Ceník pochybných linek 906/909

A jiné formálnosti.
mar001
Příspěvky: 11
Registrován: ned 02. zář 2012 20:29:32

Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od mar001 »

Dobrý den,
trošku mě překvapila Cenová kalkulačka u linek 906/909 atd. Vypisuje cenu - Česká rep. - pevná - špička: 0.59 Kč/min, Česká rep. - pevná- mimo špičku: 0.39 Kč/min a to je samozřejmě chybně. Bohužel jsem řešil požadavek na volání do věštírny apod. :roll: Předpokládám, že je vůbec nepodporujete, ale bylo by vhodné tuto informaci zveřejnit. Volat tam s kreditem je paradox, protože než vás někde spojí, kredit vyprší a začínáte od začátku :D Kdo nemá paušál, ten je v háji :lol:
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Kabek »

Volání do věštírny apod. ......

Cena za volání se zpravidla pozná i podle volaného čísla (http://www.ctu.cz/cs/download/ochrana_s ... islo-9.pdf), ovšem, kdo je závislý na podobných pochybných službách, tam už není pomoci..... To máte levnější koukat na některé pořady (TV kanály), kde to máte stejné, s videem a skoro zdarma!!!!!!!

Když to Odorik nepodporuje, proč by měl uvádět nějakou cenu?! U řezníka, když tam nemá skopový, tak tam rovněž není cenovka skopového...... To je snad normál, ne?! (Úďo!)
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Kristovec »

Mám podobny názor jako ten kolega prede mnou.Jde o velkou zlodejinu,kterou bych nepodpoqtoval. A jako verící vestírny odmítám . Ale jestli jste ochoten utrácet za Zluté
linky 906,muzete volat z jakéhokoli telefonu,cena techto hovoru je vzdy stejná.
Jinak,kolego prede mnou,jsou Zluté,které clovek vyuzije rozumne,jako napr. - Sdruzení na ochranu spotrebitele 906 080808 tedy 8 Kc/min.Za to od nich získáte radu a první právní pomoc.Toto by Odorik zprístupnit mel.Ale,jak ríkám,jde to i z mobilu za stejnou cenu.
mar001
Příspěvky: 11
Registrován: ned 02. zář 2012 20:29:32

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od mar001 »

Moc pozorně nečtete - píšu, že jsem měl takový požadavek, nikoliv, že jsem tam chtěl nebo chci sám volat. Nejsem ... abych vyhazoval peníze zlodějům! Pokud někdo nabízí tel. služby, neměl by ignorovat ani tyto předvolby. O tom, že je v čísle "ukryta" cena hovoru vím. Stačí však do ceníku přidat 906/909=nepodporované linky apod. a není problém. 802 to myslím dříve měl a pak to zakázal, ale bylo to uvedeno na webu.
Prémiové SMS jsem taky nikdy nepotřeboval a pak jsem navštívil doktora a k mému překvapení jsem zjistil, že je nemám při paušále aktivované... Takže nesuďte dle předvoleb - viz Sos linka v předchozím příspěvku a možná i další...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Pitomec »

Operátor by měl zpřístupnit volání do všech směrů, protože je jenom na uživateli, kam bude nebo nebude volat. Max. ještě udělat uživatelsky nastavené blokování do určitých směrů, jak už se tady jednou řešilo.
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Kabek »

Když už se bavíme o "SOS" linkách, pak se podívejte zde: http://www.jakoja.cz/help/krize%20instituce http://www.krizovaintervence.cz/dokumen ... i-2012.pdf

Celé jsem to nekontroloval, ale těch, co začínají 9xxx...., tam moc není... Můj názor, nikomu ho nevnucuji, chci-li pomoci, pak nezištně - většina takových "spolků" je dotována - pak nepotřebuji linku za 8 Kč/min.. To není pomoc, ale zneužití mé momentální tísně, jako v mnoha jiných případech (půjčky - lichváři apod.). Kdo hledá pomoc, pak zpravidla ten hovor je delší jak nějakých deset minut. Spočítat si, co ho to bude stát, umí každý!!! Jen ne ten, co je v tísni, ten o tom v té chvíli asi moc nepřemýšlí....
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od Kabek »

Pitomec píše:Operátor by měl zpřístupnit volání do všech směrů, protože je jenom na uživateli, kam bude nebo nebude volat. Max. ještě udělat uživatelsky nastavené blokování do určitých směrů, jak už se tady jednou řešilo.


