Nemohu se připojit na vzdálenou MySQL databázi

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
fastmancz
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23. lis 2014 9:34:24

Nemohu se připojit na vzdálenou MySQL databázi

Příspěvek od fastmancz »

Dobrý den,

Potřeboval bych se připojit na vzdálenou databázi k Endora. Mám u nich povoleného uživatele pro IP 77.93.202.201 (IP serveru: 437), ale při zkušebním PHP skriptu se mi ukazuje:

Access denied for user 'uživatelskejméno'@'n2.4smart.cz' (using password: YES)

Kód

<?php
mysql_connect("sql.endora.cz:3312", "uživatelskejméno", "heslo") or die(mysql_error());
echo "Connected to MySQL<br />";
?>

sql.endora.cz:3312 - by mělo být údajně pro sql7.

Děkuji Vám za odpověď.
S pozdravem,
Fastmancz.

Vzdálenou databázi chci využít, protože si myslím, že na serveru by zbytečně zatěžovala server.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemohu se připojit na vzdálenou MySQL databázi

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Váš VPS má současně veřejnou i neveřejnou IPv4 adresu. Máte tedy dvě možnosti, jak problém vyřešit.
1) Vašemu VPS odeberte neveřejnou IPv4 adresu a VPS restartujte.

NEBO

2) Zkontrolujte výchozí síťovou cestu a definujte, co má být v src IP paketů, které odesílá Váš VPS, tedy zda v src má být IP adresa
z neveřejného rozsahu (to je Váš současný stav), nebo IPv4 adresa z veřejného rozsahu (požadujete).

Zkontrolovat můžete příkazem:

Kód: Vybrat vše

ip route show
Nastavte síťovou cestu tak, aby se v paketech ve zdroji uváděla Vaše veřejná IPv4 adresa. Ve Vašem VPS zadejte nedělitelně tento celý příkaz:

Kód: Vybrat vše

ip route del default; ip route add default dev venet0 src 77.93.202.201
Aby bylo nastavení perzistentní, můžete výše uvedené příkazy oddělené středníkem zapsat do /etc/rc.local.

Případně se na mě můžete obrátit na podpora[zv]4smart.cz a já se postarám o vyřešení tohoto problému.
Nezapomeňte v emailu uvést svůj 4smart.cz login, heslo zákaznické podpory a ID virtuálního serveru + popis problému.

J.M.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Nemohu se připojit na vzdálenou MySQL databázi

Příspěvek od MaT »

Tam může hrát roli víc věcí - třeba nějaký firewall na té Endoře. Nevím, co je to za typ hostingu (VPS, klasický shared hosting) - ale dost providerů prostě připojení k MySQL databázím zvenčí neumožňovalo. Jinak samotná správa uživatelů v MySQL také rozlišuje, jestli se uživatel smí připojit pouze z localhosta, nebo i odjinud...
fastmancz
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23. lis 2014 9:34:24

Re: Nemohu se připojit na vzdálenou MySQL databázi

Příspěvek od fastmancz »

Děkuji mnohokrát. Již to funguje po použití příkazu, který jste napsal.

Kód: Vybrat vše

 ip route del default; ip route add default dev venet0 src 77.93.202.201
Zamčeno