto účelu nenašel. A nebo si nastavit přesměrování po několika zazvoněních, což může být dobré hlavně pro případ, že to zapomenete vypnout. Dojde vám to až hovor předčasně přestane vyzvánět.
A co Apple ten to umožňuje ? Iphony mají tuhle možnost ?
Apple ten má ještě více omezení. Nerozumím tomu. Možná mají pocit, že je to nebezpečné, nebo že by se to nevyužilo masově a nebo nechtění naštvat mobilní operátory? V každém případě by bylo možné to řešit.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od Pitomec »

Na nepodmíněné směrování a dokonce i pro dual SIM funguje snadná appka https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US
Obrázek
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od peekaa »

Zkoušel jsem si chvíli hrát s kody na přesměrování, ale chvíli to jde a chvíli to nejde. Nevím, jeslti tam nemají nějaké omezení na počet požadavků za mintu nebo tak, ale není na to spoleh. Navíc mi to při odeslání každého požadavku psalo "Problém s připojením nebo neplatný kod MMI", přesto, že se třeba ten požadavek provedl, což jsem vždy ověřoval. Ale někdy neprovedl... Spolehlivě mi tedy funguje, jen když to nastavím přes web v Nastavení služeb. Ale zase: na webu také asi mají chybu, protože to sice funguje, ale není to tam napsané, nelze to nikde vidět jak to je, ani že je to zapnuté.

https://www.t-mobile.cz/podpora/nastave ... voru#cislo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Na nepodmíněné směrování a dokonce i pro dual SIM funguje snadná appka https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US
Podobná apka je určitě supr. Kdyby byla apka, co třeba dovede automaticky detekovat domácí nebo kancelářské wifi a na základě toho sama provést přesměrování na domácí pevnou linku, to by bylo fakt super. A když wifi zmizí (odešel jsem), sama ho zrušit. Protože když je člověk doma nebo v kanceláři, může být fakt pohodlnější hovory příjímat na VoIP. Zjevné výhody, kromě toho, že vám to nezáří do hlavy, jsou také to, že se lépe s mobilem pracuje, kdy na něm není hovor, můžete třeba přepojit na kolegu. Také můžete můžete mít mobil v nabíječce nebo jej alespoň tolik nevybíjet.

Také by nebyla špatná varianta, kdyby se přesměrování sice zapínalo ručně, (např. v době kdy mám skoro vybitý mobil) ale samo by se zrušilo poté, co se baterie plně nabije, nebo poté, co se vzdálím z definované domácí wifi.

Mobilních aplikací je sice hrozně moc, ale ty, co bych potřeboval, obvykle nemohu vůbec najít, nebo jsou hodně drahé. (např. na hromadné rozesílání SMS z mobilu přes API rovnou z PC). Také postrádám aplikaci, co by umožnila snadno vytvořit tunel pro nastavení VoIP telefonu nebo routerů či jiného lokálního zařízení, co má vlastní webové stránky, někým z podpory.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

peekaa píše:Zkoušel jsem si chvíli hrát s kody na přesměrování, ale chvíli to jde a chvíli to nejde. Nevím, jeslti tam nemají nějaké omezení na počet požadavků za mintu nebo tak, ale není na to spoleh. Navíc mi to při odeslání každého požadavku psalo "Problém s připojením nebo neplatný kod MMI", přesto, že se třeba ten požadavek provedl, což jsem vždy ověřoval. Ale někdy neprovedl... Spolehlivě mi tedy funguje, jen když to nastavím přes web v Nastavení služeb. Ale zase: na webu také asi mají chybu, protože to sice funguje, ale není to tam napsané, nelze to nikde vidět jak to je, ani že je to zapnuté.

https://www.t-mobile.cz/podpora/nastave ... voru#cislo.
Že by zadávání kódu bylo nespolehlivé, jsem se nesetkal. Také to mělo jít nastavovat v menu telefonu, který ale nejspíš neudělá nic jiného, než pošle ty stejné kódy za vás. Co je ale záhada, že nastavování u Odorik nefunguje s Iphony. Tedy to vypadá, jako by na to, jestli a jak dobře to funguje, měl vliv i samotný telefon.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: Doma bez mobilu

Příspěvek od peekaa »

xsouku04 píše: Že by zadávání kódu bylo nespolehlivé jsem se nesetkal.
Já myslím že to bude Androidem 6 na redmi3S. Na Redmi 7A s Androidem 10 to šlape normálně.
Odpovědět