Ceník pochybných linek 906/909

A jiné formálnosti.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Kabek »

zajistit, je-li to technicky proveditelné a ekonomicky přiměřené

To je definice jako řemen - jako mnoho ostatních podobných "zákonů".... Co to je ekonomická přiměřenost?! Z jakého úhlu pohledu?! Kdo to bude vlastně posuzovat???? (komu se dá všimné....) Je to na blití!

Ano, je zde litera zákona, ale, kdo je jeho "vykladač"? Jaká je praxe??? O2 je příkladem - jakási "blokace" volání na ty linky...

Rozumím tomu, že Odorik a i jiní "nepohodlní" operátoři musí vše udělat tak, aby na ně ti "dominantní", co vše dodržují, nemohli.... Já z mé pozice uživatele mohu jen psát - díky, díky ,díky Odoriku! Věřte, že bych nechtěl být v kůži pana Soukupa. Jsem jen rád, že má výdrž a i jistou dávku fandovství. Jinak by to už asi zabalil.....

Ať tak, či tak - pane Soukup - díky! Držte se.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od ViR »

Kabek píše:zajistit, je-li to technicky proveditelné a ekonomicky přiměřenéTo je definice jako řemen - jako mnoho ostatních podobných "zákonů".... Co to je ekonomická přiměřenost?! Z jakého úhlu pohledu?! Kdo to bude vlastně posuzovat????
Posuzovat to bude samozřejmě ČTÚ, pokud si někdo na neplnění toho ustanovení bude stěžovat. To je jeho parketa. A proti jeho rozhodnutí se jeden nebo druhý účastník řízení (jsou-li dva) může ještě "odvolat" ke správnímu soudu. Prostě standardní postup. Ale stávající situace je zkrátka taková, že "kde není žalobce, není soudce". Nejde o trestní právo, kde by stát musel konat z vlastní iniciativy. Tady prostě ČTÚ předpokládá, že když si nikdo z podnikatelů ani účastníků nestěžuje, tak to funguje k obecné spokojenosti...

Co o tom tak nějak "historicky" vím, tak nedošlo k dohodě o ceně za volání na "osmsetdvacetdvojky" mezi jejich provozovateli a mobilními operátory (tato cena byla a je, na rozdíl od osmistovek v minulosti, vždy mimo regulaci), a prostě to usnulo (bylo to ještě za platnosti předchozího Zákona o telekomunikacích). A od té doby problém nikdo neotevřel, ani nepředložil spor o smlouvu ČTÚ k rozhodnutí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Pitomec »

Kabek píše:
Pitomec píše:Operátor by měl zpřístupnit volání do všech směrů, protože je jenom na uživateli, kam bude nebo nebude volat. Max. ještě udělat uživatelsky nastavené blokování do určitých směrů, jak už se tady jednou řešilo.


Proč??? Jaký je rozdíl mezi operátorem a restaurací (např.) - služba jako služba. Je-li restaurace "nekuřácká", pak beru nebo jdu dál..... Nad tím se už moc lidí nepozastavuje - zvykli si. Odorik to tuším také někde uvedl, že některé linky nepodporuje... Když nic jiného, stačí se podívat do jeho ceníku, tam ta čísla nejsou uvedena. Pravda je, že při zadání do toho ceníkového vyhledávače to napíše blbost, jak psal "mar001".

Zatím, kdo chce mít Odorik, musí mít nějaké mobilní číslo, tak může volat z mobilu na ty "žluťásky" nebo jak se jím říká. Má to za stejné (drahé!!!) peníze.....
Sorry, ale u telefonní služby si opravdu vystačím sám s tím, abych se rozhodl kam budu nebo nebudu volat. Prostě nemám rád, když někdo dělá rozhodnutí za mě, protože za chvíli taky třeba rozhodne, že nebudu volat do Prahy, pak nebudu volat na mobily a pak třeba vůbec nikam. Je to samozřejmě extrém (a jistě ne případ Odoriku :) ), ale skutečně si nemyslím, že by měl operátor dělat klientům chůvu. Jinak podotýkám, že já osobně jsem si volání volání do směrů 90x zablokoval přímo v Gigasetu (a u linky UPC ještě u nich ve volbě) a nemám potřebu to měnit, natož tam volat z něčeho jiného.

Využívání služby Odorik zcela jistě není podmíněno souběžným využíváním jiného (mobilního) operátora. Nebo o tom aspoň nic nevím...
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Kabek »

Je to věc osobního názoru, ten Vám neberu!

Vše se postupem času mění, vyvíjí a život přináší nové a nové věci. Je mnoho různých předpisů, vyhlášek a zákonů, jež jsou "mimo realitu". Jistě mi rozumíte. Není žalobce, není soudce.... Jo, pokud by si člověk nemohl vybrat jiného operátora, pak bych asi taky "řval", ale takhle?

