zvyseni limitu HDD

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
ttim
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02. črc 2013 21:51:56

zvyseni limitu HDD

Příspěvek od ttim »

dobry den,
je mozne zvysit limit kapacity HDD nad 40 gb? na vps provozuji asteriskovou ustrednu pro nase male call centrum a maximalne moznych 40 gb mi vystaci max na jeden mesic hovoru, bral bych alespon dvojnasobek. jde to nejak dohodnout?

diky
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: zvyseni limitu HDD

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

ano - je to možné. Bude však nejspíše nutné přesunout Váš VPS z SSD úložiště na obyčejné diskové pole.
Běh VPS na diskovém poli se může negativně projevit horší odezvou. Existuje proto ještě kompromisní řešení v podobě dalšího speciálního VPS
pouze s neveřejnou IPv4 adresou, který by sloužil jako skladiště a mohl také záznamy hovorů dále organizovat (komprimovat, mazat, třídit).

Výše zmíněné lze realizovat s pomocí nástrojů např. rsync, autofs + [nfs, sshfs, cifs, ...].

J.M.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: zvyseni limitu HDD

Příspěvek od mobilemanic »

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, jak mám toto napojení na úložiště jiného serveru udělat? Na iscsi-target ani kernel-nfs v jádru moduly nejsou, user-nfs se mi zprovoznit nepodařilo a tak už opravdu nevím, jak si mám další úložiště připojit.

Snad jedině se opravdu přestěhovat na HDD pole, asi by to bylo nejvíce bez starostí (bude tam alespoň levnější cena za GB? :-D)

//EDIT: ještě jsem přehlédl možnost sshfs, tak na to se podívám, třeba by to šlo, ale přesun na HDD pole mi asi stále zní nejlépe.
Zamčeno