Náměty a připomínky

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Odpovědět
d2-mac
Příspěvky: 27
Registrován: stř 23. kvě 2012 9:18:09

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od d2-mac »

Můžete prosím přidat do platby / Přehled připsaných částek v případě koupě datového balíčku informaci pro jaké číslo se kupoval?

Stávající stav:
01.08.2014 00:30:00 -69,00 koupě datového balíčku

Požadovaný stav:
01.08.2014 00:30:00 -69,00 koupě datového balíčku: 776xxxxxx

Při více SIM kartách pod jedním účtem by to zpřehlednilo výpis.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od Zedna »

Drobny namet na vylepseni:
V prehledu pripsanych castek by bylo dobre pridat i celkovy soucet.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
doplnil jsem, aby se telefonní číslo SIM karty taktéž přidávalo při zaúčtování balíčku. Změna bude součástí příští verze, kterou budeme nasazovat (maximálně během pár dnů).
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od Forrrest »

Přidat do web. rozhraní: Hromadný export a import kontaktů (vcf, csv) a hovorů (csv - bez nutnosti to řešit v OO), mazání, upozorňování na možné přepsání, přesouvání apod. (Celkově je tam hodně místa ke zlepšení ;) (Sám si to řeším s pomocí OD - i když jen přes CSV - ale ostatním by se to určitě hodilo.)
Co se týká SIMek, možná by nebyly špatné i verze s kreditem + nově založeným účtem (pro technické antitalenty, třeba dokonce nemající přístup k netu) - možnost vložit do telefonu a hned volat.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od MaT »

Import hovorů? Co si pod tím mám představit? A k čemu by to mohlo být dobré?

Jinak s exportem a importem kontaktů jsem si trochu hrál přes API v Pythonu a funguje to zdá se docela dobře, ale jelikož to momentálně až tak moc nepotřebuji, tak jsem to dál nerozvíjel. Ale kdyby takový program víc lidí ocenilo (ať už s příkazové řádky, nebo třeba i s GUI v QT), tak bych se možná vybičoval k tomu to dodělat a dát někam na GitHub. :-)
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od Forrrest »

U hovorů jsem myslel jen export :)
Co se týká in/ex kontaktů (vč. hromadného smazání stávajících), taky jsem si trochu hrál, pro změnu v C#: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 9&start=20 (hned potom, co byly rozšířeny rychlé kontakty - potřeboval jsem je upravit/doplnit v Excelu). Ale tomu tvému jednoduššímu, jednoúčelovému prográmku by určitě mnozí dali přednost - mj. je i multiplatformní :geek:
cz-helper
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 20. pro 2012 12:22:30

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od cz-helper »

Jiz je toho tu dost, tak snad jsem to neprehledl.

Intro: Na wiki zminujete napriklad sluzbu IPKall.com pro ziskani US DID cisla. Tato sluzba nabizi i terminaci US free cisel (pres SIP jim poslete INVITE a oni vas bez poplatku ci registrace ochotne spoji s danym cislem zdarma - maji za to nejake vsimne od "majitele" cisel) je to 888, 877, 866, ... - konkretni seznam je na jejich strance http://www.ipkall.com/tollfree.htm. V teto fazi je to zatim v pohode, je mozne si nastavit napriklad rychly kontakt na

Kód: Vybrat vše

sip:888...@voiper.ipkall.com
K veci... V nekterych pripadech bych potreboval vyuzit jedno Toll Free US cislo, ktere je ovsem GW. To znamena, ze po zvednuti hodoru a cca 3 sekundach je potreba pres DTMF zadat provolbu. No a to je prave bod, kde jsem se zasekl. Pokud bych to chtel pouzit pro callback, potreboval bych moznost pridat odeslani DTMF do rychlych voleb. Neco, co by se ve finale chovalo priblizne takto (syntaxe asterisku):

Kód: Vybrat vše

exten => _001800NXXXXXX,1,Dial(SIP/${EXTEN:3}@voiper.ipkall.com,,D(wwwwww1234567890#))
Jde mi konretne o ten parametr D(), tedy odeslani DTMF po navazani spojeni...

