Mapování portů

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
sedlaczech
Příspěvky: 26
Registrován: sob 09. úno 2013 12:49:13
Bydliště: Zruč nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Mapování portů

Příspěvek od sedlaczech »

Dobrý den,
neplánujete změnit systém mapovní portů?
Například tak, že by šlo vybrat, na který z volných portů se mapuje port na VPS. Teď je to (pokud se nepletu) tak, že několik prvních čísel je přiřazených k VPS a poslední dvě se postupně zvětšují o 1 s každým namapovaným portem.
Můj problém je zkrátka v tom, že bych potřeboval použít několik po sobě jdoucích konkrétních portů pro určitou aplikaci, ale vzhledem k tomu, že by se jednalo jen o občasné použití, se mi nevyplatí veřejná adrase.

Předem děkuji za odpověď a návrh případného řešení.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapování portů

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Ve funkci mapování portů zatím žádné změny nechystáme.
Každopádně porty jsou na IP adrese HW uzlu přiřazovány vždy souvisle - postupně, tj. každý další port +1.
Začíná se vždy na portu který je dělitelný 100 beze zbytku, např. 4200, 7900, 10000.
Každému VPS je vyčleněn úsek nejméně 100 portů po sobě, takže žádný jiný VPS do tohoto pseudo-rozsahu nemůže zasahovat a nedochází k prolínání po sobě jdoucích portů mezi různá VPS.

J.M.
sedlaczech
Příspěvky: 26
Registrován: sob 09. úno 2013 12:49:13
Bydliště: Zruč nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapování portů

Příspěvek od sedlaczech »

Ano, takhle nějak jsem si myslel, že to funguje, ale to neřeší můj problém s tím, že potřebuju konkrétní sérii portů.
Takže jediné, co připadá v úvahu, je veřejná IP nebo SSH tunel z obou stran...
Zamčeno