Časté výpadky služby

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
helac

Časté výpadky služby

Příspěvek od helac »

Dobrý den, v poslední době dochází na virtuálním serveru k výpadků. Např dneska ráno v 6:32-7:02 nebo minulý týden ve středu kolem 19:00. Máte pro to prosím nějaké vysvětlení? Provozujeme u Vás ústřednu pro jednoho našeho zákazníka a musíme mu výpadky nějako vysvětlit. ID server 497
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Časté výpadky služby

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Je mi to velmi nemilé, že se na nás lepí teď podobné problémy, ačkoliv dosud byl provoz 4smart.cz plně stabilní.
Po vzniku posledního stavu nedostupnosti je mi blíže známa příčina problému, protože se ji podařilo zalogovat.
Ovšem, je také možné, že šlo pokaždé o chybu jinou. Z tohoto důvodu bude proveden update kernelu na všech strojích, postupně.
Sledujte sekci novinky na tomto fóru, kde budou postupně oznámeny jednotlivé aktualizace HW uzlů.

Jako další řešení tohoto problému připravujeme pro zákazníky, kteří kladou vysoký důraz na dostupnost svých služeb zvláštní cluster.
Sem umístíme VPS především s VoIP ústřednami konkrétních zákazníků, které tak oddělíme od zbytku systému a tedy i uživatelů,
kteří mohou svým experimentováním narušit dostupnost některého ze strojů vlivem výskytu nějaké chyby v jádře.

J.M.
helac

Re: Časté výpadky služby

Příspěvek od helac »

V jakém časovém horizontu vidíte ten cluster?
helac

Re: Časté výpadky služby

Příspěvek od helac »

Nemáte nějaký časový horizont toho VIP clusteru?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Časté výpadky služby

Příspěvek od 4smart.cz »

Aktuálně jsme ve fázi příprav, přičemž výstavba clusteru je schválena.

V tuto chvíli jsem podal návrh na objednání potřebných komponent.
Jeden z budoucích strojů je již fyzicky sestaven a bude pouze upraven pro potřebnou zátěž.

Sledujte novinky, budu informovat...

J.M.
helac

Re: Časté výpadky služby

Příspěvek od helac »

Rozumím, avšak potřebuji zákazníkovi říct nějaký termín. Mám mu to přislíbit že to bude třeba za týden, za dva, za měsíc?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Časté výpadky služby

Příspěvek od 4smart.cz »

V prubehu vcerejsiho a dnesniho dne byly provedeny nutné servisní práce na strojích n1.4smart.cz a n3.4smart.cz,
jejichž smyslem je zvýšení stability a dostupnosti.
Toto řešení by tedy mělo navrátit bezproblémový stav 4smart.cz, přičemž aktualizace dalších strojů, které nevykazují takto vysokou míru nestability
(n2.4smart.cz a n4.4smart.cz) budou následovat.

Více v sekci novinky:
http://forum.odorik.cz/viewforum.php?f=3

J.M.
Zamčeno