Neuvazujete o necem takovem pro zpetne volani? Umel bych si predstavit prave vyuziti pro GateWay cisla ci jednoduse nejake sluzby predplacenych sluzeb.

Predem dekuji za reakci.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od xsouku04 »

cz-helper píše:Jiz je toho tu dost, tak snad jsem to neprehledl.

Intro: Na wiki zminujete napriklad sluzbu IPKall.com pro ziskani US DID cisla. Tato sluzba nabizi i terminaci US free cisel (pres SIP jim poslete INVITE a oni vas bez poplatku ci registrace ochotne spoji s danym cislem zdarma - maji za to nejake vsimne od "majitele" cisel) je to 888, 877, 866, ... - konkretni seznam je na jejich strance http://www.ipkall.com/tollfree.htm. V teto fazi je to zatim v pohode, je mozne si nastavit napriklad rychly kontakt na

Kód: Vybrat vše

sip:888...@voiper.ipkall.com
K veci... V nekterych pripadech bych potreboval vyuzit jedno Toll Free US cislo, ktere je ovsem GW. To znamena, ze po zvednuti hodoru a cca 3 sekundach je potreba pres DTMF zadat provolbu. No a to je prave bod, kde jsem se zasekl. Pokud bych to chtel pouzit pro callback, potreboval bych moznost pridat odeslani DTMF do rychlych voleb. Neco, co by se ve finale chovalo priblizne takto (syntaxe asterisku):

Kód: Vybrat vše

exten => _001800NXXXXXX,1,Dial(SIP/${EXTEN:3}@voiper.ipkall.com,,D(wwwwww1234567890#))
Jde mi konretne o ten parametr D(), tedy odeslani DTMF po navazani spojeni...

Neuvazujete o necem takovem pro zpetne volani? Umel bych si predstavit prave vyuziti pro GateWay cisla ci jednoduse nejake sluzby predplacenych sluzeb.

Predem dekuji za reakci.
Úplnou náhodou to co potřebujete kolega testoval právě včera. Až to bude hotové, mělo by jít DTMF tóny přidat do rychlých kontaktů za číslo, včetně značek znamenajíci pausu. Přidat tuhle možnost i pro volání na SIP uri neplánujeme, nic by ale nemělo bránit tuhle funkci zřetězit. Tedy pořídit si nomadické číslo, které přesměrujete na SIP uri. A hovor pak pošlete na tohle nomadické číslo i s těmi DTMF tóny. A že za tím vlastně schovává volání na SIP uri zdarma už našemu systému může být jedno.
Scorpion.11
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18. úno 2015 18:08:29

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od Scorpion.11 »

Dá se nějak u programu Odorik 1.2.25 na PC zvolit vyzvánění? Ta tabulka při příchozím hovoru, když nejsem u PC je nanic a neslyším příchozí hovor. Nebo je nějaký lepší program pro PC??

Děkuji moc za odpověď Jirka
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty a připomínky

Příspěvek od xsouku04 »

Scorpion.11 píše:Dá se nějak u programu Odorik 1.2.25 na PC zvolit vyzvánění? Ta tabulka při příchozím hovoru, když nejsem u PC je nanic a neslyším příchozí hovor. Nebo je nějaký lepší program pro PC??

Děkuji moc za odpověď Jirka
Nastavte si paralelní vyzvánění na mobil pomocí *087vase_cislo_na_mobil.
Pak si na mobilu můžete nastavit libovolné jiné zvonění, když Vám volá vaše vlastní linka.
Jinak programů co podporuje SIP a mohou běžět souběžně s Odorik.exe je obrovské množství.
Třeba takový microsip, já ale nic takového nepoužívám, nemám Windows.
Odpovědět