Proč??? Jaký je rozdíl mezi operátorem a restaurací (např.) - služba jako služba. Je-li restaurace "nekuřácká", pak beru nebo jdu dál..... Nad tím se už moc lidí nepozastavuje - zvykli si. Odorik to tuším také někde uvedl, že některé linky nepodporuje... Když nic jiného, stačí se podívat do jeho ceníku, tam ta čísla nejsou uvedena. Pravda je, že při zadání do toho ceníkového vyhledávače to napíše blbost, jak psal "mar001".

Zatím, kdo chce mít Odorik, musí mít nějaké mobilní číslo, tak může volat z mobilu na ty "žluťásky" nebo jak se jím říká. Má to za stejné (drahé!!!) peníze.....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od xsouku04 »

Většina VoIP operátorů volání na podobné linky nepodporuje a je to rozumné. Odorik to také nepodporuje.
Myslím že většina hovorů na tyto pochybné linky je postavena na tom, že se volá na účet někoho kdo o tom neví ....
A na tom se nechceme podílet.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od ViR »

Kabek píše:
Pitomec píše:Operátor by měl zpřístupnit volání do všech směrů, protože je jenom na uživateli, kam bude nebo nebude volat. Max. ještě udělat uživatelsky nastavené blokování do určitých směrů, jak už se tady jednou řešilo.
Proč??? Jaký je rozdíl mezi operátorem a restaurací (např.) - služba jako služba. Je-li restaurace "nekuřácká", pak beru nebo jdu dál.....
Ono je to podle § 35 ZoEK takto:

"(1) Podnikatel poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací je povinen zajistit, je-li to technicky proveditelné a ekonomicky přiměřené, s výjimkou případů, kdy se volaný účastník rozhodl z obchodních důvodů omezit přístup volajících, kteří se nacházejí v určitých geografických oblastech, aby koncoví uživatelé měli v rámci Evropské unie přístup
a) ke službám poskytovaným prostřednictvím negeografických telefonních čísel a mohli tyto služby využívat,
b) ke všem číslům používaným v Evropské unii, bez ohledu na technologii a zařízení používaná operátorem, včetně čísel z národních číslovacích plánů členských států Evropské unie, čísel patřících do Evropského telefonního číslovacího prostoru a univerzálních mezinárodních čísel pro bezplatné volání."


Čili zákon sice říká, že operátor je "obecně" povinen směrovat i na čísla 90X, ale rozhodně neříká, že je povinen tak činit implicitně. Osobně dovozuji, že sezná-li nízkonákladový operátor, že pro jeho účastníky může jít o "ekonomické či bezpečnostní riziko", může (samozřejmě po řádném zveřejnění, nejlépe v OP) některé směry omezit a uvolnit je pouze na žádost účastníka. Co nemůže, to je říci: "Na tato čísla v (v ČR či EU) hovory nesměruji a tečka."

Jen na okraj - z tohoto hlediska by určitě bylo např. na stížnost blokování čísel virtuálních volacích karet (prefix 822) mobilními operátory z mobilních sítí...
Kabek píše:Zatím, kdo chce mít Odorik, musí mít nějaké mobilní číslo.....
Nemusí. Přes web se lze zaregistrovat i bez mobilního čísla.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceník pochybných linek 906/909

Příspěvek od xsouku04 »

Jo to je dobrý argument. Pokud tedy platí, že všechna čísla mají být dovolatelná, můžeme začít tím ať je dovolatelné číslo 822300400 a 822333444 z mobilních telefonů. Klidně jen na požádání.
Bohužel tohle číslo není dovolatelné ani z pevných linek T-mobile.
Odpovědět