TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
xstachoox
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. črc 2015 5:25:34

TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Příspěvek od xstachoox »

Zdravím mam problém s mojím routerom TP- LINK TD-W8901GB. Keď router vypnem a znovu zapnem tak sa bez problémov dostanem do nastavení. Ale asi po cca 4 hodinach mi v prehliadači vypíše že " neboli prijate žiadne údaje ". Do routera sa dostanem znovu až po spominanom reštarte. Aj keď ho vyresetujem do tovarenskych nastaveni tak opäť to iste. Viete mi niekto poradiť čo s tým. Máte s tým niekto skúsenosť.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

TP-LINKů jsem vystřídal několik a zatím jsem nenarazil na dlouhodobě-spolehlivě fungující kousek.
Myslím, že SW těchto routerů je plný chyb, obzvláště v poslední době je to dost probírané téma na různých serverech.
Nahrejte si tam OpenWRT pokud máte možnost. Pak uvidíte. Jinak výměna.

J.M.
xstachoox
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. črc 2015 5:25:34

Re: TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Příspěvek od xstachoox »

No výmena je hádam posledný variant. Skôr som čakal nejakú radu. Lebo inak som s týmto routerom celkom spokojný.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Příspěvek od xtonda »

Zkus zjistit, jestli není nový firmaware a aplikovat ho a pro jistotu factory reset. Pokud to nepomůže tak odešel, pokud je v záruce, tak reklamovat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Zkus zjistit, jestli není nový firmaware a aplikovat ho a pro jistotu factory reset. Pokud to nepomůže tak odešel, pokud je v záruce, tak reklamovat.
Naprosto souhlasím. Kromě vady softwaru to může být hardwarová chyba a s tím těžko něco naděláme.
V každém případě nahrát novější firmware nebo na otestování vyměnit zdroj - jestli to nepomůže (pozor na stejné napětí a polaritu), rozhodně stojí za to.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Příspěvek od xtonda »

Pokud není nový firmware, tak bych to případně zkusil přeflashovat stávající verzí, pokud to půjde.
xstachoox
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. črc 2015 5:25:34

Re: TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Příspěvek od xstachoox »

Reklamovať som ho už reklamoval. Vymenili mi ho za druhý ale stále je to to iste. Firmware je najnovší. Idem ešte vyskúšať ten zdroj. Dám vedieť.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Příspěvek od mobilemanic »

Kód: Vybrat vše

OFFTOPIC:
No, já mám s TP-LINKem takové zkušenosti (vydný, zasekávající se firmware, memory leaky až ke crashi s opravou po roce a půl!!!, zprzněné standardy implementované dle nálady ožralého programátora), že bych si tipnul, že tebhle Váš problém není chyba, ale vlastnost.. :D

Kód: Vybrat vše

Konec OFFTOPIC :)
xstachoox
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. črc 2015 5:25:34

Re: TP- LINK TD-W8901GB problem s prihlasenim do routera

Příspěvek od xstachoox »

Takže vymenil som adaptér a vyzerá že zatiaľ ide bez problémov už druhý deň. Tak uvidíme zatiaľ ďakujem za info.
Zamčeno