Já bych to možná (blbě) přirovnal k tomu, že si někdo stěžuje, že mu nejde telefon s impulzní volbou... Jistě se na to najde nějaký technický předpis...

Pojďme tady raději něco vymyslet - navrhnout, jak co nejlépe - nejlevněji běžně telefonovat. Jak si představujeme tu službu jako takovou... Hledejme ta pozitiva a nehledejme, na čem se budeme různě předhánět - kdo vymyslí (najde) větší chybu či zádrhel. Já to vidím jako zcela mrhání myslí a rozumovým potenciálem!

Já to mám alespoň na normální telefonování mezi sebou a popřípadě na volání o pomoc (112, 155....). Ty zlodějny nepodporuji a v tom stojím za Odorikem!
Ale, jak jsem napsal v úvodu - Váš názor respektuji, byť s ním nemusím souhlasit, což není proti ničemu....

Všem přeji pěkný den!
mar001
Příspěvky: 11
Registrován: ned 02. zář 2012 20:29:32

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od mar001 »

xsouku04 píše:Většina VoIP operátorů volání na podobné linky nepodporuje a je to rozumné. Odorik to také nepodporuje.
Myslím že většina hovorů na tyto pochybné linky je postavena na tom, že se volá na účet někoho kdo o tom neví ....
A na tom se nechceme podílet.
Souhlasím s Vaším názorem.
Problém však je, že se "běžný" klient tuto informaci nedozví. Tedy né tam, kde to primárně hledá. Stačí po zadání 906/909 do ceníkové kalkulačky vypsat - Volání na Audiotextové služby bylo pozastaveno - vzorem budiž ceník 802. Pak není co řešit ;)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od xsouku04 »

Jedinej kdo občas má potřebu volat na tyto linky je nějaký pomatenec, který "nutně potřebuje půjčku", nebo se chce "účastnit nějaké super soutěžě". V obou případech může být v podstatě vždy vděčný že se nedovolá. Nejsme jako O2, co se pak schová z a nezkutečně dlouhé a hloupé IVR, nechceme řešit problémy našich klientů, které si způsobili tím, že oni nebo někdo jim volal na tahle pochybná čísla.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Kabek »

Hele, co takhle napsat, že to je odedneška "puštěné", ať si tam volají..... Až zjistí, že to nejde, tak bych se omluvil, že to je v poruše!!! Který zákon řeší, jakdlouho může trvat porucha?!?! Je porucha, a basta..... (Je to sviňárna, ale.....) CO????

Porucha může být dlouhodobá, že?
mar001
Příspěvky: 11
Registrován: ned 02. zář 2012 20:29:32

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od mar001 »

Proč stále řešíte, zda pustit nebo nepustit? Je to prostě zastavené, nepodporované... Ovšem ceník toto nezohledňuje, mylně informuje a to je ta zásadní chyba. 100x opakovaný "pochybný" obsah služeb, nepotřebnost služeb a blbost lidí atd. o tom jsme už slyšeli.

Nejvíc férové mi přijde mít defaultně zakázané tyto hovory, ovšem s možností povolení přes webové nastavení. Odorik už má hodně vychytávek, předstihuje konkurenci, toto by mu rozhodně neuškodilo. Ale jelikož každá sranda stojí buď čas nebo peníze, budu raději za brzké spuštění slíbeného virtuála na MT :) Odložil jsem přechod od TM a budu se těšit na využití nových služeb :)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od ViR »

Kabek píše:Porucha může být dlouhodobá, že?
Rozhodně ne u veřejně dostupné telefonní služby. Tam je prostě poskytovatel povinen zajistit, aby to fungovalo. Pokud to nezajistí a někdo si bude stěžovat, ČTÚ bude chtít doložit, zda poskytovatel k odstranění udělal vše, co bylo v jeho silách... Když ne, je to správní delikt => ekonomická sankce.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Kabek »

Vidím, že jsem "sto let za opicemi"..... Jo, čas nezastavíš! A proti lidské blbosti není léku jako proti stáří! (Tím to nemyslím na Vás!!!!!) Já bych v těchto podmínkách nechtěl provozovat VoIP-ku ani za zlaté prase, docela se všem divím. Zase bez těch nadšenců bychom byli v pr.... a "trojka" by z nás servala kůži....
Jak to zde čtu, tak více a více se klaním všem od Odoriku!!!! Musí to být parta (v dobrém) "bláznivých nadšenců" bez ohledu na jejich zisky. Nechť je mají!!!!!! My z toho máme také své drobné!

Děkuji za vysvětlenou panu ViR!
Odpovědět