Migrace Debian Squeeze na Wheezy

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
dj-bobr
Příspěvky: 25
Registrován: úte 17. dub 2012 15:50:37

Migrace Debian Squeeze na Wheezy

Příspěvek od dj-bobr »

Zdravím,

pokoušel jsem se můj VPS zmigrovat z postaršího Debianu Squeeze na Wheezy, primárně mě k tomuto činu dokopaly nově odhalené zranitelnosti poslední doby.

Postup standardní - modifikace "squeeze" na "wheezy" v /etc/apt/sources.list, apt-get update, apt-get upgrade, apt-get dist-upgrade, následně segfaulty od apache2/php5, hlášky typu "*** glibc detected *** /usr/sbin/apache2: munmap_chunk(): invalid pointer: 0x00007faccb23675a ***", při jakémkoliv dalším pokusu použít apt chyby "Method http has died unexpectedly".
Má smysl se tím nějak hlouběji zabývat, nebo mi doporučíte čerstvou instalaci Wheezy na nový VPS a přetáhnout /etc? Lze potom přehodit veřejnou IP adresu ze starého VPS na tento nový?

Jaké mohu očekávat problémy při tomto postupu (mimo warningů s fingerprinty certifikátů)?

Děkuji předem, dj-bobr
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Migrace Debian Squeeze na Wheezy

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

pokud jste dodržel výše popsaný postup, pak může být příčinou problémů. Správný postup by měl být:

1) aptitude update; aptitude upgrade
2) úprava /etc/apt/sources.list
3) aptitude update; aptidude dist-upgrade

Tento postup mi vždy fungoval 100% spolehlivě.
Při případném selhání by bylo dobré zkontrolovat dostatečnost všech systémových prostředků OpenVZ Vašeho VPS.
Samotný upgrade je ale nenáročný na systémové prostředky.

Jinak lze samozřejmě použít čerstvou instalaci. Přesun IP adresy z původního VPS je možný v mé součinnosti (žádejte emailem podpora[zv.]4smart.cz).
Přesun celého /etc ze starého VPS do nového nedoporučuji. U některých služeb mohou chybět některá nová nastavení/parametry, jiná nastavení/parametry mohou přesluhovat.

J.M.
dj-bobr
Příspěvky: 25
Registrován: úte 17. dub 2012 15:50:37

Re: Migrace Debian Squeeze na Wheezy

Příspěvek od dj-bobr »

Děkuji za rady,

aptitude jsem taky zkoušel - i přesto, že ho pro dist-upgrade leckde nedoporučují - výsledek podobný jako u apt-get.
Update a upgrade dělám víceméně pravidelně, realizoval jsem ho i těsně před pokusem o upgrade.
Nedostatek prostředků jsem zkoušel vyloučit nastavením maximálního výkonu (1600MHz 8CPU, 3072MB RAM, 40GB HDD)

Mohu vyzkoušet ještě nějaké jiné možnosti, než začnu zakládat nový VPS a holt do nového Wheezyho ručně postupně přesazovat konfiguraci?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Migrace Debian Squeeze na Wheezy

Příspěvek od 4smart.cz »

Nedostatek systémových prostředků tímto řešením nevyloučíte. Některé systémové prostředky webové adm. rozhraní nastavovat záměrně neumožňuje.
Kontrolu lze provést v /proc/user_beancounters. Pokud se v tomto souboru nevyznáte, zašete mi ID Vašeho VPS na uvedený email.
Zamčeno