Stránka 1 z 1

Dodatečné rozeslání faktur a dokladů o platbách

PříspěvekNapsal: čtv 13. črc 2017 10:11:40
od admin
Dobrý den,

V důsledku opravy chyby, která vznikla současně se zavedením funkcionality 'zvláštního emailu pro oddělené zasílání faktur a dokladů o platbách', odděleně od automatických systémových hlášení, jsme dnes
s opravou této chyby rozeslali doklady, které tak mohly některým zákazníkům chybět. Tedy doklady o platbách a faktury nebyly některým zákazníkům doručovány a tento problém byl dnes opraven.

V případě že postrádáte nějaký doklad,
dejte prosím vědět na podpora[zv.]4smart.cz.

J.M.

Re: Dodatečné rozeslání faktur a dokladů o platbách

PříspěvekNapsal: sob 15. črc 2017 22:37:51
od alfi
Není těch dokladů nějak moc? Ještě chápu potvrzení o platbě, ale k čemu je vyúčtování za služby? Vypadá jako měsíčně, ale není vidět nikde v textu za jaký měsíc (kromě data vystavení). Ještě bych jej chápal od Odoriku kvůli novému přepočítávání DPH za SMS platby, ale proč od neplátce? :-)

Re: Dodatečné rozeslání faktur a dokladů o platbách

PříspěvekNapsal: ned 16. črc 2017 7:44:28
od admin
Dobrý den,

doklady byly 13.7. rozeslány přibližně za 2 měsíce nazpět.
Zálohové doklady se vystavují v okamžiku přijetí platby a konečné faktury vždy na konci měsíce. Příslušnost faktury ke konkrétnímu měsíci poznáte podle data vystavení, které je uvedeno na dokladu.
Vystavování dokladů na 4smart.cz se řídí zákonem elektronických komunikacích, zákonem o DPH a dalšími zákony ČR a nařízeními EU.

J.M.

Re: Dodatečné rozeslání faktur a dokladů o platbách

PříspěvekNapsal: stř 19. črc 2017 23:15:27
od alfi
Mít na čerstvě vystaveném dokladu 2 měsíce staré datum vystavení mi přijde trochu zvláštní. Měsíc by měl být uvedený i někde jinde, vystavovat doklady můžete kterýkoliv den :)

Jak přesně se jako neplátce řïdíte zákonem o DPH? Ten se vás přece vůbec netýká = s touhle daní vůbec nepracujete (ale ano, vypadá to právě tak, že se snažíte o přeúčtování DPH na konci měsíce. Zbytečně to komplikujete sobě i zákazníkům, i když nemusíte?)

Re: Dodatečné rozeslání faktur a dokladů o platbách

PříspěvekNapsal: čtv 20. črc 2017 5:34:10
od admin
Dobrý den,

doklady byly pouze dodatečně znovu rozeslány, nikoliv vygenerovány. Možná máte pravdu, že by měsíc mohl být uveden i ještě dodatečně jinde.
Každopádně zálohový doklad máte od nás jako potvrzení platby o převodu prostředků. Konečný doklad se vystavuje za spotřebované systémové prostředky. Pokud žádné systémové prostředky za měsíc nespotřebujete (nevlastníte VPS),
nebude Vám vystavena žádná faktura. Kredit, který je vyfakturován již nelze při reklamaci služby vrátit. To že je firma neplátce DPH není tak úplně pravda, firma je tzv. identifikovanou osobou, tedy vystupuje podobně jako plátce pro podnikatele z EU.

Pokud máte prosím nějaké pochybnosti, obraťte se na finanční úřad ve svém okolí, ten Vám jistě potřebné informace poskytne z první ruky a rád Vám všechny náležitosti vysvětlí, nebo mě případně sám zkontaktuje a bude se mnou řešit případné nedostatky.

Děkuji,
J.M.