Pomalé načítávanie obrázkov

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
gyula@szarka.sk
Příspěvky: 2
Registrován: úte 22. led 2013 11:41:13

Pomalé načítávanie obrázkov

Příspěvek od gyula@szarka.sk »

Ahojte, už dlhú dobu (vlastne od začiatku) pozorojum zaujívamý jav pri webhostingu na VPS. Pri načítaní dynamicky generovanej webstránky, na ktorej je viacej obrázkov, je načítanie posledných 1-2 obrázkov pomalé v tom zmysle, že browser ich nezobrazí, ale zobrazí ten nechutný štvorec, ako keď obrázok chýba. Až potom, po niekoľko sekundách sa zobrazí ten obrázok. Na iných hostingoch nepozorujem tento jav. Nemáte nápad, čím to môže byť? Je to špecifikum tejto virtualizačnej technológie, šírky pásma alebo mohlo by to byť nastavením apache?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé načítávanie obrázkov

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Příčin tohoto problému může být několik.

1) Pokud máte VPS na 4smart.cz, může se nyní nacházet na úložišti ve formě diskového distribuovaného pole (klasický pevný disk).
V tomto případě pomůže přesun na SSD úložiště.

2) Váš VPS může mít problém vlivem nedostatečného nastavení limitů systémových prostředků.
V tomto případě mohu situaci prověřit, pokud znám ID problémového VPS.

3) Konfigurace Apache nebo databáze není optimální.
V takové situaci je dobré prověřit nastavení množství vláken (workerů), cache, prověřit návrh databáze, přítomnost indexů, apod.
Pomůže také cachování kompilovaného bytekódu PHP, pokud PHP používáte.

4) Obrázky na stránce se natahují z url třetích stran.
Pak může být na vině nízká konektivita, vysoká latence, apod.

5) Velikost obrázků hraje roli.
Je třeba věnovat pozornost formátu, kompresi a tedy i velikosti souboru obrázku.

J.M.
gyula@szarka.sk
Příspěvky: 2
Registrován: úte 22. led 2013 11:41:13

Re: Pomalé načítávanie obrázkov

Příspěvek od gyula@szarka.sk »

Ďakujem za odpoveď. Chvíľu mi trvalo, kým som prišiel na to, v čom je problém. Keďže to môže byť užitočné, popíšem to:
V konfigurácii apache som mal niektoré parametre nastavené na smiešne nízku hodnotu. Porovnal som ich s parametrami iného fungujúceho VPS.

Moje pôvodné parametre (defaultné nastavenie šablóny debian-6.0-x86_64-webdev1):

Kód: Vybrat vše

<IfModule mpm_prefork_module>
   StartServers 1
   MinSpareServers 2
   MaxSpareServers 2
   MaxClients 5
   MaxRequestsPerChild 150
</IfModule>
Nové nastavenie:

Kód: Vybrat vše

<IfModule mpm_prefork_module>
   StartServers 5
   MinSpareServers 5
   MaxSpareServers 10
   MaxClients 256
   MaxRequestsPerChild 0
   ServerLimit 256
</IfModule>
Je pravda, že som potom musel ešte zvýšiť limit RAM, ale funkčnosť je bezproblémová.
Daniel
Příspěvky: 44
Registrován: stř 02. úno 2011 8:34:08

Re: Pomalé načítávanie obrázkov

Příspěvek od Daniel »

Sveho casu, co jsem si hral s Apachem na ruznych to virtualech. Tak jsem nakonec z nej utek k Nginx, behal to s nim mnohem lip.
Zamčeno