Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

A jiné formálnosti.
MilanV
Příspěvky: 16
Registrován: pát 19. črc 2013 9:44:23

Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od MilanV »

Vodafone tiše změnil Všeobecné obchodní podmínky a v noci ze včerejška na dnešek tam přepsal bod 7.1.1 o výpovědní lhůtě. Klasika Vodafone, dělají to už roky: nezajímá je, co bylo ve Všeobecných podmínkách, vymluví se na to, že "to neumí náš počítač". Teď to tedy vylepšili, že podmínky tajně změnili. Minulé změny mají v archívu, tuhle jaksi do něj "zapomněli" dát.
Ty propagované 4 dny na přenos čísla jsou tedy zcela iluzorní.

Jaké máte zkušenosti s ostatními velkými operátory?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od Pitomec »

Na jejich stránkách jsou aktuálně platné VOP od 1.4.2013: http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorag ... web_cj.PDF
Obrázek
MilanV
Příspěvky: 16
Registrován: pát 19. črc 2013 9:44:23

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od MilanV »

Pitomec píše:Na jejich stránkách jsou aktuálně platné VOP od 1.4.2013: http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorag ... web_cj.PDF
Ano, pořád na nich pracují. Tohle je mimochodem další verze opět s novým bodem 7.1.1 - v praxi už nic moc nemění, jen použili kratší vyjádření.

Mě by zajímalo, jestli podobné zkušenosti máte i s T-mobile a O2.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od xsouku04 »

To se mi nějak nezdá. Navíc přenos čísla je trochu něco jiného, než jen vypovězení smlouvy a s tím, že číslo vracím. Jinak řekl bych, že všeobecné podmínky mění jiní lidé, než je nahrávají na web...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od Pitomec »

MilanV píše:
Pitomec píše:Na jejich stránkách jsou aktuálně platné VOP od 1.4.2013: http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorag ... web_cj.PDF
Ano, pořád na nich pracují. Tohle je mimochodem další verze opět s novým bodem 7.1.1 - v praxi už nic moc nemění, jen použili kratší vyjádření.

Mě by zajímalo, jestli podobné zkušenosti máte i s T-mobile a O2.
V momentě, kdy se na webu objeví nové VOP a jsou pro účastníka méně výhodné, tak ten může bez sankcí odstoupit od smlouvy. Lhůta je tuším 14 dní.
Obrázek
MilanV
Příspěvky: 16
Registrován: pát 19. črc 2013 9:44:23

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od MilanV »

xsouku04 píše:To se mi nějak nezdá. Navíc přenos čísla se je trochu něco jiného, než jen vypovězení smlouvy a s tím, že číslo vracím. Jinak řekl bych, že všeobecné podmínky mění jiní lidé, než je nahrávají na web ....
Tak ohledně vodafoní akce s přepisováním VOP mi věřit můžete a nemusíte, nemám nic než maximálně svědectví toho chudáka na pobočce Vodafone, který to se mnou viděl na vlastní oči. Na stránkách po těch změnách nenajdete žádnou stopu, takže oficiálně jsou aktuální VOP Vodafonu platné od 1. 4. 2013.

Nicméně na tom vůbec nesejde: ty aktuální jsou platné a obsahují bod 7.1.1 ve znění:
7.1.1 Pokud nám doručíte či sdělíte výpověď smlouvy, bude smlouva ukončena nejpozději posledním dnem následujícího zúčtovacího období, pokud není dohodnuto jinak. Toto samozřejmě neplatí pro smlouvu na dobu určitou.
A mně s nimi argumentovali nezávisle na sobě minimálně 4 nezávislé osoby Vodafonu. O tom, že by převod čísla byl něco jiného než výpověď nechtějí nic slyšet - podle nových pravidel pokus o přenos čísla začíná výpovědí u stávajícího operátora.

Tak by mě zajímalo jaké budou mít zkušenosti (ne nepodložené dohady) další.

Jinak pro sebe jsem to vyřešil tak, že jsem je nakonec donutil změnit mi tarif na ten s nulovým paušálem a ten následující měsíc budu volat přes Odorikův callback, abych měl u VF nulu.
Uživatelský avatar
huska
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. pro 2011 18:05:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od huska »

Pitomec píše:
MilanV píše:
Pitomec píše:Na jejich stránkách jsou aktuálně platné VOP od 1.4.2013: http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorag ... web_cj.PDF
Ano, pořád na nich pracují. Tohle je mimochodem další verze opět s novým bodem 7.1.1 - v praxi už nic moc nemění, jen použili kratší vyjádření.

Mě by zajímalo, jestli podobné zkušenosti máte i s T-mobile a O2.
V momentě, kdy se na webu objeví nové VOP a jsou pro účastníka méně výhodné, tak ten může bez sankcí odstoupit od smlouvy. Lhůta je tuším 14 dní.
Ale to se během těch 14 dní o tom musí náhodou někde dočíst. Vodafone mu to asi neřekne. :!: ;)
Rejpal.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od Pitomec »

VF obvykle upozornění na změnu VOP avizuje. Buď mailem nebo ve vyúčtování.
Obrázek
MilanBrno
Příspěvky: 1
Registrován: ned 01. zář 2013 23:07:16
Bydliště: Brno

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od MilanBrno »

Ano, Vodafone zavedl 30 denní výpovědní lhůtu, ale již před několika lety (nikoli dny, jak píše zakladatel tématu)!
A stejně je tomu i u ostatních operátorů (mám dojem, že u nich tomu nebylo nikdy jinak).
A ještě doplním, že lhůta začíná běžet následující měsíc od měsíce podání (takže v reálu může být až 2 měsíce). Stejně tak to má i O2 (T-mobile nevím - nemám zkušenost).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od xsouku04 »

Myslím, že celé tohle vlákno je nějaký nesmysl. Někdo jen zkouší, čemu všemu jsme schopni uvěřit. Tedy vlákno asi smažu.
Odpovědět