Centos 6 po yum upgrade neni dostupny

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.

Re: Centos 6 po yum upgrade neni dostupny

Příspěvekod xsouku04 » pát 31. říj 2014 15:03:31

Je to tak. U OpenVZ sdílí více virtuálů jedno společné jádro, tedy měnit parametry jádra pro všechny kvůli požadavkům jednoho uživatele není úplně korektní.
Otázka ale je, jak moc by tato Oracle databáze byla zatížena a zda-li by pro běžný provoz vůbec tohle speciální nastavení jádra potřebovala.
Pokud virtuál vyžaduje jiné nastavení limitů nebo parametrů jádra, je to vždy u nás vidět. Tedy na požádání to vidí pan Marák.

Parametry by zjevně mělo smysl nastavovat, jen kdyby Oracle spotřeboval většinu výkonu fyzického stroje, což se zjevně nestane.
Tedy problém je spíše nepodpora Oraclu pro virtualizaci na úrovni operačního systému (OpenVZ,Virtuozzo,vserver) za předpokladu, že hardwarový stroj není plně vyhrazen jen pro Oracle. Kdyby ale bylo možné tyto kontroly nějak vypnout, žádné potíže by zjevně nenastaly.

Doporučuji tedy zkusit ostatní kontroly obejít stejně jako tu kontrolu swapovací paměti. Tedy pokud to stojí za tu námahu. Vypadá to, jako by Oracle trochu trpěla proprietárními zlozvyky jako určovat, co je pro její vlastní zákazníky nejlepší.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7009
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Řešení problémů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník