Přesun z pipni.cz a forpsi.cz na virtual server 4smart

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
salgur
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. bře 2014 23:17:02

Přesun z pipni.cz a forpsi.cz na virtual server 4smart

Příspěvek od salgur »

Zdravím,
mám doménu registrovanou u forpsi.cz a webhosting u pipni.cz. No, a teď bych to chtěl všechno portovat sem na virtuál na 4smart.cz.

U pipni.cz je to vlastně jen mailserver, ale používá openwebmail, takže nevím, jak přesunout všechny maily všech uživatelů ze všech jejich složek. Když použiju nástroj na zálohování pošty, co má pipni.cz, tak to veme jen došlou poštu, ostatní ne. Nemáte někdo nějakou radu?

Zkusil jsem hledat na fóru, ale našel jsem jen 2 články, které neřeší můj problém. Pokud je tento problém už vysvětlen, prosím, nekamenujte mě.

Předem dík za jakoukoliv odpověď,
Petr.

P.S. důvodů, proč chci přejít na VS, je mnoho, takže je zbytečný se ptát "proč to chceš udělat".
salgur
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. bře 2014 23:17:02

Přesun z pipni.cz a forpsi.cz na virtual server 4smart

Příspěvek od salgur »

Ještě upřesnění:
Chtěl bych mít doménu registrovanou přes 4smart, ne přes forpsi. Jde to?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun z pipni.cz a forpsi.cz na virtual server 4smart

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,
4smart.cz zatím neumožňuje registrovat domény. To ale není omezující. Doménu si můžete zaregistrovat u kohokoliv. Stačí nastavit příslušné DNS záznamy (zejména A,MX-záznamy) na IP adresu Vašeho VPS u 4smart.cz.
Myslím, že pipni nemá k dispozici takovou funkcionalitu, která by umožňovala zazálohovat VPS a přenést ho jinam. Nejspíš budete muset začít postupně - od vytvoření VPS u nás, přenesení konfigurace poštovního serveru (Postfix/Sendmail/Exim ?)
k nám a přenést příslušné mailboxy a nakonec nastavit A, MX, PTR záznamy. Přenos bude o to složitější, jak moc je Vaše konfigurace komplexní.

Jakmile se dostanete do funkčního stavu a vše Vám u nás poběží, můžete si posléze zálohovat celý virtuální server, stahovat si zálohy k sobě a vše potřebné pohodlně spravovat bez nějakých omezení.
Pokud nevíte jak s přesunem začít, nebudete ušetřen si patřičnou teorii dostudovat sám. Nebude to na chvíli.

Možná zkuste požádat pipni, zda by Vám neposkytl offline zálohu adresářové struktury Vašeho VPS. Případný archiv je pak v podstatě na 4smart.cz souborem zálohy a dal by se použít k rychlému nasazení VPS u nás.

J.M.
Zamčeno