DPH z Ebay pro eshopy

A jiné formálnosti.
Odpovědět
Dvorak3
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. črc 2017 14:51:50

DPH z Ebay pro eshopy

Příspěvek od Dvorak3 »

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně platby daní a cla v případě nákupu zboží přes portál Ebay. Zboží je zasíláno ze skladů v EU, ovšem firma má sídlo ve třetí zemi. Já jako provozovatel e-shopu nejsem plátcem DPH ani identifikovatelnou osobou (celková hodnota nakoupeného zboží v v kalendářním roce nepřekročí 326 000 Kč). Předpokládám, že clo ani DPH tedy platit nemusím, protože je zboží dováženo ze členského státu.

Děkuji za jakékoliv podrobnější informace.

Jan Dvořák
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DPH z Ebay pro eshopy

Příspěvek od xsouku04 »

Já myslím že DPH by mělo být zahrnuto v ceně zboží podle místní sazby obchodníka.
Kdybyste byl plátce, pak byste DPH přiznával vy, obchodník by si ověřil vaše DIČ a DPH by neúčtoval. Ale vy plátce nejste, tedy pro obchodníka je to stejné, jako byste byl nepodnikající zákazník.
Tedy odvádí je on.
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: DPH z Ebay pro eshopy

Příspěvek od alfi »

Jak dotaz souvisí s rubrikou? :)

V praxi bude záležet s jakými dokumenty zboží dorazí - i číňan umi poslat zboží ze skladů v EU, bude na něm ale info, že z EU nepochází - a celník jej zkontroluje. Původní cena zboží může mít, ale nemusí domácí DPH prodejce, pokud překročíte min. hodnotu, podle mně doplatíte české DPH ať už jako koncový spotřebitel nebo firma. Bonus být plátce DPH je ten, že zaplacené DPH si můžete odečíst.

Co píše xsouku platí jen v rámci EU, mimo EU platí DPH vždy příjemce a možná prodejce (např. posíláni z ČR mimo EU bez DPH je dost divoké - musí projít celnicí, takže se to pro levnější kousky vůbec nevyplatí papírovat.. a každá země prodejce to bude mít jinak)
Odpovědět