Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

A jiné formálnosti.
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od lifdo69 »

xsouku04 píše:Myslím, že celé tohle vlákno je nějaký nesmysl. Někdo jen zkouší čemu všemu jsme schopni uvěřit. Tedy vlákno asi smažu.
Smazat, podle mě to jen vyděsí lidi
MilanV
Příspěvky: 16
Registrován: pát 19. črc 2013 9:44:23

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od MilanV »

xsouku04 píše:Myslím, že celé tohle vlákno je nějaký nesmysl. Někdo jen zkouší čemu všemu jsme schopni uvěřit. Tedy vlákno asi smažu.
Tak to mě mrzí, že jsem vyvolal takový dojem. Jak jsem psal včera: klidně ignorujte tu část o tiché změně podmínek, je totiž pro každého dalšího zcela bezpředmětná. Stačí porovnat VOP na stránkách vodafone:

aktuální http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorag ... web_cj.PDF

podle archivu platné až do dubna 2013 http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorag ... 01-new.pdf (tedy žádných "několik let", jak tu píše někdo přede mnou)

Porovnejte si body 7.1.1 sami.

K tomu přikládám citaci z e-mailu od automatu Vodafonu:
Seznam p?en??en?ch telefonn?ch ??sel:
*************

P?enos m??ete uskute?nit v?term?nu od 11. 10. 2013 do 03. 11. 2013.

Chcete se na n?co zeptat?
Kontaktujte na?i bezplatnou Linku p??e o z?kazn?ky na ??sle *77.
A tak se hlavně ptám: umí to někdo s nimi vyhádat? Nebo dokonce má někdo podloženou zkušenost, že jemu nabídli přenos na konci aktuálního zúčtovacího období? Už to někdo kromě mě zkoušel s Vodafone podle nových podmínek?
MiD
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15. črc 2013 7:50:14

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od MiD »

Už to někdo kromě mě zkoušel s Vodafone podle nových podmínek?
Áno, včera som to vybavoval, bolo mi povedané, že prenos je možný až k 27.9., pretože majú mesačnú výpovednú lehotu... Potom mi prišli 2 SMSky s rôznymi číslami pre prenos, tak som tam volal opäť s tým, že ktoré číslo teda platí. Odpovedali mi, že oni tam vidia len jedno číslo - to, ktoré prišlo ako prvé. No a dnes mi opäť od nich prišla smska s číslom pre prenos, ale našťastie je zhodná s tým prvým...

To číslo pre prenos má 14 číslic a označili ho skratkou CVOP. Som trochu zmätený, ako ten prenos teda funguje, lebo na stránkach Odorika sa píše, že mi nejké číslo pre prenos poskytne Odorik pri aktivácii SIMky a s týmto číslom mám dať výpoveď Vodafonu... Výpoveď som ale chcel dať pred aktiváciou SIM karty, lebo som tušil, že to môže trvať viac ako 10 dní, a nechcel som o Odorikovu SIM kartu prísť (niekde sa tu písalo, že po aktivácii SIMky musí byť čislo prenesené do 10 dní, ináč bude SIMka nepoužiteľná).
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od Pitomec »

xsouku04 píše:Myslím, že celé tohle vlákno je nějaký nesmysl. Někdo jen zkouší čemu všemu jsme schopni uvěřit. Tedy vlákno asi smažu.
Sám se divím, že tady není mazáno vše, co nesouvisí s Odorikem a člověk tady klidně najde reklamu na předplacenky VF apod. :shock:
Obrázek
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od paty07 »

Poradí tedy někdo jakými paragrafy se ohánět? Ne, že by mě o to šlo, ale ostatní by to mohlo zajímat. Já osobně bych se oháněl ČTÚ... :D
Uživatelský avatar
huska
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. pro 2011 18:05:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od huska »

Pitomec píše:
xsouku04 píše:Myslím, že celé tohle vlákno je nějaký nesmysl. Někdo jen zkouší čemu všemu jsme schopni uvěřit. Tedy vlákno asi smažu.
Sám se divím, že tady není mazáno vše, co nesouvisí s Odorikem a člověk tady klidně najde reklamu na předplacenky VF apod. :shock:
Já si myslím, že je lepší vlákna nemazat a komunikovat na rovinu. Ať si každý spočítá, co se mu nejlíp vyplatí. Firem které mají "nejlepší pokrytí" a "nejrychlejší internet" a "dva internety za cenu jednoho" apod. je tady už dost.
Rejpal.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od Pitomec »

Když na webu Odoriku začne někdo nabízet datový tarif u VF, tak je přinejmenším dost neobvyklé, že to zdejším adminům nevadí. To je jako někde na webu VF nabízet SIM Odorik :D
Obrázek
Uživatelský avatar
huska
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. pro 2011 18:05:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od huska »

Pitomec píše:Když na webu Odoriku začne někdo nabízet datový tarif u VF, tak je přinejmenším dost neobvyklé, že to zdejším adminům nevadí. To je jako někde na webu VF nabízet SIM Odorik :D
A co teprve takové fórum mbank.
Rejpal.
MilanV
Příspěvky: 16
Registrován: pát 19. črc 2013 9:44:23

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od MilanV »

paty07 píše:Poradí tedy někdo jakými paragrafy se ohánět? Ne, že by mě o to šlo, ale ostatní by to mohlo zajímat. Já osobně bych se oháněl ČTÚ... :D
To mě právě zajímá, jestli někdo vymyslel, jak na ně ještě jinak.

Mně se povedlo akorát je přesvědčit, že mi na zbývající dobu změní s okamžitou platností tarif na nulový (pozor, tvrdí, že to lze až od dalšího zúčtovacího období, ale není to pravda, umějí to hned) - a zapomněl jsem ještě na změnu datového tarifu na Připojení na skok. Takže mohu jedině poradit, abyste už další na to nezapomněli, pak lze za 0.12 Kč objednávat callback od Odorika v pohodlí odoričích aplikací, ať už javové pro obyčejné telefony, tak androidí pro šmrdlátka. Já teď musím manželku naučit objednávat callback SMSkou, a ještě je to dražší :-(
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Přechod k Odorik GSM - Vodafone zavedl měsíční výpověď

Příspěvek od ViR »

paty07 píše:Poradí tedy někdo jakými paragrafy se ohánět? Ne, žeby mě o to šlo, ale ostatní by to mohlo zajímat. Já osobně bych se oháněl ČTÚ... :D
A jak se chcete ČTÚ ohánět? Z hlediska zákona je ten postup VF v podstatě v pořádku, a ČTÚ tomu nemá (tomu co je dokazatelné) v podstatě moc co vytknout, pokud volíte ten operátory doporučovaný postup.

Na stížnost by bylo jedině to, že by člověk postupoval striktně podle OOP č. 10 tak, že by požádal napřed o přenesení čísla přejímajícího operátora, a nejpozději následující pracovní den učinil vůči opouštěnému operátorovi "právní úkon, směřující k ukončení smluvního vztahu" (tedy vypověděl smlouvu z důvodu přenesení čísla), a pak si, v případě nedodržení lhůty čtyř pracovních dnů stěžoval, že operátor obchází předpis, respektive, že jeho obchodní podmínky neumožňují postup, který předpis předjímá jako možný a správný. I když ony jej umožňují, jen podle toho asi ne vždy operátor postupuje.
Odpovědět