Obnova smazaného VPS ze zálohy

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Obnova smazaného VPS ze zálohy

Příspěvek od kapetr »

Dobrý den,

udělal jsem si zálohu VPS, stáhl ji (naštěstí(?)) a VPS (momentálně déle nevyužitý) smazal.

A pak jsem již jen divil:

1. smazáním VPS zmizela i jeho záloha z rozhraní - to jsem nečekal - chtěl jsem jen přechodně ušetřit za účtovaný HDD prostor, který je u záloh 3x levnější.

2. zmizelo i rozhraní záloh vůbec - čekal jsem volbu pro upload zálohy s možností následné obnovy či spíše klonování.

3. a dorazil mě fakt, že po stisku tlačítka vytvoření nového VPS se ani zde nenabízí možnost uploadu (zazálohovaného) VPS.

4. zmizelo i vyúčtování - takže už se nelze podívat, kolik za co se platilo v době, kdy ještě VPS "žil".



Ani jedna z uvedených situací mi nepřijde ani očekávaná ani nejšťastnější a myslím, že by to chtělo DODO.

Zdravím.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnova smazaného VPS ze zálohy

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Soubory záloh se vztahují ke konkrétnímu existujícímu VPS. Jeho odstraněním dojde i k odstranění těchto záloh.
Zálohy bez původního VPS tak nemohou existovat sami o sobě. Funkce zálohování je spíše doplňková, rozšiřující možnosti 4smart.cz.

Po vytvoření nového VPS se možnost uploadu zálohy v sekci zálohování nabízí - existuje tedy možnost, jak obnovit stav VPS (jeho konfiguraci),
prostřednictvím vlastní, stažené zálohy.

Přehled vyúčtování pro konkrétní VPS se s jeho odstraněním také ruší. Je to proces při kterém dochází k recyklaci systémových prostředků - uvolnění VPS ID
pro budoucí použití (i jiným uživatelem), odstranění záznamů z databáze z důvodu zachování její přiměřené velikosti a efektivity (evidujeme desítky milionů záznamů o vyúčtování za každý 5-min. interval pro všechna VPS na 4smart.cz), odstranění souborů záloh a uvolnění IPv4 a IPv6 adres.

Přehled vyúčtování po odstranění VPS ale projde úpravami. Bude tak možné prohlížet historii účtování za již neexistující VPS. Avšak podrobnost bude omezena nikoliv na 5-minutové intervaly, ale na dny, což by mělo i tak být dostačující.

Dále dodělám upozornění - dialog, který se zobrazí před odstraněním konkrétního VPS a který bude upozorňovat na odstranění záloh.

J.M.
Zamčeno